youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
03.02.2020

Mladší žáci ve Stonavě opět bronzoví, v domácím prostředí budou chtít útočit výše!!!

K prvnímu turnaji v roce 2020 odcestovali rožnovští mladší žáci do daleké Stonavy a jejich mise byla tak na půl úspěšná. Dokázali porazit lehce oslabené celky Horní Suché a Petrovic a určitě je třeba vyzdvihnout, že v těchto utkání neinkasovali jedinou branku. Když však přišlo na měření s Vítkovicemi a Karvinou, bohužel brankově zaostali i přes relativně vyrovnanou hru. Celkově se ale už určitě všichni těší na další turnaj, který bude za tři týdny v domácím prostředí!

S Karvinou Sršni sehráli vyrovnanou partii, brankově byl lepší soupeř

VS. 7:4
1. SC TEMPISH Vítkovice Tornádo   1. FBK Rožnov p/R

Brzké vstávání po dni prázdnin silně ovlivnilo výkon našich borců v prvním poločase. Prohrávali jsme 6:0!! O přestávce se kluci „nahecovali“ a zkusili se zápasem něco udělat. Se zvýšeným pohybem a důrazem začal mít soupeř očividné problémy a začal faulovat. Tři proměněné nájezdy kluky ještě víc nakoply, ale už nezbylo mnoho času. Nakonec prohra 7:4. Přesto se výkon v druhém poločase líbil a dával šanci na dobré umístění v turnaji.

VS. 11:0
1. FBK Rožnov p/R   FbK Horní Suchá

Horní Suchá patří k oblíbeným soupeřům, navíc přijela s menším počtem hráčů. Kluci se do nich pustili hned od začátku a když Kryštof mazácky proměnil nařízený nájezd, rozeběhl se rožnovský brankostroj a zápas skončil rozdílem třídy 11:0. Za zmínku stojí hattrick dosažený Simonem Molitorem a po dvou brankách přispěli Alex Kubín, Kryštof Poruba a David Procinger. 

„Pozápasové“ pozdravení všech účastníků duelu mezi Rožnovem a Horní Suchou

VS. 0:5
Z.F.K. AQM Petrovice   1. FBK Rožnov p/R

Petrovice také nepřijely v plné sestavě a kluci správně vypozorovali z probíhajících zápasů, že hru tvoří pouze jeden hráč a toho si zodpovědně hlídali a s přehledem zvládli i tento zápas. 

VS. 1:4
1. FBK Rožnov p/R   1. FBC Karviná

Poslední zápas s Karvinou byl přímým soubojem o druhé místo. Kluci hráli výborně, měli celou řadu střel na bránu, ale soupeřův brankář měl svůj den. Až na jednu střelu vše pochytal a to přesto, že posledních pět minut zápasu se soupeř vůbec nedostal před naši bránu. Kluci do zápasu dali všechno, po zápase sotva chodili, ale nestačilo to. Přesto nás třetí místo těší a na příštím turnaji, který hrajeme doma to opět cinkne, tentokrát zlatem?!?!?!

Rožnovská obrana v souboji s Karvinou propustila čtyři branky, které utkání nakonec rozhodly

Slova k turnaji si vzal René Hegar, hlavní trenér mladších žáků, který i přes dvě prohry byl s celým průběhem turnaje spokojen a již teď se těší na další turnaj, který proběhne v domácím prostředí: „Po měsíční pauze bez zápasů a po dni volna ve škole jsme museli vstávat už v šest hodin, abychom stihli turnaj v daleké Stonavě. Brzký budíček se projevil v nevýrazné první polovině proti Vítkovicím. Od druhého poločasu už kluci hráli náš florbal a předváděli parádní kombinace s častým zakončením. Ještě se musíme naučit dávat góly a ne jen trefit bránu. Výborně funguje návrat do obrany, kdy se nám daří často zablokovat soupeřovu střelbu z velké a střední vzdálenosti a zcela eliminovat přihrávky přes osu a brankoviště. Za to musím všechny hráče pochválit. Pomalu začínají kluci úspěšně používat nacvičované herní činnosti z tréninku (tandem, 2 na 1, křížení). Velkou pochvalu musím dát Svenu Hansliánovi, který se zlepšuje každým zápasem. Výborně čte hru, začíná si organizovat i obranu, podává soustředěný výkon a za celý turnaj mu nevypadávaly míčky, naopak je skvěle tlumil na těle a dobrým výhozem podporoval útok. Navíc je výborný v chytání nájezdů, nepustil za záda žádný ze čtyř nařízených. Roste z něj skvělý gólman. Opět si gól dalo sedm hráčů a z nich vyčnívá hattrick Simona Molitora, který začal teprve v této sezóně. Musím všechny hráče pochválit za nasazení a bojovnost a těším se, co předvedou rodičům, příbuzným a známým, kteří nás zcela jistě přijdou povzbudit na náš domácí turnaj, který pořádáme v neděli 23. 2. 2020. Děkuji hráčům za reprezentaci klubu, rodičům za podporu v hledišti a manželům Porubovým, Martinu Kozlovi a Patriku Hegarovi za pomoc s odvozem na turnaj.

Sršně z řad mladších žáků reprezentovali:

Brankáři: #1 Sven Hanslián
Hráči: #11 Adam Hegar, #13 Tomáš Blinka, #14 Šimon Martinek, #25 Richard Marinič, #26 Matouš Kozel, #28 Dominik Vašek, #42 Simon Molitor, #46 Dominik Baránek, #60 Martin Křenek, #62 Alex Kubín, #68 David Procinger, #69 Matěj Rozkošný, #99 Kryštof Poruba

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista