youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
31.01.2020

V sobotu Sršni hostí tým Chomutova!

Po posledním kole se rozplynuly všechny naděje na vyhnutí se bojům o záchranu v první lize. Valaši prohráli v Jaroměři a tím, že České Budějovice zvládly utkání v Havířově, rozhodly o neúčasti Sršňů v předkole play off. Nezbývá nic, než se s tímto faktem smířit a v dalších zápasech se již soustředit na boje v play down. V sobotu přijde prověření od hráčů Chomutova, kde Valaši v listopadu inkasovali 19 branek a postarali se tak o nejvyšší prohru Sršňů v historii klubu.

Ve vítězném utkání s pražským Startem98 hrál významnou roli v obraně i David Žniva

HEROS Florbal Chomutov
… Chomutov se aktuálně nachází v tabulce na pátém místě se 45 body, s dostatečným náskokem na šesté místo (náskok 14 bodů). Ovšem stále mají Chomutovští o co bojovat. O třetí a čtvrté místo je dělí pouze brankový rozdíl. Jít do play off z třetího nebo čtvrtého místa by si bez debat Chomutovští přáli, jelikož by měli možnost výběru soupeře a začínali by doma. V individuálních statistikách vynikají v Chomutově Jakub Štěrba s aktuálně 44 kanadskými body a Tadeáš Melíšek se 43 kanadskými body.

V domácím utkání s Bulldogs Brno zazářil Jan Doležel, který v současné době absentuje v sestavě Sršňů

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm
… Sršni, jak již bylo zmíněno, mají jistotu, že se nevyhnou bojům o setrvání v druhé nejvyšší soutěži. Aktuálně se Rožnovští nacházejí na předposledním místě s náskokem pouhého bodu nad posledními Petrovicemi a ztrátou 4 bodů na dvanáctý Slovan Havířov. Ve statistikách vyniká rožnovský Josef Viktořík, který za pouhých 14 zápasů zaznamenal 25 kanadských bodů.

Daniel Slovák s Michalem Konvičným podali proti Slovanu Havířov spolehlivé výkony, celkově to však na vítězství nestačilo

Statistické okénko: Chomutovští jsou v porovnání s Rožnovany jednou tolik méně vylučováni. Doposud mají 71 trestných minut, zatímco Sršni 158 trestných minut (nejvíce z celé ligy). Brankový rozdíl mají Sršni také bohužel nejhorší z celé ligy, Chomutov je v této statistice pátým nejlepším týmem v lize.

Statistické porovnání celků Rožnova a hostujícího Chomutova

Zajímavost: Josef Viktořík odehrál za Sršně letos pouze 14 utkání. Zajímavostí je, že byl u všech získaných bodů Sršňů. Když tedy Josef Viktořík nehrál, tak se Valachům body získat nepodařilo.

Typická střelecká pozice Vladislava Kittela – v tomto případě proti Karlovým Varům

Vzájemné zápasy:
Chomutov vs. Rožnov 19:3

Kuba Zdražil pomáhá Rožnovu v sezóně vypůjčením z Otrokovic – stejně tomu tak bylo i v utkání proti Torpedu Havířov

Utkání startuje v sobotu od 18 hodin!

V duelu s Kladnem Petr Burýšek neměl tak přesný střelecký prach, jako proti Slovanu Havířov

Textový online 
Video online 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista