26.01.2020

Vyrovnané utkání sehrála Jaroměř v Rožnově, tentokrát i Sršni u Sokolů

Domácí porážky od Kladna a především předtím od Slovanu předznamenaly, že některé z opor se soustředily v neděli na jiné věci, než na cestu do Jaroměři. I tak Valaši ve Východních Čechách nezklamali a sehráli vyrovnané utkání, které se rozhodlo až v závěru ve prospěch domácích Sokolů.

Autorem úvodní trefy Sršňů byl v Jaroměři Petr Burýšek

26. 01. 2020, 18:00, ASVA Jaroměř

5
Sestava TJ Sokol Jaroměř:
Špaček Šimon(G), Veinfurter Jiří(G), Kubina Jakub, Horčička Patrik, Krigovský Filip, Škeřík Daniel, Hrobský Jan, Hašek Petr, Černý Tomáš, Hejzlar Tomáš, Hofman Petr, Koubek Milan, Emlar Dominik, Janeček Michal, Kroupa Daniel, Kopecký Jakub, Nožička Michal, Kotrč Pavel, Kobr Adam

3
Jasný Jakub(G), Raška Zdeněk(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Pícha Patrik, Slovák Daniel, Hegar Patrik(C), Kasl Miroslav, Burýšek Adam, Štůsek Jakub, Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Smékal Ondřej

po částech: 1:0, 3:2, 1:1

branky (asistence) TJ Sokol Jaroměř:
15.Kopecký(Hofman), 23.Kopecký(Kroupa), 34.Škeřík, 40.Škeřík(Horčička), 53.Škeřík(Horčička)

27.Burýšek(Kasl), 38.Barabáš(Burýšek), 42.Hegar(Prašivka)

rozhodčí: Vlček Jakub, Žofka Lukáš
vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 158

Do východních Čech odcestovalo opět poněkud oslabené mužstvo, které ovšem zkušeně vyztužil hrající trenér. Povrch v hale v Jaroměři patří mezi ty těžší povrchy, což v hned v první minutě prokázal rožnovský neúspěšný nájezd. Rožnov měl celou první třetinu problém vyrovnat se s halou, ale i tvrdou hrou domácích. Bohužel to byli právě hosté z Rožnova, kteří tuto třetinu takříkajíc "odprasili". V první třetině padla jediná branka, a to do sítě hostujícího Rožnova.

Druhá třetina už byla o poznání florbalovější. Domácím se nejprve podařilo navýšit na dvoubrankové vedení z brejkové situace 2 na 1, nicméně poté si rožnovský obránce udělal sólo z poza vlastní brány až za tu soupeřovu odkud poslal všechny soupeře k jedné tyči, ale míč zavěsil k té druhé. Třetí branka domácích udělala z hostující zdi hlupáky, ale díky úspěšné přesilové hře byli dále na jednobrankový dostřel. Ale ani to nebylo vše a domácí si vzali dvoubrankové vedení zpět, a to opět velmi lacino.

Do posledního dějství vstoupili Valaši dobře a po chvíli dokázali snížit po krásné akci střelou do šibenice. Poté se hrálo nahoru dolů a bylo cítit, že další branka bude zlomová. Buď dokáže Rožnov srovnat nebo domácí odskočí zpět o dvě branky. Bohužel pro Rožnov přišlo rozuzlení v podobě páté branky do rožnovské sítě. Následný tlak hostí byl spíše platonický a nic nového se na hřišti nestalo. Jaroměř se dále netlačila dopředu a soustředila se na bránění výsledku. Toto jim vyšlo, protože Rožnov nedokázal svůj tlak na hřišti zužitkovat.

Dan Slovák ještě těsně před odjezdem „koučoval“ tým juniorů v ligovém zápase, aby pak následně reprezentoval Rožnov jako hráč „A“ týmu mužů

Textový online z utkání
Video online z utkání
Video sestřih z utkání

Standa Barabáš v přesilovce provětral síťku za zády domácího gólmana Jaroměře

Domácí trenér, Martin Klapka, si vítězství Sokolů pochvaloval: „Dnes soupeř skvěle bránil a uzavřel vlastní polovinu. Pro nás velice těžký zápas, který jsme poctivou hrou dotáhli do vítězného konce. Děkuji soupeři za zápas a divákům za skvělou atmosféru.

K utkání se už tradičně za realizační tým Sršňů vyjádřil asistent trenéra Valachů, Stanislav Barabáš, u kterého začíná v poslední době platit, že si stručné zhodnocení plete se slohovkou :-P: „O této hale jsem neslyšel nic pozitivního, ale nerozumím tomu. Na povrch je sice trošku těžší si zvyknout, ale v republice jsou haly mnohem horší. Teď ke hře. Včera v 23:00 nás bylo osm, nakonec se musel napsat i trenér na soupisku, aby nebyla pokuta. Soupeř hrál přesně to, co jsme čekali, nepřekvapil nás absolutně ničím, kdo se podívá na sestřih z kola, tak jasně uvidí, jaké jsme nemehla v jednoduchých střeleckých situacích. Sice jsme prohráli, ale důležité je, že celkově byl dnes Rožnov ve všech ostatních zápasech jeho družstev bodově úspěšný. Děkuji soupeři i našim hráčům a přeji nám šťastnou cestu domů.

Kapitán Sršňů, Patrik Hegar, dokázal přiblížit Sršně na dosah jediné trefy, ale domácí dokázali reagovat rozhodující trefou

Do konce základní části zbývají už jen čtyři kola a situace na chvostu tabulky, konkrétně rožnovský souboj s Petrovicemi se čím dál více zamotává. Krokodýlům se podařilo získat bod v Brně a rozdíl mezi nimi a Rožnovem už jen jednobodový a především, los v závěru je pro ně výrazně příznivější, než pro Valachy… no, bude to ještě boj… určitě by Sršni raději hráli s týmem na dvanáctém místě, než s týmem na místě jedenáctém po základní části.