youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
18.12.2019

Rok 2019 zakončí Sršni doma proti ex-superligovému Bulldogs Brno!

Po náročném dvojzápasu během tří dnů, pokračuje 1. liga mužů dalším kolem. Tentokrát pod Radhošť přijede soupeř, který zde ještě v historii klubu nehrál, jelikož se dlouhá léta představoval v superlize, brněnští Buldoci.

David Žniva v posledním zápase hrál se drobnou zdravotní indispozicí, tentokrát snad bude plně fit

Bulldogs Brno…
… tým s dlouholetou tradicí. Vždyť jde o první brněnský tým, který se představil v superlize, kde několik sezón vůbec nedělal ostudu a lámal divácké rekordy. Loni přišel zlom a sestoupil do druhé nejvyšší soutěže. V baráži paradoxně podlehli svému největšímu městskému rivalovi, brněnskému Hattricku. Letos to však po větší polovině základní části sezóny vypadá, že Brno chce zpátky do nejvyšší české soutěže mezi elitu. V tabulce se aktuálně nacházejí na 2. místě se ztrátou 4 bodů na první Karlovy Vary. Všem je tedy určitě jasné, že do Rožnova přijíždí tým, který je jedním z adeptů na postup do superligy. V prvním vzájemném duelu v Brně, byli Buldoci úspěšnějším týmem, když zvítězili 8:2. V utkání však chybělo několik opor včetně Josefa Viktoříka.

Do zápasu s Pražany nastoupil i Petr Krhut, a byl to comeback „pár excelánc“… jen tak dále ve zbytku sezóny!!!

1.FBK Rožnov pod Radhoštěm…
… Rožnov je oproti brněnskému soupeři po loňské sezóně postupujícím týmem do druhé nejvyšší soutěže, tedy 1. ligy. Rožnovští jsou na tom v tabulce o poznání hůř než jejich soupeř z Brna. Aktuálně se Sršni nachází na 12. místě v tabulce se ztrátou 7 bodů na 10. místo. Ve hře je k získání aktuálně 27 bodů. Zaváhání tak jako proti Havířovu by si ale Rožnovští už nejlépe neměli dovolovat. Již několik kol je jasné, že každý bod může v konečném zúčtování chybět. Věříme, že to ale nebude případ Sršňů a do elitní desítky se nakonec probojují. Musí jít však zápas od zápasu a nepřipouštět si žádný tlak. Do každého zápasu jdou Rožnovští jako outsider, v sobotu tomu proti Brnu nebude jinak. Do karet by mohli hrát uzdravující se hráči Rožnova. Petr Krhut již v posledním zápase proti Startu nastoupil a hned byl platným hráček, když dvě branky vstřelil a na jednu přihrál. Další návrat by měla hlásit opora zadních řad, Pavel Barabáš, který se vrací po zranění ramene. Brzký návrat na palubovku také vyhlíží Patrik Pícha, jeho návrat se však s největší pravděpodobností uskuteční až po novém roce. Mimo hru však stále zůstává, a bohužel tomu tak bude nejspíš až do konce sezóny, Petr Červený, který je po operaci kolene. Dále je otazník u Daniela Prašivky, který má problém s nohou.

Daniel Prašivka, který se nedávno zranil a uvidíme, zda se objeví na zápasové soupisce domácích

Statistické okénko: Brno je ve všech směrech při srovnání obou týmů lepší. Ovšem při srovnání všech týmů vynikají Buldoci především v ukázněnosti. S 51 trestnými minutami jsou Buldoci třetím nejméně vylučovanějším týmem v lize. Dále zaujme počet střel na branku ze strany Brna. Celkových 447 vyslaných střel je v rámci celé ligy velmi chabé. Ano Sršni na tom samozřejmě lépe nejsou, ale vzhledem k postavení v tabulce by se od Brna dalo čekat více střelby. Pro srovnání s posledními soupeři, kteří se v Rožnově představili, tedy Havířov a Start. Havířov má na svém kontě 530 střel, Start 519!

Statistické porovnání obou soupeřů tohoto zápasu

Zajímavost: Brněnským tým v letošní sezóně na venkovních hřištích prohrál pouze dvě utkání. Hned první duel s Kladnem a poté v Jaroměři. Venku se tedy Brnu celkově daří, navíc v Rožnově si nebudou muset příliš zvykat na povrch, jelikož jsou na parkety zvyklí z domácích zápasů.

Standa Barabáš čistí předbrankový prostor v utkání proti Znojmu

Vzájemné zápasy:
Sezóna 2019/2020
Brno vs. Rožnov 8:2

Petr Burýšek při rozehrávce z beku v rožnovských řadách

Utkání startuje v sobotu již od 18 hodin! Věříme v hojnou účast v tento přijatelný čas pro rodiny s dětmi.
Textový online
Video online 

Míček směřující za zády bezmocného Kuby Jasného v utkání Rožnova v Chomutově

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista