17.02.2020

Sršni v Ústí nezklamali, ale na vítězství to nestačilo

Souboj Rožnova s Ústím v domácím prostředí Valachů nedopadl na podzim pro Sršně dobře. Severočeši si s Rožnovany pohráli a uštědřili jim ostudnou porážku. V dnešní odvetě našli Rožnované svou tvář, přesto na tým Ústí to v jejich domácím prostředí nestačilo.

Střídačka Valachů pozoruje hráče Ústí v akci – autor fotografie Rudolf Hoffmann

15. 02. 2020, 20:00, SPORTCENTRUM Sluneta Ústí n./L

7
Sestava Florbal Ústí:
Hrabě Dominik(G), Dittrich Tadeáš(G), Kužel Radek, Vavruška Václav, Kawulok Ondřej, Stummer David, Sattler Tomáš, Semerád Dan, Esterka Vojtěch, Pavelka Vít, Poloprutský Aleš, Täuber Lukáš, Peška Jan, Vlček Pavel, Medek Jan, Fořt Miroslav, Kühnel Radim

3
Jasný Jakub(G), Raška Zdeněk(G), Chmelař Vladislav, Pícha Patrik, Hegar Patrik, Kasl Miroslav, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Burýšek Adam, Žniva David, Štůsek Jakub, Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Smékal Ondřej

po částech: 2:0, 3:2, 2:1

branky (asistence) Florbal Ústí:
6.Kawulok(Fořt), 15.Kužel(Stummer), 25.Fořt(Esterka), 29.Fořt, 40.Kawulok, 47.Sattler(Vavruška), 60.Pavelka(Kužel)

31.Pícha(Burýšek), 37.Burýšek, 53.Kittel(Pícha)

rozhodčí: Pangerl František, Šedivý Jiří
vyloučení: 1:4; využití: 2:0; diváků: 201

Hosté z Rožnova, kteří opět přijeli přes celou republiku tradičně v neúplné sestavě, vzdorovali domácímu favoritovi zhruba 5 minut. To se domácím podařilo potrestat první vyloučení hostí v tomto zápase. Rožnov však dobře bránil a dalších deset minut branka nepadla. Nepadla však ani na domácí straně, kde rožnovští hráči nedokázali lépe zamířit. V patnácté minutě to bylo 2:0 což zřejmě bylo moc na hostí a ti se ještě před závěrečným hvizdem prvního dějství provinili přestupkem s osobním trestem.

Druhá třetina začala tedy další přesilovou hrou domácích, kterou však rožnovští sršni skvěle ubránili. Domácí nicméně i tak navýšili skóre o pár minut poté a vzápětí hosty zachránil jejich gólman s přispěním tyče. Tlak domácích byl však v těchto chvílích obrovský a hned následovala 4. branka do rožnovské svatyně. Hostující trenér reagoval timeoutem což se ukázalo jako dobrý tah. Domácí chybovali a nařízenou přesilovou hru hosté využili. Uběhlo několik minut a hosté udeřili podruhé a snížili tak na 4:2 pro domácí Ústí. Ovšem vzestup rožnovské hry vzápětí zmrazilo jejich další vyloučení, které domácí zužitkovali a opět odskočili na tříbrankový rozdíl v poměru 5:2.

Ve třetí třetině hostům pomalu ubývalo sil a domácí je tak stále častěji tlačili před jejich branku. Nicméně i tak se hrálo ve velmi vysokém tempu a hostující brankář si právem vybojovával ocenění nejlepšího hráče hostujícího celku. Do poloviny poslední třetiny padla šestá branka do rožnovské svatyně, ale hned po jejím překlenutí dokázal Rožnov snížit na 6:3. Poslední slovo však měli opět domácí, kteří v poslední minutě uzavřeli skóre střelou na 7:3 a potvrdili tak svou roli favorita.

Patrik Hegar si už vybral „svou oběť“, tentokrát se to obešlo bez vyloučení – autor fotografie Rudolf Hoffmann

Textový online z utkání
Video online z utkání
Video sestřih z utkání

Patrik Pícha při střelbě – autor fotografie Rudolf Hoffmann

Domácí trenér, David Derka, sledoval těžký zápas: „Velice obtížný zápas, protože soupeř přijel jen s jedním záměrem a my jsme se jejich hře přizpůsobili a jsem velice rád, že jsme to zvládli. Už se těšíme na play off. Chtěl bych moc poděkovat dnešním fanouškům, kteří nás celý zápas podporovali.

Quo vadis, Jakub Štůsek? – autor fotografie Rudolf Hoffmann

Hostující asistent trenéra, René Hegar, pochválil svěřence i přes porážku za odvedený výkon: „Dlouhá cesta a zápas ve velice výhodném čase se podepsal na účasti a výkonu hráčů, přesto odvedli fantastický výkon. Škoda množství chyb, které jsme udělali a soupeř je potrestal. Děkuji hráčům kteří našli odvahu a chuť reprezentovat náš klub a předvedli bojovný výkon. Soupeři gratuluji k výhře.

Vláďa Kittel se už těší na vyřazovací boje, které jsou kořením sezóny – autor fotografie Rudolf Hoffmann

K ukončení základní části 1. ligy zbývá odehrát poslední kolo a v něm se Sršni střetnou s týmem Petrovic v sobotu 22. února od 18:00. A bude to duel pikantní, neboť se bude jednat o duel předposledního s posledním, kdy rozdíl mezi soupeři je jediný bod. Jednoduchá matematika velí, že vítěz utkání skončí předposlední v tabulce a vyzve v play down Slovan Havířov, naopak poražený v identické vyřazovací části potká tým Gullivers Brno.

Jakub Kostelecký při práci v obraně – autor fotografie Rudolf Hoffmann

Play down začne 14. března na půdě soupeře a 21. března se znovu Sršni přestaví před domácími diváky, identicky pak i v neděli 22. března. Série play down se hraje na čtyři vítězná utkání a poražený sestupuje do Národní ligy, naopak vítěz má právo hrát v rámci prvoligové baráže s týmem z Národní ligy o definitivní udržení 1. ligy i pro sezónu příští.

Vláďa Chmelař při pokusu o tečování střeleckého pokusu – autor fotografie Rudolf Hoffmann