12.02.2020

Muži „B“ ani doma nebodovali naplno

Již třetí turnaj v řadě se mužům “B” nepodařilo ukořistit plný počet bodů, přesto po dvou prohrách dotírajících Domaslavic tak tabulka získala na dramatičnosti. Rožnov si nedokázal poradit s nepříjemným Hlučínem, se kterým uhrál jen remízu 3:3, i když šancí bylo jako na dva zápasy. Jasnou výhrou ale potvrdil roli favorita proti Šternberku, kterého deklasoval 10:2.

Pavel Žitník se svojí vlající hřívou se probíjí obranou soupeře

VS. 3:3
FBC Hlučín   1. FBK Rožnov p/R B (1:2, 1:1, 1:0)

Rožnov na domácí palubovce nerad rozdává body, viditelné to bylo hned od prvních vteřin. Valaši byli aktivnějším týmem a agilní Čegan zasunul vybojovaný míček zpoza brány hned ve svém prvním střídání. Rožnov trávil většinu času na polovině Hlučína, ale střelecké pokusy končily vesměs na blokujících hráčích. V sedmé minutě proklouzla Camfrlovi lehčí střela pod prsty a bylo srovnáno. Sršni dobývali hlučínskou tvrz co jim síly stačily, ale byly to spíše pokusy o kombinaci do prázdné brány než snaha tlačit se střelecky do brány. Když se ale v přesilovce trefil Žitník ze středu hřiště po kolmici od Barabáše, šlo se do kabin s jednogólovým vedením Rožnova.

Druhé dějství bylo stylem velice podobné tomu prvnímu, Rožnov po většinu času nastěhovaný na polovině soupeře, ale útočné snahy z kategorie „jalové“ neměly šanci na úspěch. Celkový pohyb a agresivita Sršňů se vytratila, není divu, že se všichni čtyři diváci v prvních 12 minutách branky nedočkali. Útočnou mlhu z obrany rozvířil Šichtař a jeho "příhru" zužitkoval Barabáš skrytou střelou zpoza obránce. Po chybě v rožnovské rozehrávce to ale bylo opět o jednu branku.

V poslední třetině bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale blíže ke skórování byl Rožnov, který ovšem několikrát selhal v zakončení. Tohle zahrávání si s osudem se Valachům vůbec nevyplatilo, těsně před koncem utkání zařídil Hlučínu bod za remízu jejich tahoun Daniš, kterého se nepodařilo odstavit ani zblokovat v jeho polovýběhu ze středu hřiště.

Stálicí rožnovské branky je Vlastimil Camfrla, na jehož formu spoléhá celou sezónu trenér Plesník

VS. 10:2
1. FBK Rožnov p/R B   Fbc Šternberk (2:0, 3:1, 5:1)

V zápase proti Šternberku už museli Sršni bodovat naplno a dobrým základem k úspěchu byly dvě rychlé branky během druhé minuty z holí Viktoříka a Blizňáka.

Soupeř na Rožnov vytáhl ve druhé třetině osobní obranu, ale tuto herní variantu nemá úplně dokonale zmáknutou. Výsledkem byly další tři zásahy do sítě Šternberka, druhou branku v tomto zápase přidali Viktořík s Blizňákem a své sršní žihadlo zasadil i Martyčák. Soupeř se zmohl jen na jednu branku v přesilové hře, kde vyloučení rožnovského beka bylo více než přísné. Do kabin se tak šlo před poslední třetinou za téměř rozhodnutého stavu 5:1.

Poslední část začal Krhut rychlou brankou ihned po vyhraném buly a sedmým gólem Rožnova završil Viktořík svůj hattrick. Toto nenasytné duo odmítlo i přes vstřelenou branku vystřídat, a tak si ještě vyzkoušeli standardní situaci, kterou dokonale zužitkovali, tentokrát pálil Krhut a upevnil si tak vedení kanadského bodování celé soutěže. Hosté jen kosmeticky snížili na 2:8, ale poslední slovo měl opět Rožnov. Nechytatelnou bombou pod břevno navýšil z bezprostřední blízkosti Martyčák a jubilejní desátou branku zařídil Plesník. Rožnov si tak spravil chuť a čeká na prvním místě tabulky s pětibodovým náskokem na výsledky druhých Domaslavic, které mají dva zápasy k dobru.

Florbalový elegán, Jan Blizňák, se snaží z každé situace „vybruslit“ bez faulu či přestupku

Zápasovým i týmovým lídrem celku je Petr Krhut, kvalitou stále hráč „A“ týmu Sršňů. Vyjádřil se především k trendu, který teď v „B“ týmu panuje: „Řekl bych, že od výjezdu do Smilovic se nám nedaří bodovat podle našich představ. Nevím, zda je to špatnou docházkou na tréninky, nebo uspokojením z dobrých výsledků z úvodu sezóny, ale jestliže chceme být na konci první, tak je třeba začít makat! Zbytečně ztracené body nám můžou na konci chybět. Liga je vyrovnaná a není snadných soupeřů. Myslím, že když zlepšíme pohyb, obranu a útok, tak to zase půjde 😛

Trenér a hráč, zároveň také kapitán, Dalibor Plesník při své útočné kličce proti obráncům Šternberku

Rožnov čeká herní pauza, příští kolo stojí, a v ostrých zápasech se tak ukáže až 15. března v Přerově. Tam jej čeká pikantní souboj s Domaslavicemi, který ač se to může jevit jako předčasný verdikt, nejspíš rozhodne o vítězi celé ligy. Druhým soupeřem bude Kostelec na Hané.