youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
27.01.2020

Starší žáci v Karviné s favority urvali v dvojzápase jedno vítězství

Pozvolna stoupající formu potvrdili starší žáci v Karviné. Minulý turnaj zaznamenali dvě povinné výhry a lehce posunuli ke středu tabulky. Ve dvojzápase v Karviné naopak každý získaný bod pro ně mohl znamenat body navíc. A to se také podařilo hned v úvodním utkání po dramatu v závěrečných vteřinách. Vítězství z druhého utkání už by bylo hodně navíc, přesto ani Karviná si dlouho nemohla být jista, že z utkání vzejde vítězně.

Šimon s Davidem si někdy taktiku tvoří i sami… za trenérovými zády

VS. 4:3
1. FBK Rožnov p/R   1. SFK Havířov B (1:1, 0:1, 3:1)

Havířov v těsném závěsu za čelem tabulky měl možnost potvrdit proti oslabenému Rožnovu roli favorita. Hned ve třetí minutě jej ale zaskočil gól Sewioly. SFK hrálo lépe s míčkem, ale Rožnované pozorně bránili a občas si také vytvořili dobrou šanci. Do konce úvodní dvanáctiminutovky dokázal srovnat Petřík a začínalo se od nuly. Následující třetinu se herní projev obou týmů vyrovnal, hosté ovšem mohli být šťastnější, když v závěru překlopili vedení na svou stranu. V posledním dějství se hned ve třetí minutě prosadil Dressler a za pouhých šest vteřin si to zopakoval a z ničeho nic Sršni vedli. Panovala mírná euforie, která na chvíli dodala hráčům sílu, ale Havířov poté zpoza branky vsítil šťastnou branku. Zbývaly čtyři minuty a havířovští hráči tlačili na obranu domácích, která odolávala. Časomíra ukazovala poslední vteřiny a míček se odrazil k Rebrošovi na střed hřiště, kde dostal dostatek volného prostoru, potáhl si balónek o pár metrů a vystřelil z velké vzdálenosti. Střelu si pouhou sekundu před koncem srazil do vlastní svatyně jeden z havířovských obránců. Obrovská radost Valachů, obrovské zklamání hráčů Havířova, každopádně velké emoce.
VS. 7:3
1. FBC Karviná   1. FBK Rožnov p/R (2:3, 2:0, 3:0)

Karviná disponovala širším kádrem a podobným herním stylem jako má Havířov, akorát tito hráči dokázali hrát ještě rychleji. Hned v první minutě dobře pozičně napadal Dressler a využil soupeřovy chybné rozehrávky. Mladí Sršni dlouho odolávali útokům domácích, ale stačila horší minutová pasáž a najednou prohrávali. Konec třetiny patřil ale Valachům. Nejprve se prosadil Rebroš a o minutu později po neuvěřitelné akci Morávek střelou pod horní tyčku. V následujícím dějství vyrovnal Jandák a gól do šatny znamenal obrat v utkání. Posledních dvanáct minut se hra otevřela, docházely síly, a přestože se Rožnované snažili ze všech sil, tak hráči Karviné potvrdili své vítězství.

 

Brankářské soustředění na začátku utkání

Hlavní trenér starších žáků Sršňů, Daniel Slovák, byl z výjezdu velmi potěšen, zejména pochvalou nad nadstandartními výkony některých hráčů zejména z řad mladších žáků: „Na turnaj jsme odjeli v oslabené sestavě, přesto se s tímto faktem kluci dokázali vypořádat až nad míru dobře. V obou utkáních dřeli a proti Havířovu tomu šli více naproti. I když nás soupeř přehrával, obranu jsme měli lepší a ve výsledku jsme si vytvořili také velké množství šancí. Karviná byla nad naše síly, ale také jsme ji dokázali potrápit. Konec nám trochu unikl, ale to je pochopitelné vzhledem k tomu, kolik toho měli kluci naběháno, navíc jsme potřebovali vyrovnat a tím jsme více otevírali vrátka do obrany. Děkuji všem, výjezd jsem si hodně užil.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista