youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
09.12.2019

Béčko dostalo ostudnou mikulášskou nadílku

Ostudné výkony předvedli muži „B“ v posledním letošním výjezdu. Proti nepříjemné osobní obraně Domaslavic nenašli žádný recept a deset inkasovaných branek perfektně odpovídá předvedenému výkonu. Ve druhém zápase vydřeli jeden bod za remízu 5:5 proti Přerovu. Bodový náskok na druhé místo se tak ztenčil na 3 body, ale právě druhé Domaslavice mají dva zápasy k dobru.

Tentokrát na hřišti se Sršni především bránili

VS. 10:1
SK Domaslavice   1. FBK Rožnov p/R B (2:1, 3:0, 5:0)

Hlavním úkolem v zápase o první místo v tabulce bylo pohlídat dva největší kanonýry Domaslavic Langera a Górného. Ovšem stačilo pět minut a měli oba na kontě jednu vstřelenou branku. Rožnovští jakoby nebyli ve své kůži, myšlenkami mimo hřiště nebo snad ještě na večírku z předchozího dne předváděli hrůzostrašný až ostudný florbal. O šťastnou branku se postaral Martyčák doklepnutím Krhutovy střely.
Druhá třetina nebyla o nic lepší, Sršni nemohli najít recept na nepříjemnou osobní obranu a ztráceli lehce míče již na své polovině. Pouze se štěstím obdržel Rožnov jen další tři branky, protože Camfrla musel hasit nespočet nájezdů dva na jednoho či dokonce dva na gólmana.
Valachům se nedařilo vůbec nic, útok byl impotentní, obrana děravá a nedůrazná, psychika celého týmu byla nalomena. To vyústilo v dalších pět branek soupeře a Rožnov tak musel skousnout velmi hořkou pilulku v podobě první prohry v sezóně s hrůzostrašným skóre 1:10.

 

VS. 5:5
FBC Přerov U20 B   1. FBK Rožnov p/R B (1:0, 3:1, 1:4)

Do druhého zápasu museli Sršni nastoupit s čistou hlavou, pokusit se zapomenout na předchozí debakl a urvat alespoň nějaké body s nepříjemným omlazeným Přerovem. Jediný zápis do střelecké listiny v první části ale zaznamenal soupeř. Rožnov navázal na špatný výkon z prvního zápasu, i když trenér značně zamíchal sestavou. Kritický den v kondiciogramu, erupce na Slunci a nebo snad špatně vyladěné čakry celého týmu, jinak si výkon Valachů nelze vysvětlit.
I přes velmi špatný výkon se Rožnovu podařilo vyrovnat, trestný úder zužitkoval navrátilec Herman. Pak ale už tak své představení na úrovní přeboru podtrhli černou sedmiminutovkou, školácké vyloučení nejzkušenějšího hráče způsobilo první branku, nepřesnosti v rozehrávce pak další dvě a bylo víceméně po zápase.
Do poslední třetiny nastoupili Sršni tak, jak měli nastoupit o několik hodin dříve, konečně to byli staří dobří nahecovaní Valaši, bojující o každý centimetr hřiště. Aktivní napadání přineslo první ovoce, Plesník vybojoval, vystřelil a Konvičný dorazil, vykřesal tak alespoň teoretickou šanci na zisk nějakých bodů. Když ale o chvíli později snížil Krhut, bylo všechno jinak, najednou byl na hřišti jen jeden tým. Přerov musel sáhnout po time-outu, ale ten mu vůbec nepomohl. Vyrovnávací branku zařídili Martyčák se Šichtařem a korunu všemu nasadil Štamposký, který nadvakrát prostřelil obranný val soupeře. Bohužel ale přišla nešťastná srovnávací branka a dělba bodů tak byla nevyhnutelná.

 

Ač nezaslouženě, tým se musel i po špatných výkonech utužit

Velmi rozladěný až naštvaný byl trenér zálohy Sršňů, Dalibor Plesník, který neúspěch přikládá celkovému přístupu hráčů: „Tahle facka, kterou jsme mimochodem potřebovali, už byla na spadnutí několik předchozích zápasů, kdy jsme vítězství urvali silou vůle nebo s velkou dávkou štěstí. Doufám, že všichni nohama spadneme opět na zem a zlepšíme svůj tréninkový i předzápasový přístup. Mít s sebou v Domaslavicích náhradníky, tak polovina hráčů po první třetině sedí. Teď máme sedm týdnů na zlepšení fyzické kondice, natrénování nějakých herních situací a hlavně na utužení týmu, který je po sobotním výjezdu ve značném rozkladu.

K výstižnému komentáři hlavního trenéra dodal ještě Zbyněk Macura drobná slova povzbuzení nejen do hry, ale i do tréninku: „Jako jedna vlaštovka jaro nedělá, tak ani při dvou velkých zaváháních bych nad týmem nelámal hůl. Určitě je v klucích potenciál a herní kvalita a ještě se to u nich projeví, tomu věřím. Na zápasech jsem osobně nebyl, tak si nedovolím jejich průběh komentovat. Obecně je ale určitě varováním, že někteří mají pocit, že ze svého dříve natrénovaného umu můžou těžit i v sezónách, kdy trénování moc nedají. Už loni byla tréninková účast „B“ týmu tragická, přestože se na trénincích převážně hrálo, výsledkově pak tým strádal. Letos se převážně trénuje, ale ani to některým nestačí, aby se zvedli a na trénink došli. Raději spoléhají na um 2-3 kluků, kteří patří do „A“ týmu a „schovávají“ se za jejich kvalitu. Když pak většina těchto hráčů chybí, projeví se ten rozdíl markantně. Je to škoda, protože pořád se v „B“ týmu bavíme o hráčích, kteří jsou kvalitní a při pravidelném tréninku můžou být v Plyšově týmu rozdílovými hráči… jen je třeba dát přednost tréninku před sledováním „Ligy mistrů“.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista