01.02.2020

Vůle a srdce rozhodly zápas Sršňů s Chomutovem

Již před utkáním bylo jasné, že Rožnov by potřeboval se silným Chomutovem v domácím prostředí bodovat. Zároveň chtěl také odvrátit blamáž, která se mu dostala v Chomutově, který mu na podzim v domácím prostředí připravil v nejvyšší porážku v historii klubu. Sršni do utkání nastoupili téměř v nejsilnější možné sestavě a bylo to v utkání znát, že podobné složení je konkurenceschopné pro prvoligové soupeře. Klíčové pro celé utkání byla odpověď Sršňů za nepříznivého stavu 3:6, kdy nesložili zbraně a velmi rychle dokázali reagovat až na srovnání 6:6. Nakonec přes jednu obdrženou branku dokázali skórovat dvakrát, když stylově posledním skórujícím byl kapitán, Pavel Barabáš, který vstřelil vítěznou branku utkání z nařízené trestného střílení při průniku Josefa Viktoříka.

01. 02. 2020, 18:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

8
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Pícha Patrik, Slovák Daniel, Hegar Patrik, Kostelecký Jakub, Krhut Petr, Kittel Vladislav, Burýšek Adam, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

7
Sestava Florbal Chomutov:
Štěpánek Jan(G), Šantora Karel(G), Müller Matyáš, Kellermann Erich, Novotný Tomáš, Kučera Daniel, Šafařovský Jiří, Dušek Filip Samuel, Linc Petr, Bernas Vojtěch, Grener Daniel, Melíšek Tadeáš, Hlaváček Zbyněk, Šarša Ondřej(C), Halej Ondřej, Giptner Jiří, Semerád Vojtěch

po částech: 1:1, 1:2, 6:4

7.Viktořík(Žniva), 23.Kittel(Žniva), 43.Kittel(Krhut), 48.Burýšek(Žniva), 50.Smékal(Krhut), 53.Chmelař(Žniva), 55.Krhut(Hegar), 56.Barabáš

branky (asistence) Florbal Chomutov:
15.Novotný, 36.Kučera(Šafařovský), 38.Novotný(Halej), 46.Novotný(Linc), 46.Novotný(Linc), 48.Šafařovský(Melíšek), 54.Melíšek(Šafařovský)

rozhodčí: Kačer Pavel, Vašíček Ondřej
vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 148

Od úvodního hvizdu se hrál pohledný florbal, kde oba týmy byly aktivní a utkání se divákům zkrátka muselo líbit. Už během prvního dějství viděli fanoušci snad vše, co florbal nabízí. Po jedné brance na každé straně, ale i po jednom vyloučení na každé straně. Divák tak dostal ochutnávku hry obou celků, a stálo to zato. V sedmé minutě otevřel skóre zápasu domácí tým střelou mezi nohy, která se protočila a proskákala až za brankovou čáru. 1:0 pro Rožnov. Následně však šel domácí hráč "za katr" a hosté měli možnost srovnat. To se jim však povedlo až v následném oslabení, kdy měli sice domácí možnost navýšit skóre, ale hrubou chybou poslali soupeře do brejku, který hosté využili. Zbytek třetiny se dohrával v duchu aktivního florbalu, kde domácí více bránili než soupeř, jenž ukazoval své kvality a souhru.

Ve druhé třetině viděli diváci také stejné množství branek jako vyloučení, ale bylo toho 3x více než v první třetině. Nejprve se ve 23. minutě trefili opět domácí a podruhé v zápase vedli nad Chomutovem. Zhruba v půli zápasu přišla pasáž tří vyloučení. Nejprve se provinili domácí Sršni, ale soupeř se po pár desítkách vteřin provinil také vyloučením, se kterým rozhodčí museli chvíli počkat, protože domácí i ve 4 hráčích hostující pětici doslova točili po hřišti. Po návratu rožnovského provinilce na hřiště začala přesilová hra Rožnova, ale ta také nebyla příliš dlouhá, protože i domácí se po třetině přesilovky provinili vyloučením. Přestože branka v této pasáži žádná nepadla, hosté posbírali více sebevědomí než domácí a do konce třetiny vývoj otočili dvěma rychlými brankami.

