09.02.2020

Jihočeští Štíři z Českých Budějovic oplatili Sršňům porážku

Vítězství Štírů nad Sršni dalo tabulce několik jistot. Tu velmi příjemnou získali českobudějovičtí Štíři, nebo mají definitivu, že letos si zahrají předkolo play off a pokud se jim v posledních dvou kolech zadaří, mají šanci začít sérii i v domácím prostředí. Přesně opačně to mají Sršni. Nejen, že letos na ně čeká nevyzpytatelné play down, ale už teď ví, že ho v domácím prostředí určitě nezačnou. A co navíc, ještě v posledních dvou kolech budou bojovat, aby dostali přijatelnějšího soupeře, neboť pořád je teoreticky mohou přeskočit poslední Petrovice.

Dan Slovák s Ondrou Smékalem se snaží získat míček

08. 02. 2020, 17:00, SH České Budějovice

10
Sestava FBC Štíři Č. Budějovice:
Šítal Jakub(G), Bicek Lukáš(G), Staněk Václav, Králík Jan, Kudláček Michael, Valdauf Zdeněk, Hejplík Václav, Hanák Radek, Žáček Petr, Havelka Ondřej, Matějček Michal, Měřička Michal, Vlček Dominik, Brožek Tomáš, Hanák Tomáš, Slepička Marek, Strouhal Vít, Procházka Jan

4
Škrobák Jiří(G), Raška Zdeněk(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Slovák Daniel, Hegar Patrik, Kasl Miroslav, Kittel Vladislav, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Prašivka Daniel, Smékal Ondřej

po částech: 7:3, 1:0, 2:1

branky (asistence) FBC Štíři Č. Budějovice:
1.Strouhal(Hanák), 6.Hanák(Hanák), 7.Králík(Havelka), 10.Procházka(Hanák), 12.Strouhal(Hanák), 13.Kudláček(Hanák), 20.Králík(Hanák), 22.Hanák(Hanák), 46.Měřička, 50.Vlček(Matějček)

6.Kittel(Prašivka), 7.Štůsek(Barabáš), 15.Smékal, 43.Chmelař(Smékal)

rozhodčí: Baloun Milan, Šuvada Roman
vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 145

Hostující tým byl stále zřejmě ještě na cestě, když začal zápas, protože Rožnované inkasovali hned v první minutě zápasu v situaci 2 na 4. Nicméně se Rožnovu podařilo srovnat hned vzápětí. Takto bláznivě započatý zápas pokračoval až do páté minuty, kdy se na chvíli usadilo skóre 3:2 pro domácí Štíry. Poté však přišly dvě "supr" smolné branky, kdy obránci Rožnova nebyli dost koncentrovaní. Následná branka na 6:2 hosty na chvíli probudila a těm se podařilo jednou brankou korigovat, nicméně poslední slovo měli opět domácí, kteří tuto třetinu zakončili sedmým zásahem do rožnovské svatyně.

Druhou třetinu Rožnov nezapočal opět nejlépe a opět inkasoval na konci první minuty. Nutno říct, že domácí měli své útočné kombinace secvičené na výbornou. Od této chvíle však Valaši drželi své protivníky na uzdě, nenechali si v této třetině vsítit už další gól a sami vyráželi do rychlých protiútoků. Bohužel právě zde se naplno projevil rozdíl mezi oběma týmy, kdy domácí byli úspěšní v zakončování akcí, Sršni naopak ne.

Do posledního dějství vletěl Rožnov s cílem zápas zdramatizovat a podařilo se mu rychle vstřelit branku na 8:4. Další chyba prakticky vzápětí v rožnovské rozehrávce znamenala laciný gól za zády již trošku frustrovaného rožnovského gólmana Rašky. Hra se poté chvilku přelévala zleva doprava, ale poslední slovo měli opět domácí, kteří Rožnovu vstřelili poslední branku utkání na konečných 10:4.

Textový online z utkání
Video online z utkání
Video sestřih z utkání

Jedna z branek inkasovaných do sítě Sršňů

K utkání se vyjádřil Lukáš Malý, hlavní trenér českobudějovických Štírů: „Děkuji všem za férový zápas, vážím si toho. Utkání jsme rozhodli v první třetině, poté jsme hořeli na proměňování šancí. Pro nás strašně důležité tři body, nicméně čeká nás ještě velmi těžký boj, jdeme se na něj připravit.

Ondra Smékal při rozehrávce proti hráči Českých Budějovic

Z dalekých Český Budějovic za Sršně přidal svůj komentář Stanislav Barabáš, hrající asistent trenéra Miroslava Kasla, který měl opět delší vyjádření a tentokrát si neodpustil i šálek ironie: „Snažili jsme se postavit to nejsilnější co se dalo, a s tím přijeli do Budějovic. Kdyby mi někdo, řekl před zápasem, že po první třetině budeme mít tři vstřelené branky do sítě soupeře, tak bych se pousmál. Problém však byl, ani ne v nasazení, to se nám upřít nedá, ale v koncentraci v první třetině. Rychlé branky nás totálně rozhodily a de facto první třetina rozhodla zápas. Blahopřeji soupeřům ke třem bodům a děkuji místní mládeži za skvělou atmosféru.

Hráči Českých Budějovic rozhodli o utkání v první třetině

Před rožnovským týmem zbývají v soutěži odehrát poslední dvě utkání v rámci základní části. Jednak má tým jistotu, že bude hrát play down a také má již jistotu, že bude začínat v domácím prostředí. Co však prozatím nezná, tak to je soupeř, u kterého bude sérii začínat. Rozhoduje se mezi brněnskými Gullivery a havířovským Slovanem. Pokud Sršni uhrají alespoň tři body ve zbývajících dvou kolech, či pokud jakýmkoliv způsobem vyhrají v posledním domácím zápase v rámci základní části, skončí po jejím uzavření na předposledním místě v tabulce a začnou sérii na palubovce hůře postaveného z jmenovaných dvojic Havířova a Brna.