youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
14.02.2020

Poslední výjezd v základní části – severočeské Ústí nad Labem!

V druhé polovině února bude zakončena základní část první ligy. Je to tedy za chvíli a v předposledním kole zajíždějí Sršni do Ústí nad Labem, jejichž hráči v Rožnově zvítězili rozdílem třídy. Valaši však mají o co bojovat a rádi by uhájili před začátkem play down předposlední příčku v tabulce a měli tak příznivějšího soupeře pro následné vyřazovací boje.

V posledním domácím utkání proti Chomutovu Sršni zvítězili… podaří se jim to i v Ústí… na fotce v šanci Viktořík se Smékalem

Florbal Ústí…
… severočeský klub, působící v 1. lize mužů, má zvláštní název, ale je to dáno dřívějším spojením dvou klubů, které v Ústí nad Labem působily. Aby byl název přijatelný pro oba, došlo ke zkrácení na Florbal Ústí. Tento celek působí v 1. lize mužů od sezóny 2013/2014, a to si kluci v sezóně 2017/2018 odskočili i do nejvyšší soutěže, aby se v sezóně následující vrátili do ligy první. 

Adam Hegar byl i v domácím souboji s Kladnem neústupný v soubojích, přesně jak ho známe!

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm
… před minulým kolem měli Sršni jisté play down, teď už mají jisté, že nebudou začínat v domácím prostředí. A pokud se poohlížejí po soupeři, tak dvě kola před koncem je jisté, že to bude jeden z dvojice Slovan Havířov a Gullivers Brno. Ani s jedním ze soupeřů v sezóně ještě nevyhráli, přestože zejména s Brnem jejich zápasy byly výsledkově velmi těsné. Naopak se Slovanem ani v jednom případě nehráli v plné sestavě. S ohledem na soupeře, které mají oba týmy, je pravděpodobnější varianta, že Sršni vyzvou havířovský Slovan, který má hned několik hráčů Vítkovic, kteří v jejich kádru nastupují na střídavý start.

Na střídavé starty z ostravského Pepina se v dresu Sršňů prohání Patrik Pícha, na obrázku v souboji se Slovanem Havířov

Statistické okénko: Rožnované prakticky od začátku sezóny zápasí v dolní polovině tabulky a přestože ještě v polovině soutěže pokukovali po předkole play off, nyní už mají jisté, že je čeká play down. To Severočeši mají jisté play off a do posledních kol budou bojovat o možnost začít sérii v domácím prostředí. Těsný bodový rozdíl v boji o třetí příčku v tabulce mezi Ústí, Chomutovem a Kladnem zaručuje boj do posledního kola, dva úspěšnější začnou sérii doma, ten třetí vzadu bude začínat na palubovce soupeře.

Statistické srovnání obou soupeřů

Zajímavost: Rožnov působil v 1. lize mužů stejně jako Ústí od sezóny 2013/2014. A po stejné sezóně, tedy 2016/2017 se s 1. ligou rozloučili. Sršni putovali do ligy Národní, naopak Severočeši do nejvyšší soutěže. Hráči Florbalu Ústí se po sezóně vrátili, což mohli Sršni také, neboť Národní ligu vyhráli, ale své právo odmítli, a tak se místo nich do soutěže podívaly České Budějovice, prozatím poslední soupeř Rožnovanů v sezóně letošní. Rožnovanům to ale nedalo a po další sezóně si opět vybojovali právo hrát výše a dané právo využili. 

Karlovy Vary sice v Rožnově jasně vyhrály, nicméně Standa Barabáš se nevzdával za žádných okolností

Vzájemné utkání:
Sezóna 2014/2015
Ústí vs. Rožnov 5:6
Rožnov vs. Ústí 7:3
Sezóna 2015/2016
Ústí vs. Rožnov 12:3
Rožnov vs. Ústí 5:4
Sezóna 2016/2017
Ústí vs. Rožnov 6:2
Rožnov vs. Ústí 7:2
Sezóna 2017/2018

David Žniva děkuje za gólovou přihrávku v zápase proti pražskému Startu98

Utkání startuje v sobotu ve 20:00 v hale SC SLUNETA Ústí nad Labem

Junior Ondra Smékal se probíjí obranou Bulldogs Brno

Textový online 
Video online 

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista