youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
03.01.2020

Prvním soupeřem v Novém roce budou Karlovy Vary!

Rok 2019 je za námi, Sršni jej ukončili těsnou prohrou 2:3 s favorizujícími brněnskými Bulldogs. To nic nemění na tom, že každým zápasem se rožnovský tým zvedá. Nyní se však zraky všech hráčů upínají na sobotní duel, který se uskuteční v Hornets aréně, kam přijedou dominující Karlovy Vary!

Jakub Štůsek uniká obraně Gulliverů

FB Hurrican Karlovy Vary …
… Karlovy Vary prohrály doposud pouze dva zápasy. Oba na venkovních palubovkách, a to ve Znojmě a v Chomutově. Doma doposud neztratili ani bod. Karlovy Vary mají náskok 4 body na druhé Brno, které v Rožnově hrálo poslední zápas v roce 2019 jak již bylo zmíněno. Vary nejsou dominantní jen v týmové hře, ale i v individuálních statistikách jsou hned dva hráči na prvních dvou místech v tabulce produktivity. Michal Strachota se 47 body a Michal Klápa se 42 body, na tuhle dvojku by si měli dát Rožnovští obzvlášť velký pozor.

Kapitán Hegar na buly většinou neprohrává

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm …
… Rožnovští hráči stále věří, že dosáhnou na desáté místo a vyhnou se tak play down. Ovšem cíl je pořád stejně vzdálený, 7 bodů a ve hře je ještě 24 bodů. Jedno je jisté, v konečném zúčtování to bude opravdu hodně těsné a jak již po několikáté je psáno, tak Rožnov musí sbírat body nejlépe v každém utkání a to bez ohledu na kvalitu soupeře.

Junior Ševeček proti Jaroměři odehrál povedené utkání

Statistické okénko: Při srovnání obou týmů dle statistik, vidíme opravdu markantní rozdíl, odpovídající postavení obou týmů v tabulce. Karlovy Vary mají 2x více vstřelených branek (celkově nejvíce z 1. ligy), jednou tolik méně obdržených (opět celkově nejméně obdržených v 1. lize), téměř jednou tolik více střel na branku – KV celkově 738, RpR celkově 383. Rozdíly jsou znatelné a jen to potvrzuje kvalitu, jakou Karlovy Vary v letošní sezóně mají.

Statistické porovnání obou soupeřů tohoto zápasu

Zajímavost: Karlovy Vary jsou Rožnovu dobře známým soupeřem. V sezóně 2016/2017 proti sobě odehráli hned 7 utkání, z toho 2 v základní části, zbytek v rámci play-down ve kterém byly Vary úspěšnější. Ve všech doposud vzájemných utkání padlo 9 a více branek.

V Chomutově poznal i Petr Burýšek výhodu domácího prostředí…

Vzájemná utkání: 
Sezóna 2016/2017
Rožnov vs. Karlovy Vary 4:5
Karlovy Vary vs. Rožnov 7:8
Rožnov vs. Karlovy Vary 4:8
Rožnov vs. Karlovy Vary 7:6 pn.
Karlovy Vary vs. Rožnov 5:4 p.
Karlovy Vary vs. Rožnov 6:3
Rožnov vs. Karlovy Vary 3:8
Sezóna 2019/2020
Karlovy Vary vs. Rožnov 14:2

Standa Barabáš při utkání ve Znojmě

Utkání startuje v sobotu již od 18 hodin! Neváhejte a přijďte domácí Sršně podpořit!
Video online 
Textový online 

Sršni v zápase budou určitě spoléhat na domácího snipera, Pepu Viktoříka

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista