24.01.2020

Západočeské Kladno v Rožnově potvrdilo, že není u špice tabulky náhodou

Sny o předkole play off se Sršňům rozplývají a realitou začíná být příprava na nemilosrdné play down. Takto pomalu lze hodnotit po domácí prohře s Kladnem situaci Rožnovanů, kteří z velké části nevyužili sérii domácích utkání a budou mít ještě co dělat, aby uhájili předposlední pozici před dotírajícími Petrovicemi.

24. 01. 2020, 20:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

3
Raška Zdeněk(G), Obšivač Marek(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Pícha Patrik, Slovák Daniel, Hegar Patrik, Burýšek Adam, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Burýšek Petr, Dvořák Oliver, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

7
Sestava Kanonýři Kladno:
Kulhan Radek(G), Lupoměch Ondřej(G), Šnajdr Miroslav, Ahlin Joel, Svačinka Tomáš, Přívara Dušan, Stůj Matěj, Andersson Sebastian, Pixa Marek, Pfaur Vojtěch, Sachr David, Novák Vojtěch, Janda Dominik, Teslík Vojtěch, Louvar Jan, Ullmann Filip, Skuhrovec Michal, Šefčík Ľuboš

po částech: 1:1, 1:3, 1:3

18.Žniva(Viktořík), 30.Smékal(Dvořák), 54.Viktořík(Barabáš)

branky (asistence) Kanonýři Kladno:
9.Přívara(Ahlin), 21.Pixa(Ahlin), 31.Sachr(Šnajdr), 37.Skuhrovec(Louvar), 43.Ullmann(Pixa), 47.Šnajdr(Teslík), 48.Louvar(Ullmann)

rozhodčí: Sýkora Radim, Tkáč Miroslav
vyloučení: 2:3; využití: 1:2; diváků: 55

Domácí nenastoupili v plné sestavě, ale i kdyby ano, favoritem byli jednoznačně hosté z Kladna. Sedm minut úspěšně domácí vzdorovali a byli i občas nebezpeční, ale po vyloučení hosté poprvé ukázali své kvality a otevřeli zápas střelecky. Po zbytek třetiny Rožnov úspěšně bránil všechny kladenské snahy a nenechal si vstřelit druhou branku. Naopak to byli domácí Sršni, kteří často ohrožovali hostujícího brankáře a nakonec se jim podařilo srovnat na 1:1.

Hned zkraje druhé třetiny však hosté vstřelili druhou branku nohou, což domácí vehementně reklamovali. Rozhodčí nicméně neviděli situaci nijak proti pravidlům a tato kontroverzní branka platila. Domácím Valachům se i tak podařilo srovnat na 2:2. Hosté však rychle kontrovali skrytou střelou ze střední vzdálenosti a opět vedli. Poté přišel zřejmě rozhodující okamžik utkání, kdy domácí nedokázali na tuto branku odpovědět v následné přesilové hře, přestože si vypracovali minimálně jednu velmi dobrou šanci. Kladno následně uzavřelo druhou třetinu čtvrtou brankou do sítě Rožnova.

Do třetí třetiny Rožnov vstupoval s tím, že se zápasem dokáže něco udělat. Na svou šanci si však musel vždy počkat a nejdříve ubránit kvalitní hru Kladna na míči. Právě v této třetině se naplno projevil rozdíl mezi kvalitou Rožnova a Kladna. Oba týmy vyslaly na soupeřova brankáře 11 střel, nicméně Kladno oproti Rožnovské jedné brance vstřelilo branky tři a zápas opanovalo. Oba brankáři předváděli velmi pěkné zákroky, ale ten kladenský byl prostě větší, šťastnější.

Jedni z nejpilněji trénujících, což se jim vrací pak při hře – to jsou Jakub Štůsek a Ondřej Smékal

Textový online z utkání
Video online z utkání
Video sestřih z utkání

Gólová radost Sršňů v utkání s kladenskými Kanonýry

Hostující trenér Kanonýrů z Kladna, exsuperligový Jan Pazdera, nebyl spokojený s produktivitou, s výjimkou závěrečné části: „Dvě třetiny jsme měli velkou poziční převahu, ale nebyli jsme produktivní. Naštěstí ve třetí třetině jsme potvrdili výsledek, i přesto že v poslední desetiminutovce začaly oba týmy bláznit a jsem rád, že se tady na obou stranách nikdo nezranil.

Ve svém delším komentáři po utkání, Stanislav Barabáš, asistent trenéra Sršňů, reagoval i na komentář hostujícího trenéra Pazdery, ohledně toho, kdo začal v utkání „bláznit“: „Soupeř byl dnes lepší. To ale asi všichni čekali. Upřímně jsem čekal, že nás přejedou jak parní válec, ale nestalo se tak. Po první třetině jsme sice pokukovali po nějakých bodech, nicméně soupeř dokázal využít svou kvalitu a zápas dovést do vítězného konce. Ve třetí třetině jsme nezačali bláznit, ale aktivně napadat soupeřovu rozehrávku a bláznit začal soupeř. Nicméně i tak vyhráli. Děkuji soupeři rozhodčím i divákům.

V utkání dámy z Červeného kříže příliš zasahovat nemusely, nicméně k ošetření hostujícího gólmana přistoupily velmi pečlivě

Série šesti domácích utkání skončila a Rožnované z ní vyšli neslavně. Pouze jediné vítězství proti oslabenému pražskému Startu98 postavilo Valachy do reality, že předkolo play off už to nebude. Přesto můžou svou přípravu už velmi brzy, neboť za dva dny, v neděli jedou Sršni do Jaroměře, kde na nekvalitním povrchu sehrají další prvoligové utkání, tentokrát již v rámci 22. kola základní části.

Patrik Pícha se vrací po dlouhodobé zdravotní absenci, zatím to není ta forma, ve které odcházel, ale jistě to bude zápas od zápasu lepší!