youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
11.12.2019

Sršni v pátek třináctého vyzvou doma Torpedo!

Rožnovský A-tým se po dvou týdnech představí opět před domácími fanoušky. Nejprve v netradiční den i čas, vyzvou v pátek od 20:00 hodin havířovské Torpedo, poté hned v neděli od 18:00 hodin změří síly se Startem98 z pražských Kunratic.

Úvodní nástup zahajovacích sestav – na snímku Obšivač, Barabáš S. a Chmelař

Florbal Exelsior Havířov
… u mnohých ještě v paměti jako Torpedo, v dobách své největší slávy. Nyní již pravidelný účastník play off 1. ligy, bojující o návrat na „výsluní“. Letos se potácí s formou jak na houpačce. Je schopný udělit svým soupeřům vysoký brankový příděl, ale také zbytečně body ztrácet. V letošní sezóně právě proti Sršňům se Havířovu povedlo udělit vysoký brankový příděl (10:3). To však v sestavě chyběl například Josef Viktořík či Marek Obšivač. Doma to bude bez pochyb úplně jiný zápas a pro Sršně také nesmírně důležitý, jelikož právě Havířov okupuje příčky okolo 10 místa zaručující předkolo play off. V Torpedu vyčnívá především junior Adam Feber, který stihl za 15 utkání posbírat úctyhodných 25 kanadských bodů.

Při vítězném utkání Sršňů na palubovce Znojma v akci Jakub Kostelecký

A co domácí borci? 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm
… Sršni zažívají výrazně lepší dny oproti první polovině základní části. Z posledních dvou zápasů na venkovních hřištích dokázali přivézt 4 body. Cenný skalp v podobě tří bodů přišel především na znojemské palubovce. Poslední utkání, které měli Sršni dobře rozehrané s brněnskými Gullivery, nedokázali dotáhnout do vítězného konce po prohře na nájezdy. Na desátou příčku ztrácí 10 bodů. Ve hře je však ještě 33 bodů (11 zápasů), z toho hrají Sršni hned 8 doma! Určitě nic není ztraceno a Sršni se musí bít o každý bod.

Fotografie z posledního utkání Sršňů v Brně s místními Gullivers – v akci Daniel Slovák

Statistické okénko: Při nahlédnutí do statistik obou pátečních týmů, Havířov vyniká ve vstřelených gólech. Celkově jsou v této disciplíně na 6. místě ze všech týmů. Rožnov je v tomto směru druhý nejhorší tým v lize. Srovnatelný údaj u obou týmů jsou přesilové hry, kterých má Havířov 26,09% a Rožnov 21,43%.

Statistické porovnání pátečních soupeřů – Rožnov vs. Havířov

Zajímavost: Za poslední tři vzájemné duely padlo vždy nad 11 branek. Většinou se hraje útočný florbal. Určitě se je tedy na co těšit!

Vlastimil Camfrla kryl záda Sršňů v prvoligovém utkání v Chomutově

Vzájemné zápasy:
Sezóna 2019/2020
Havířov vs. Rožnov 10:3
Sezóna 2016/2017
Havířov vs. Rožnov 8:3
Rožnov vs. Havířov 10:9 pn.

Radost Petra Burýška ze vstřelené branky proti Českým Budějovicím

Přijďte Sršně podpořit v tažení za třemi body! Utkání startuje v pátek 13. od 20:00! A pozor!!! Pro fanoušky máme speciální nabídku – budeme losovat lístky na Pohár mistrů, který se bude konat 11. – 12. ledna v Ostravě v RT TORAX, takže určitě doražte a vyhrajte lístky na špičkový florbal v ČR.

Textový online
Video online

Domácí nepovedené utkání s florbalisty z Ústí – na buly Michal Konvičný

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista