youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
04.02.2020

Tři body v kapse!

V nedělní magické datum – 2.2.2020 – odehrály rožnovské ženy domácí turnaj, kde se střetly s týmem z Kopřivnice a Olomouce. Úspěšnost byla poloviční, avšak samotný herní projev byl velice příjemný a i vcelku početná divácká kulisa toto ocenila. Po delší pauze se  vrátila Dáša Šnajdarová, která se do týmu zapojila tak jednoduše, jakoby vlastně ani na žádnou mateřskou neodešla.

Předzápasový rituálový hlouček, pokřik a hurá do boje!

VS. 7:3
1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R   FBC Vikings Kopřivnice (2:1, 5:1, 0:1)

Zápasy s naším nejbližším soupeřem z Kopřivnice se vždy nesou v lehce bojovném rozpoložení, které je však doprovázeno vzájemným hecováním hráček, už se holt nějakou dobu znají a nejednou spolu hrály i ve stejné barvě dresu. Sršnice očekávaly docela těžký zápas, protože Kopřivnice je běhavým soupeřem s dobrými střelami.

Ranní zápasy se většinou nesou ve zpomaleném módu, na který často Sršnice doplácejí, avšak tentokrát se asi dobře vyspaly - úvodní branku utkání a vlastně i svou premiérovou celkově vstřelila Adéla Kubenková, která se přichomýtla ke střele Zdarsové a šikovně dotečovala míček za záda Bittnerové - 1:0. Kopřivnice se však už taky dávno vzbudila a tak záhy díky Špirkové vyrovnala. Konečnou tečku však za první částí udělal Rožtát, kdy se prosadila svou typickou vervou Kozová - 2:1.

Druhá část přinesla celkem 6 branek, divácky tedy velice zajímavá třetina. Začala to Kopřivnice, opět Špirková, která míček snad přitahuje magnetem, doklepla střelu Jančové za záda Štefkové a bylo vyrovnáno - 2:2. Pak už však kraloval domácí tým - zejména dvě hráčky - Zvonková, která potvrdila svou formu a Konrádová, která ji konečně znovu nalezla 🙂 Elichová pak přidala branku na 7:2 a nemusíme psát, že nálada na střídačce byla více než dobrá.

Poslední třetina byla z pohledu rožnovských docela poklidná, klid z holí neodnesla ani branka kopřivnické Prašivkové na 7:3; byla to již pouhá korigace výsledku. Nutno však říct, že Sršnicím skutečně přálo štěstí a tzv. jim tam spadlo skoro všechno, ale proč ne, je třeba využít každé příležitosti.

 

„Frenštátské“ Sršnice to v Rožnově měly jako doma

VS. 6:3
FBS Olomouc B   1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R (1:0, 3:2, 2:1)

Rožtátu se v minulém střetnutí se soupeřem z Olomouce povedlo ukořistit hubené vítězství 1:0 a tak chtělo potvrdit onen výborný výkon a soupeře porazit znovu. Začátek však lépe podchytil olomoucký tým a v přesilové hře překonal Štefkovou a otevřel utkání. Tak, jak dobře začala zápas s Kopřivnicí, tak se i prosadila s Olomoucí - Kubenková tentokrát naprosto přesnou střelou překonala Štamfestovou - vyrovnáno 1:1. Za malou chvíli ji v tom podpořila Zvonková a tak se Rožtát mohl radovat z průběžného vedení 2:1. Bohužel však do konce druhé části se třikrát prosadily soupeřky - často po hloupých individuálních chybách - druhá část tak skončila 2:4. Sršnice se nehodlaly vzdát, pořád tak nějak věřily, že na výhru mají -> strhnout celý tým zkusila Konrádová, která ve spolupráci se Zvonkovou stáhla vedení Olomouce pouze na jednu branku - 3:4. Bohužel se však nepovedlo uhlídat Sklenářovou, která tento zápas byla opravdu při chuti a Olomouc se mohla radovat z vítězství 6:3.

 

Pohled na zaplněnou střídačku u Sršnic v posledních sezónách většinou chyběl

Komentář k zápasům poskytla Venda Konrádová, která konečně znovu nalezla recept na své kousavé střely: „Ve třináctém kole nás čekala Kopřivnice. Hrály jsme výborně a padalo nám to tam. Vyhrály jsme 7:3 a myslím si, že zcela zaslouženě. Ve druhém zápase jsme nastoupily proti Olomouci, kterou jsme v sedmém kole porazily 1:0. Chtěly jsme navázat na výkon ze zápasu s Kopřivnicí a opravdu jsme věřily, že FBS Olomouc porazíme. A zápas to nebyl špatný. Bylo to vyrovnané od začátku až do konce a nebýt pár individuálních chyb, tak bychom neprohrály. I tak jsme si zápas užily a troufám si říct, že nevyhrál lepší tým, ale šťastnější 🙂

Rozehrávka Sršnic v rohu hřiště

Vyzpovídaly jsme také Adélu Kubenkovou, premiérovou střelkyni: „V prvním zápase jsme se utkaly s Kopřivnicí, která je v tabulce těsně nad námi. Naštěstí jsme se hned ze začátku rozjely a první zápas vyhrály 7:3. Ve druhém nás čekal tým FBS Olomouc B. Myslím, že i přesto, že jsme prohrály 3:6 jsme celou dobu držely se soupeřkami tempo. I když jsme v tomto zápase měly 2 přesilovky, bohužel se nám nepovedlo ani jednu proměnit. Celkově zápasy hodnotím velmi dobře. Jsem ráda, že nás na zápasy přišlo podpořit tolik lidí.

Dáša s „Vikym“!!!

K druhému zápasu s Olomoucí nastoupila i Dáša Šnajdarová, která si odskočila od malého Viktorka a poskytla nám její pohled na zápas: „Nastoupit po vice než roční pauze do utkání zrovna proti zkušeným hráčkám béčka Olomouce pro mě bylo asi velké sousto a nakonec bohužel i pro celý Rožtát. Neměla jsem příležitost vidět náš nově složený tým v této sezóně hrát, o to víc mě pozitivně překvapila dobrá atmosféra na střídačce, energie a kombinace na hřišti a kvalitativní pokrok „mladých“ hráček. Já budu muset potrénovat techniku a herně poznat nové spoluhráčky, pak budu doufat, že mi Peťa s Viktorkem a trenér dovolí zapojit se do sezóny a užívat si znovu radost ze hry a snad i z vítězství 😉

Aktuální sestava „Rožtátu“ v domácí Hornets aréně

K příštím zápasům vyjedou rožnovské ženy do Opavy, kde se utkají s domácím opavským týmem a Šumperkem.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista