28.01.2020

Béčko stále nemastné neslané…

Po sedmitýdenním zápasovém půstu se muži „B“ předvedli v Litovli, do kufru si na cestu zpět naložili jen 4 body za remízu 5:5 s Vosami ze Staré Vsi a výhru 9:6 se zálohou Olomouce. Opět tedy s danou sestavou zůstali za očekáváním.

Načítání soupeře…

VS. 5:5
1. FBK Rožnov p/R B   TJ Stará Ves n/O Vosy (1:2, 3:1, 1:2)

Sršni vstoupili do zápasu aktivněji, hned ve třetí minutě se pěknou střelou pod ruku trefil Krhut po nahrávce od Martyčáka. V průběhu třetiny se ale misky vah naklonily na stranu Vos, jejichž tým byl živější, běhavější a hladovější po gólech. Výsledkem byly dvě branky do sítě Rožnova a stav 1:2 po prvním dějství.

Druhou třetinu začali opět lépe Sršni, konkrétně Herman potáhl poskakující míček středem hřiště a pěknou ranou tahem vymetl levou šibenici soupeřovy svatyně. Obrat v utkání zařídila krásnou kombinací „tiky-taka“ celá lajna Rožnova po ose Šichtař-Plesník-Barabáš-Kedroň-Pavlica. Radost z vedení ale netrvala dlouho, po dvou minutách bylo opět srovnáno. Těsně před druhým hvizdem ještě stihl Plesník zamést míček do prázdné brány po luxusní přihrávce od Pavlici a do poslední části se tak šlo s nadějným, ač hubeným vedením 4:3.

Vosy ale nesložily zbraně a fyzicky připravenější zatlačili Rožnov na jejich půlce. Srovnání přišlo záhy. Ale aby toho nebylo málo, soupeř se dostal po sporném momentu do vedení. Útočící hráč při své střele došvihl hokejkou tak vysoko, že bude mít Pavlica problém doma vysvětlovat podivný šrám na krku. Rozhodčí ale nic neviděl (cituji: „Díval jsem se jinam, sorry, moje chyba.“) a tak byl gól uznán. A k úplné dokonalosti chybělo jen velmi přísné vyloučení Konvičného, který postavil strom agilnímu protihráči ze Staré Vsi. Naštěstí se Rožnovu podařilo hru ve 4 ustát a zachránce Krhut velmi podobnou střelou jako na začátku utkání zařídil remízu 5:5.

VS. 6:9
FBS Olomouc B   1. FBK Rožnov p/R B (3:3, 0:3, 3:3)

Do druhého zápasu vstoupili opět lépe hráči Rožnova, Plesník lobem obelstil obranu Olomouce a novopečený tatínek Pavlica tváří v tvář gólmanovi neměl se zakončení žádný problém. Soupeř ale srovnal z hole velmi aktivního Kopelce, který vloni brouzdal vody prvoligových Petrovic. Rožnov si vzal bleskově vedení zpět, hned z následujícího buly Krhut zužitkoval Kedroňovu přihrávku. Na 3:1 navýšil Kasl a sympaticky tak započal druhou stovku svých ligových utkání. Ovšem byl to opět Kopelec, který načapal Camfrlu na bližší tyči a chvíli nato připravil stejný hráč srovnávací branku pro svého parťáka Šišku.

První brankové slovo si ve druhé třetině vzal opět Rožnov, Krhut vybojoval míček a střelou 20 nad led strhl vedení na stranu Valachů. Pátou branku přidal Plesník po milimetrovém pasu od Pavlici a na 6:3 navýšil Martyčák po pasu od Krhuta, pro kterého to byl 500. kanadský bod v ligových zápasech, gratulujeme (a očekáváme tekuté překvapení na příštím výjezdu).

Poslední část přinesla hru nahoru dolů, na bránění nezbývalo moc sil a tak to bylo hlavně o proměňování šancí. Jednu takovou zužitkoval Kasl, ale Kopelec záhy odpověděl a završil tak svůj hattrick. Navíc si vyzkoušel i trestné střílení, Camfrla si ale kličku do forhendu zkušeně pohlídal. Olomouc i přesto snížil na rozdíl dvou branek z hole Pírka, blesková odpověď od Blizňáka o osm vteřin později však uklidnila celé mužstvo z Valašska. Ke konci zápasu ještě každý z týmu přidal po jedné brance, za Rožnov to byl Pavlica, a tak Sršni mohli po delší době slavit zisk plného počtu bodů.

Do zápasu se vždy nastupuje radostně a je skvělé, když stejně radostně se jde i ze hřiště!

K utkáním se přes získané body kriticky vyjádřil Dalibor Plesník, trenér, vedoucí a kapitán v jedné osobě: „Poslední výjezdy hrajeme takovou tužku, že by se i v Koh-i-Nooru divili. Naše výkony stagnují, možná jdou i mírně dolů. Vše přisuzuji nezodpovědné a nedostatečné tréninkové docházce hráčů „B“ týmu. Nejsme schopni během roku nic speciálního natrénovat, není divu, že jsme na hřišti jako ve slepé uličce. Příští zápasy musíme doma bodovat naplno.

Příští zápasy odehrají muži „B“ v neděli 9. února na domácí palubovce, síly porovnají s Kostelcem na Hané a Šternberkem.