I úvod posledního dějství domácím vyšel a ti dokázali potrestat další vyloučení hostí. Průběžný stav na začátku třetí třetiny byl tedy 3:3. Poté však přišla nešťastná trojminutovka domácího týmu, kdy hosté nabrali 3 rychlými brankami pohodlné vedení 3:6. Především ta poslední branka však byla dosti nešťastná, protože v cestě gólové přihrávky dvou hostujících hráčů se nacházel domácí obránce, který sice přihrávku čekal, a ta nebyla vůbec těžká, ale nedokázal zkoordinovat své tělo dostatečně a střelec měl tak odkrytou více než 3/5 branky pro pohodlné skórování. Rožnovské Sršně však vrátila do hry branka zpoza poloviny, kdy vyslaný projektil tečoval jednoho z hráčů v brankovišti a míč skončil za zády překvapeného brankáře. Rožnov byl v té části zápasu hodně aktivní a potvrdil to dalšími dvěma brankami. Z tříbrankového manka to bylo rázem 6:6 a do konce zápasu zbývalo více než 7 minut. Hosté na srovnání reagovali rychlou brankou na 6:7, ale na to domácí našli odpověď a srovnali. Poslední branku zápasu znamenající vítězství domácího týmu nad favoritem z Chomutova vstřelil domácí kapitán, který nepohrdl trestným střílením a strhl vedení naposledy na stranu Rožnova. Hosté poté odvolali brankáře a hráli v 6, ale na dobrou rožnovskou obranu s pevnou zdí v bráně, coby brankářem, ve zbytku zápasu nevyzráli.

Josef Viktořík v utkání vstřelil úvodní gól

Textový online z utkání
Video online z utkání
Video sestřih z utkání

Do utkání s Chomutovem zasáhl i junior Adam Burýšek

Hostující trenér florbalistů Chomutova, Martin Bocian, se velmi těžce smiřoval s porážkou v utkání, ve kterém jeho Chomutov vedl již o tři branky: „Bohužel musím konstatovat, že domácí zvítězili zaslouženě, díky svému nasazení a víře ve výhru. Z naší strany až příliš laxní a nedisciplinovaný výkon. Ztratit tak tvrdě vydřené vedení o tři branky během několika minut mě velmi mrzí. Soupeři gratulujeme.

Asistent trenéra domácích Sršňů, Pavel Barabáš, byl rád za vítězství, ale asi ještě raději za skutečnost, že se tým Rožnovanů konečně sešel téměř v kompletním složení a jak hráči, tak diváci si hru Sršňů užili: „Dnes si tu diváci užili parádní zápas. Dvě třetiny se hrál zodpovědný florbal, který měl své kvality. Ve třetí třetině se to trochu zbláznilo, soupeř ukázal, že je kvalitnější v zakončení, a ujal se tříbrankového vedení. My nesložili zbraně a dokázali utkání otočit. Po dlouhé době se sešel celý náš mančaft a na hře to bylo znát. Děkuji soupeři, rozhodčím a divákům.

Vláďa Chmelař byl střelcem důležité šesté, vyrovnávací, branky

Tři kola před koncem jsou Sršni stále sice předposlední, ale především dokázali zvýšit svůj odstup na poslední Petrovice již na čtyři body, neboť ty doma podlehly v téměř záchranářském souboji Slovanu Havířov. Valaši mají jistotu, že budou muset hrát play down a je velmi pravděpodobné, že budou začínat celou sérii na soupeřově hale. A také je velmi pravděpodobné, že jejich soupeřem bude tým Slovanu Havířov, který dokázal Rožnovany v obou vzájemných utkáních porazit. Ale pořád se ještě během posledních tří kol může stát nějaké překvapení, které tabulkou zamíchá a je téměř jisté, že v posledním utkání základní části při souboji Rožnova a Petrovic může právě tento zápas rozhodnout o konečném pořadí týmů v tabulce v její spodní části.

Jako „z partesu“ hrál proti Chomutovu David Žniva, který podpořil domácí tým hned čtyřmi gólovými asistencemi