29.01.2020

Juniorské TSUNAMI – již čtvrtý vítězný zářez za sebou!!!

V minulém dvojzápase to byly povinné výhry, ale tento dvojzápas to už byl boj s kolegy v tabulce. A oba souboje mladí Sršni zvládli velmi dobře, a to i zásluhou trenéra Daniela Slováka, který v obou utkáních vzal strategicky oddechový čas a vždy od něj už skórovali jen Sršni. Ti ze čtvrtého místa ztrácejí na druhý Paskov pouhé čtyři body šest kol před koncem. Tak uvidíme, zda ještě dokáží v konečném účtování tabulku zamotat a šáhnout si na medaili.

Drápala, Karafiát, Ševeček při gratulaci po přesném zásahu posledního jmenovaného

VS. 4:2
1. FBK Rožnov p/R   1. FBK Eagles Orlová (0:0, 0:0, 4:2)

V prvním utkání na Rožnovany čekal tým Orlové, který se nachází ve stejné části tabulky. Očekával se tedy vyrovnaný boj. První třetinu měli ze hry o něco málo více Sršni, ale brankáři nechybovali. Ve druhém dějství se na tempu výrazně polevilo z obou stran. Na první branku se čekalo dlouho, ale díky ní se myslelo aspoň více do útoku a hra začala být zajímavější. Minutu po první brance přišlo odskočení Orlové na dvě branky. Valaši si vzali oddechový čas, aby hru uklidnili a připravili se na napadání. Hned za minutu mladé rožnovské naděje vyrovnaly a dostaly tak psychickou výhodu. Když se poté Orli nechali vyloučit, tak to trvalo pouze dvacet vteřin a Rožnov dokonal obrat. Pojistku přidal Burýšek a ve zbývajících několika minutách si i díky přesilové hře žlutočerní lehce pohlídali výsledek.

Velmi dobře se v utkáních uvedl i Jirka Šimek, který je stálicí rožnovské obrany dorostenců i juniorů

VS. 3:4
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Rožnov p/R (0:0, 2:1, 1:3)

Zápas s Frýdkem je pro rožnovské hráče takové malé derby, panuje mezi nimi velká rivalita, protože se dobře znají z mimosezónních turnajů. Do utkání nezasáhl Smékal, protože ho večer čekalo utkání s Jaroměří. Ze stejného důvodu stihl pouze jednu třetinu Burýšek. I v oslabené sestavě se dalo pomýšlet na body. První branka padla až v polovině utkání, šťastnější byl Frýdek a chvíli na to dokázal navíc odskočit. Jen šestnáct vteřin stačilo Plandorovi aby snížil. Ke konci druhého dějství se nechal vyloučit pro rožnovské dobře známý Hudeček. Místek oslabení přežil a chvíli na to se dokonce radoval, když se prosadil Kostka. Přišel timeout a po něm se opět podařilo snížit. Čas ubíhal, Rožnov dostal možnost přesilové hry a minutu před koncem Ševeček vyrovnal. Stav 3:3 v předchozím dni zažili také starší žáci a sekundu před koncem vstřelili vítěznou branku. Jaká je šance, že by se tohle dalo zopakovat? Žanta ukázal, že je to docela pravděpodobné... Po nahrávce od mantinelu dokázal prostřelit vše a vteřinu před koncem bylo vymalováno.

Oslavovaný střelec vítězné branky Rožnova sekundu před závěrečnou sirénou – Vojtěch Žanta

Velmi šťastným střelcem v druhém utkání byl Vojtěch Žanta, který skóroval pouhou sekundu před závěrečnou sirénou: „První dvě třetiny prvního zápasu byly velmi vyrovnané, poté ale přišly dvě minuty naší nejistoty a dvakrát jsme lovili míček z vlastní sítě. To nás ale naštěstí nakoplo a zápas jsme dokázali ovládnout. Druhý zápas jsme většinu času tahali za kratší konec, ale vše jsme dokázali obrátit v posledních minutách, kdy se soupeř lekl a pustil nás do šancí, které jsme využili. Děkuji Ondrovi Smékalovi za udržování týmového ducha.

Tento dvojzápas si Jirka Kloss určitě bude pamatovat, nebyl v nich ani jednou vyloučen

Velmi potěšený z dvojnásobného vítězství byl i Daniel Slovák, který byl v závěru druhého utkání jednou nohou s hráči ještě na střídačce a druhou už na cestě na zápas mužského „A“ týmu v Jaroměři: „Na domácí palubovce jsme odehráli slušná utkání. V prvním zápase jsme se přizpůsobili soupeři a dlouho se nemohli dostat do hry. Probudila nás až facka v podobě dvou branek. Poté jsme Orlovou jasně přehráli. Proti Frýdku kluci napsali velký příběh. lepší obrat si ani nemohli vymyslet. I v oslabené sestavě dokázali, že umí vítězit v těžkých zápasech. Děkuji zúčastněným.

Velmi ostré souboje s Orlovou musel podstupovat Libor Ševeček

Zejména druhé utkání měl možnost sledovat i člen vedení klubu, Zbyněk Macura, který v utkání vyzdvihl kromě vítězství i jednotu týmu a disciplinovanost: „Samozřejmě musím klukům pogratulovat, obě vítězství si vybojovali po nesnadném průběhu, a to zejména v druhém zápase, kdy byli nejen v gólovém manku, ale ještě oslabeni o klíčové hráče. Ovšem zabojovali, a to příkladně. Počínaje Jirkou Škrobákem v brance, který potvrzuje, že dokáže být velkou oporou, jen by potřeboval začít pravidelněji trénovat a dále pokračujíc zejména dorostenci, kteří umí i v kategorii starších příkladně zabrat. Čeho si však asi cením nejvíce, tak to je disciplinovanosti, která pravidelně dorostencům a juniorům zápasy prohrávala. Je vidět, a to zejména na příkladu Jirky Klosse, že pokud se kluci v utkáních soustředí na florbal a nenechají se rozhodit okolními vlivy, kdy neumí potlačit své ego a poškodí pak celý tým, tak při příkladné disciplinovanosti, která pak většinou jde ruku v ruce i s týmovostí, tak se dají vyhrávat i utkání, ve kterých nejsou kluci lepším týmem herně, ale narozdíl od soupeře mají florbalové srdce na pravém místě. Je tak dál borci, i ostatním kolem vás, kteří se o vás starají, to pak dělají raději a s větším zápalem!!