youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
06.02.2020

Sršni jedou bojovat o body do Českých Budějovic!

Základní část 1. ligy se blíží ke konci, zbývají poslední 3 kola. Sršni v rámci 24. kola zajíždí na do Jižních Čech… konkrétně do Českých Budějovic. S Českými Budějovicemi v letošní sezóně na podzim odehrál Rožnov dobré utkání v domácím prostředí, když ve třetí třetině obrátil nepříznivý stav 1:3 na konečných 4:3.

S Chomutovem byly některé souboje na ostří nože, jak pocítil i Josef Viktořík

FBC Štíři České Budějovice
… Českobudějovický tým se nachází na 10. místě, tedy na hranici předkola play off, s náskokem pouhých 4 bodů. Je téměř jisté vzhledem k losu, že ještě bude zaděláno na pořádné drama. České Budějovice sice mají předkolo ve svých rukou, ale vzhledem k utkání s brněnskými Gullivery, které čeká Budějovice v posledním kole, to až tak jisté není. České Budějovice ještě čeká kromě Rožnova a Brna výjezd do prozatím posledního týmu tabulky, severomoravských Petrovic.

Proti Slovanu Havířov zasáhl i junior Adam Burýšek, bohužel ani jeho snažení k celkovému vítězství Rožnova nevedlo

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm
… Sršni mají jisté play down. To že soutěž ještě zdaleka nevzdávají, ukázali při posledním domácím utkání s Chomutovem, který porazili 8:7. Alespoň trochu tak tímto odčinili nejvyšší porážku v historii klubu, kterou právě v této sezóně režíroval tým Chomutova. Sršni by se v play down rádi vyhnuli Brnu, ať už kvůli cestování, tak kvůli nepříjemnosti soupeře. Pokud toho chtějí dosáhnout nerychlejší cestou, musí Petrovice nejlépe následující dvě utkání prohrát a nebo Sršni vyhrát. Nejpravděpodobnější je však varianta, kdy v posledním kole základní části zajíždějí Petrovice na půdu Rožnova a právě dané utkání definitivně určí tabulku v rámci play down. 

V zápase s Kladnem si Ondra Smékal střihnul hned několik úniků, tentokrát zakončil nepřesně

Statistické okénko: České Budějovice jsou týmem s nejlepší procentuální úspěšností na oslabení, ještě v půlce sezóny se jejich hodnota pohybovala na hranici 90%, aktuálně mají 83,78%, což je výborné číslo, přitom stejně jako Sršni dostávají hodně gólů.

Statistické porovnání soupeřů – Budějovic a Rožnova

Zajímavost: Trenér Českých Budějovic se v letošní sezóně s pozápasovými komentáři vůbec nepáře. První se nebál říct, co si myslí o Jaroměři, jejich hale a domácím prostředí a v posledním zápase opět s Jaroměří si neodpustil hodnotit nejen rozhodčí, ale i jejich nasazení ze strany Českého florbalu.

Pár světlých momentů zaznamenali Sršni v domácím utkání s Karlovými Vary, tentokrát to byl průnik Kuby Kosteleckého

Vzájemné utkání:
Sezóna 2019/2020
Rožnov vs. České Budějovice 4:3

Pražský Start98 do Rožnova přijel v oslabené sestavě a obrana dovolila hned několik nájezdů samotných hráčů Rožnova na gólmana hostí, tentokrát neúspěšně zakončoval Petr Burýšek

Utkání startuje v sobotu v 17 hodin v Českých Budějovicích!

Oliver Dvořák vypomohl Sršňům v domácím utkání s Bulldogs Brno

Textový online 
Video online 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista