24.12.2019

Mladší žáci bronzoví a s předsevzetím lepších výsledků v roce 2020

Úvodní povinné vítězství nad Bílovcem dávalo do turnaje naději, ale ta se rozplynula po porážkách s Opavou a Havířov. Medaili si tak Valaši vybojovali proti Českému Těšínu a pod stromeček snad dostanou také další zápal do florbalu, střeleckou produktivitu a nasazení do utkání, tři atributy, které jim na tomto turnaji mírně scházely.

Urputný souboj svádí Adam Hegar se soupeřovými útočníky

VS. 0:5
FBC Spartak Bílovec   1. FBK Rožnov p/R

Úvodní poločas jsme odehráli ve vánočním tempu a jen díky Svenovi to bylo 0:0. V druhém kluci přidali a zápas skončil 5:0. Sven podpořil svůj výkon vychytaným nájezdem a tím i nulu na svém kontě.

VS. 3:5
1. FBK Rožnov p/R   S.K. P.E.M.A. OPAVA ŽLUTÍ

Opava nám chtěla oplatit porážku z turnaje v Ostravě a od začátku nás zatlačili do defenzívy. V polovině poločasu se kluci otřepali, začali hrát odvážněji a začali soupeře přehrávat. Bohužel nás zase navštívila smolnička v podobě neproměňování šancí. Poločas skončil 3:2. V druhém poločase jsme pokračovali v neproměňování šancí a pouze dva nájezdy na obou stranách posunuly skóre na 4:3. Po našem timeoutu v páté minutě jsme hru stáhli na 8 hráčů a snažili se vyrovnat. Řadu neproměněných tutovek nakonec soupeř potrestal těsně před koncem zápasu gólem na 5:3.

Gólová radost Sršňů v některých utkáních nezná svých mezí!!!

VS. 1:5
1. FBK Rožnov p/R   Florbal Exelsior Havířov

Před zápasem s Torpedem jsme udělali změny v sestavě ve snaze posílit útok. Záměr nám nevyšel a soupeř nás hladce porazil 5:1. Vypíchnout je třeba Svenův vychytaný nájezd těsně před koncem.

VS. 4:8
FBC BARTOSINI Český Těšín   1. FBK Rožnov p/R

Český Těšín je náš tradiční soupeř z loňské sezóny, se kterým máme vyrovnanou bilanci. Nechal jsem kluky, ať si zápas odehrají podle svých představ. Vrátili se zpět k sestavě v úvodu turnaje a bylo vidět, že se všichni opravdu snaží. I když soupeř občas zahrozil, měli jsme zápas pevně pod kontrolou a došli si tak pro vítězství a třetí místo na turnaji.

Gólmanská opora mladších žáků, Sven Hanslián, v tomto případě sice inkasuje, ale v mnoha dalších drží akcie svých spolubojovníků

Lodivod Sršňů, Renda Hegar, nebyl úplně spokojený s výkony svých svěřenců, ale i u ostatních týmů viděl nedostatky zejména v nasazení a bojovnosti: „Turnaj pořádaný dva dny před Vánocemi a docela brzy dopoledne se podepsal na výkonech všech týmů. Hráči jako by se viděli už u stromečku a rozbalovali dárky a koštovali cukroví. Nikomu se nechtělo moc běhat a namotivovat hráč byl docela problém. Přesto musím kluky pochválit za předvedený výkon, hlavně v závěrečném zápase proti Těšínu, kde se Kryštofovi povedl nájezd „ála“ Forsberg a po celý turnaj velice dobře chytal Sven. Přeji všem hezké svátky a do nového roku lepší střeleckou formu. Děkuji také rodičům za podporu svých dětí.

U střídačky Sršňů bývá někdy rušno, někdy veselo… své by mohl vyprávět Dominik Baránek