youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
14.12.2019

Rožnov zakončí náročný víkend doma proti Startu!

V pátek okolo 22 hodiny dohráli Rožnovští borci utkání proti Havířovu a již po 44 hodinách zahájí v Hornets aréně další zápas, tentokrát budou čelit Pražskému Startu.

Kuba Zdražil na půdě Chomutova tvrdil obranu Valachů

Fat Pipe Start98 Praha-Kunratice ……
… Kunratický Start lze přirovnat s letošní formou k havířovskému Torpedu, jako na houpačce. Nutno však zmínit, že pražskému celku se na venkovních hřištích daří sbírat body a umí zahrát na lepší soupeře. Ovšem podobně jako Havířov, jak už bylo řečeno, mají své „dny“. Například v předposledním utkání, hrané s posledními Petrovicemi, Start prohrál 7:5. Sršni se letos se Startem utkali v rámci pátého kola, když v přestřelce podlehli 12:8. Opět jak při utkání v Havířově, tak i při utkání na Startu, chyběly Sršňům opory v podobě Viktoříka, Obšivače či Krhuta. Start stejně jako Rožnov odehrál utkání také v pátek, kdy doma hostil brněnské Gullivery. Na větší zápasovou vytíženost se tedy nemůže ani jeden z týmů vymlouvat.

Dan Slovák s Kubou Zdražilem při utkání s Českými Budějovicemi

A co domácí borci? 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm
… Sršni zažívají výrazně lepší dny oproti první polovině základní části. Z posledních dvou zápasů na venkovních hřištích dokázali přivézt čtyři body. Cenný skalp v podobě tří bodů přišel především na znojemské palubovce. Poslední venkovní utkání, které měli Sršni dobře rozehrané s brněnskými Gullivery, nedokázali dotáhnout do vítězného konce po prohře na nájezdy. Na desátou příčku i po včerejším domácím neúspěšném zápase s Havířovem, ztrácí 10 bodů. Ve hře je však ještě 30 bodů (10 zápasů), z toho hrají Sršni hned 7 doma! Sršni jak už bylo několikrát zmíněno musí bojovat o každý bod, začíná totiž téct do bot.

Důraz před brankou severočeského Ústí uplatňoval Vladislav Kittel

Statistické okénko: Při pohledu do statistického okénka zaujme počet obdržených branek, ve kterém není až tak markantní rozdíl vzhledem k postavení v  tabulce obou týmů. Pražský Start je z celé ligy v tomto směru čtvrtým týmem s největším počtem obdržených branek .

Statistické okénko… porovnání Rožnova a Startu98

Zajímavost: Doposud všechny zápasy, co Start odehrál, zaznamenaly mnoho branek. V každém minimálně 10 z již odehraných 15 kol. Při utkání s Rožnovem v letošní sezóně to nebyla výjimka, branek padlo dokonce 20! Celkově při pohledu na vzájemné zápasy padalo relativně dost gólů i v minulých sezónách, očekáváme tedy nedělní přestřelku se vším všudy!

Na půdě Gullivers to měl při napadání domácích rožnovský Standa Barabáš těžší s rozehrávkou

Vzájemné zápasy:
Sezóna 2019/2020
Start vs. Rožnov 12:8
Sezóna 2016/2017
Rožnov vs. Start 7:3
Start vs. Rožnov 8:5

S Jaroměří Dan Slovák odehrál jak osobně, tak týmově povedené utkání

Utkání startuje v neděli v 18 hodin! Přijďte podpořit domácí borce!
Textový online
Video online

Filip Daberger ze Znojma a Vladislav Kittel z Rožnova, šťastnější byl rožnovský Sršeň

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista