youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
02.02.2020

Rožnovská „C“ záloha mužů si jela do Bohumína pro šest bodů, domů veze tři

Rožnov v průběhu roku zaznamenává více méně jen porážky. Před tímto zápasem byl tedy nejvyšší čas něco změnit. Valaši tak odjeli do Bohumína posíleni o juniory a některé muže „A“ či „B“ týmu a cíl byl jasný, dovézt šest bodů a uklidnit malinko situaci v tabulce. To se ale nepovedlo, neboť v prvním utkání se podobně k utkání postavili i Vikingové a taktéž s posilami svedli s Rožnovem vyrovnané utkání, na jehož konci byli šťastnější. Druhý zápas pak Sršni už zvládli, ale z Bohumína se vracejí s pocitem, že určitě šlo z tohoto dvojutkání vytěžit více.

Střídačková atmosféra týmu

VS. 6:9
1. FBK Rožnov p/R C   FBC Vikings Kopřivnice B (2:3, 2:3, 2:3)

Rožnované do utkání vstoupili velmi vlažně, když je hráči Kopřivnice během úvodních dvou minut 2x potrestali při laxním bránění a ani Pepa Kundrát v brance nebyl ve 100% koncentraci. Naštěstí prakticky vzápětí reagoval Filip Stypka snižující brankou a Sršni se začali Vikingům rovnat i v práci na holi a utkání v těchto fázích bylo herně vyrovnané. Branky tak zůstaly na druhou polovinu třetiny, kdy nejdříve tři minuty před první přestávkou vyrovnal všudybyl Burýšek A. (pro kterého to bylo prestižní utkání vzhledem k nedávnému působení u Vikingů), ale i hosté dokázali reagovat během vyloučení Valachů a tři sekundy před sirénou strhl vedení na jejich stranu svou druhou brankou v utkání Podlezl.

Do druhé části šli Sršni s pokyny ohledně bránění a také širšího využívání prostoru při útočení. Trápila je však koncovka, když několikrát při vyrovnávacích střelách ztroskotali buď na brankáři Vikingů nebo na vůbec trefení brankové konstrukce. Trestem jim byly dva rychlé góly v rozmezí v rozmezí šesté až osmé minuty a jen by se dala opakovat nedůraznost v bránění. Dá se říci, že Sršni to Vikingům dělali příliš jednoduché, pokud se chtěli hosté prosadit. Valaši však určitě nesložili zbraně. Jejich prapor zvedl samotný prezident klubu, Dalibor Plesník, který po několika zahozených šancích v dosavadním průběhu utkání konečně skóroval a to stejně jako Vikingové během dvou minut dvakrát za sebou. Vzal si tak z utkání malý dárek ke svým již sedm a třicátým narozeninám. Tímto mu všichni z týmu gratulují a je jasné, že devátého února v domácím prostředí, kde první záloha Sršňů odehraje další kolo regionální soutěže, poteče leccos proudem. Ale vraťme se k utkání, kde v té chvíli jednogólové manko Sršňů dávalo naději do zbytku utkání. Vikingové však opět v poslední minutě dokázali Sršně lehce zchladit, neboť před přestávkou odskočili na dvoubrankové vedení.

Během druhé přestávky zvažovali Sršni stažení sestavy na dvě pětky, ale nakonec to nebylo na pořadu dne, neboť v tomto týmu jde především o chuť si zahrát, odreagovat se a výsledky tak nejsou prioritní, což však neznamená, že kdo je na hřišti, že by ze sebe nevydal maximum. V páté minutě třetí části to byli opět Vikingové, kteří skórovali a vedení o tři branky sedm minut před koncem bylo impulsem, aby Sršni začali více riskovat. Pomohlo jim vyloučení hostujícího hráče, které brzy proměnili ve snižující branku a při hře v šesti lidech dokázali vstřelit i kontaktní gól. Potřebovali však více a zbývali jim půl minuta do konce utkání. Nadměrné riziko však už nezvládli a dvě inkasované branky do prázdné svatyně malinko zkreslily celkový dojem z vyrovnaného utkání.

 

V utkání „C“ týmu pomohli i junioři Drápala s Burýškem

VS. 7:4
1. FBK Rožnov p/R C   1. SC Bohumín´ 98 (2:1, 4:2, 1:1)

Po nešťastně sehraném utkání s "B" týmem Kopřivnice nastoupil "C" tým rožnovských mužů k utkání o pomyslných šest bodů, neboť soupeřem jim byli hráči domácího Bohumína, kteří při předposledním místě Sršňů byli úplně poslední a v případě výrazného vítězství mohli na dno tabulky odsunout Valachy. Těm se jako v minulém utkání příliš nevyvedl začátek zápasu, když jako první inkasovali, ale naštěstí dokázali během následující minuty juniora Burýška A. a Plesníka otočit skóre a tento stav přes řadu zejména rožnovských šancí zůstal již do přestávky nezměněn.

Hned v úvodu druhé části dostali domácí hráči Bohumína šanci se do utkání vrátit, když byl velmi přísně vyloučen Prašivka z týmu Sršňů. Bohumín však svou příležitost nezužitkoval, naopak ještě v probíhající přesilové hře sám faulovat Šindelkou a stále ještě naštvaný Prašivka se odměnil nejlepším možným způsobem, když přesilovou hru využil střelou z vrcholu přesilovkového trojúhelníku. Dvoubrankové vedení malinko uvolnilo atmosféru na hřišti a Rožnov následně třemi brankami rozhodl celé utkání. Nebo to tak alespoň v té chvíli vypadalo, ale domácí zbraně nesložili. Nejdříve využili přesilovou hru a v poslední minutě druhé části se pak z brejku přiblížili na tříbrankové manko.

Veškeré snahy či myšlenky o zvrat Bohumína v utkání utnul prakticky po sedmi sekundách Vláďa Chmelař, který po vyhraném buly ihned otestoval gólmana hostí a přestože ihned neskóroval, vyražený míček si ještě jednou zpracoval, oběhl bránu a zasunul za překvapeného Koziorka. Tím se hra oboustranně uklidnila a do konce utkání se hrál pohodový florbal, kdy druhá a třetí lajna Valachů své akce více méně překombinovávala a hráči se v útoku předháněli v tom, kdo dá ze střelecké pozice ještě další přihrávku navíc do ještě lepší střelecké pozice, až to většinou končilo ztrátou. Také domácí smíření s výsledkem neměli své útoky tak precizní, jak by se dalo čekat. Po Chmelařově gólu tak za celou třetí část padla jediná branka, kterou si připsal bohumínský Kamenik a Sršni tak mohli slavit vítězství po celkem devíti utkáních, ve kterých tuto radost nepoznali.

 

Bohumínský hráč mával svou holí jako na 1. máje… přihrávku však nedostal přes rožnovskou obranu

S týmem po dvou zápasové absenci odcestoval znovu trenér a vedoucí týmu, Zbyněk Macura a z odehraných zápasů měl rozpačité dojmy: „Tak už před dvojzápasem po středečním tréninku bylo jasné, že hned několik céčkařů bude z různých důvodů chybět. Musel jsem tak sestavu doplnit o juniory a muže z „B“ či „A“. A s výslednou sestavou jsem si troufal dovézt šest bodů. Nepovedlo se a jsem docela zklamaný. Zejména mi vadí, jak kluci naivně v některých situacích brání. Prostě jakmile mají pocit, že na prvních dvou krocích soupeře neubrání, tak už za ním jen vyklusávají a soupeři se tak dostávají do velice výhodných střel. Tohle musíme změnit, protože právě v obraně tkví klíč, jak se pak jednoduše dostávat do útoku a případně trestat soupeře z brejků. Je teď před námi domácí dvojzápas. Máme silné soupeře – zejména vedoucí Paskov si zatím se všemi týmy v soutěži spíše jen hraje a ani Jablunkov pro nás nebude jednoduchý. Věřím, že kluci na sobě zapracují a do zápasů půjdou s větším úsilím, než dosud předvádějí. Nerad bych v domácím prostředí s týmem utrpěl ostudu, zejména v období, kde vzhledem k postavení v tabulce potřebujeme každý bod, abychom soutěž zachránili i pro příští sezónu.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista