11.02.2020

S lídry dorostenci padli dvakrát o tři branky

Poslední dva zápasy dorostenců v domácím prostředí dávaly naději, že s lídry soutěže by se mladí Sršni mohli pasovat. Nakonec z toho byly dvě porážky o tři branky, ale herně Sršni nebyli daleko od vyrovnaných utkáních. Mnohdy v nich rozhodují maličkosti, jako je například počet vyloučených, střelecká produktivita apod. V těchto aspektech byli Valaši malinko horší, proto odešli 2x poraženi.

Jirka Kloss tentokrát svoji mentální výbušnost vyměnil za herní progres a byl velmi platným hráčem Valachů… jen tak dále!!!

VS. 6:3
PASKOV SAURIANS   1. FBK Rožnov p/R (3:1, 3:2, 0:0)

Lídr tabulky chtěl v domácím prostředí potvrdit roli favorita a do utkání vlétl jako uragán. Hned ve druhé minutě se mu podařilo zužitkovat výhozu brankáře. Poté přišlo vyloučení a s ním i odskočení o dvě branky. V páté minutě to již bylo o tři branky a s mladými Sršni to nevypadalo vůbec dobře. Paskov začal ale také dělat chyby a hra se postupně vyrovnávala. Poté přišla nepříjemnost, když se zranil Kornel. S tímto oslabením se Rožnované vypořádali dobře a ke konci třetiny se dokonce Plandorovi podařilo snížit. Nástup do druhé části se nesl v útočném stylu a oba týmy si během chvíle připsaly jednu trefu. Ještěři měli zápas pod kontrolou a nemuseli se nikam hnát, to Valaši na tom byli opačně a museli útočit, s tím přicházely chyby v bránění a soupeř vsítil další dvě branky. Ve dvacáté třetí minutě na konečných 6:3 upravil po pěkné akci Rebroš. Ve zbývající dvanáctiminutovce kralovali brankáři, a tak se mohli Paskované radovat z úvodní výhry dne. Sršni naopak věřili, že v druhém utkání uspějí.

David Karafiát a jeho několikátý průnik po útočném křídle Sršňů

VS. 0:3
1. FBK Rožnov p/R   FBC Ossiko Třinec (0:0, 0:1, 0:2)

Ve druhém zápase proti druhému týmu soutěže se museli Rožnované popasovat se zraněními, přesto dokázali odehrát vyrovnané utkání. Na první branku se čekalo až do poloviny zápasu, byla to ale branka klíčová a ve výsledku i vítězná. Radovat se z ní mohlo Ossiko a díky ní přišel klid na hokejkách jejich hráčů. Na začátku třetí části přišlo oslabení Sršňů a následné odskočení soupeře na rozdíl dvou branek. O dvě minuty později ještě dokázal Molin upravit stav na konečných 3:0. Ve zbytku utkání planuly emoce a dost se přitvrdilo. Výsledkem toho bylo jedno vyloučení Valachů a tři na straně Třince, přesto již žádná branka nepadla.

Martin Sklář při jednom ze zákroků proti soupeřům

Trenér Sršňů, Daniel Slovák, i přes hráčské oslabení kádru mladé svěřence pochválil za předvedené výkony: „Na výjezd jsme odjížděli bez tří dorostenců, což pro nás znamená vždy oslabení, ale kluci ze starších žáků, kteří nastoupili místo nich, mě příjemně překvapili. Takový Ota Dressler si určitě zasloužil skórovat, měl tam k tomu dobré příležitosti. Honza Rumplík zase ukázal, že dokáže zvládat fyzickou hru i na vyšší úrovni. Někteří kluci, kteří v tomto týmu hrají běžně, ale nepodali své standardní výkony, přesto si myslím, že jako celek jsme přes všechny komplikace odehráli slušná utkání, za která se nemusíme stydět. Děkuji zúčastněným.

Starší žák, Ota Dressler si už velmi dobře atabluje v kádru dorostenců

Další dvojzápas odehrají Valaši v Bílovci 22. února a střetnou se s týmy Opavy a domácího Bílovce.

V obraně se Sršni můžou spolehnout na Martina Škývaru nejen pro jeho výšku, ale také pro jeho přehled ve hře