16.12.2019

Starší žáci v domácím prostředí stoprocentní!!! Gratulujeme!!!

Výkony starších žáků v začátku sezóny nebyly příliš dobré, ale v posledních třech dvojzápasech se jejich hra zvedla a třešničkou na dortu byl výkon v domácím prostředí, kdy porazili Horní Suchou a dohnali ji v tabulce a proti Bohumínu si následně postavili střelnici. V dalších zápasech tak mladí Sršni mohou atakovat týmy ve středu tabulky.

Robin Matějka v zápase s Horní Suchou vydatně podporoval útok

VS. 3:6
FbK Horní Suchá   1. FBK Rožnov p/R (2:1, 1:1, 0:4)

Horní Suchá vstupovala do utkání jako mírný favorit, pro Rožnovany ale domácí prostředí znamenalo výhodu, všichni se chtěli ukázat v dobrém světle. První třetina poskytla vyrovnaný florbal plný šancí na obou stranách, soupeř z ní ale vytěžil více a vedl o jednu branku. V patnácté minutě Suchá dokonce odskočila na rozdíl dvou branek. Netrvalo to dlouho a Rožnov byl díky Hegarovi opět na dostřel. Valaši věděli, že v závěrečném dějství mají šanci utkání překlopit na svou stranu. Do hry se dostali někteří hráči, kteří do dvou třetin nenastoupili, trochu se rotovalo se sestavou a všichni měli dostatek sil, které naopak Horní Suché hodně scházely. Na hřišti bylo najednou pouze jedno družstvo, Hegar dvěma góly zkompletoval hattrick a Sršni najednou vedli. Poté se prosadil Rebroš a tečku za jednoznačnou dvanáctiminutovkou udělal v dobře odehrané přesilové hře Poruba. První polovina utkání se hrála velmi vyrovnaně, ve druhé soupeř odpadl fyzicky a se skórem 0:5 neudržel hubené vedení. Díky tomuto vítězství se mladí Sršni posunuli v tabulce právě před tým z Horní Suché.

Matěj Rebroš při radosti s hráči po vstřelené brance

VS. 14:5
1. FBK Rožnov p/R   1. SC Bohumín´ 98 (2:2, 6:0, 6:3)

Bohumín letos disponuje starším kádrem než vetšina týmů v lize, přesto se tomuto týmu moc nedaří a nachází se na chvostu tabulky. Rožnované s tímto týmem odehráli již jeden zápas, tehdy s velkými problémy zvítězili po obratu v posledním dějství. Začátek utkání Rožnovanům moc nevyšel, sice byli herně mírně lepší, ale po dvou chybách v obranné fázi museli dotahovat, naštěstí se to povedlo do konce první třetiny. Druhá dvanáctiminutovka rozhodla, tu mladí Sršni ovládli v poměru 6:0 a zbytek utkání se jen dohrával, přesto se na tempu nepolevilo. Závěr si všichni užili, ale také svou nekoncentrovaností nechali otevřené zadní vrátka a dovolili Bohumínu opět několikrát skórovat. Konečný výsledek 14:5 je spravedlivý a dokládá průběh hry. Ze zápasu jde vypíchnout sedm branek Rebroše, nebo také čtyři asistence Sewioly, který se poprvé letos posunul na pozici obránce.

Florbalový dribling v utkání předvedl několikrát Ota Dressler

K zápasu se vyjádřila velká rožnovská naděje v bráně, Beata Chmelařová: „Chytalo se mi lépe než normálně. Obrana fungovala, ale je stále co zlepšovat. Nebyl to den, kdy by se mi moc dařilo, ale přesto jsme vyhráli díky našemu nasazení.

Matěj Morávek společně s Beátou Chmelařovou úspěšně bránili brankoviště Sršňů

Domácí trenér Sršňů, Daniel Slovák, byl celkově s turnajem a vystoupením rožnovských nadějí spokojen: „Dnes obě utkání vypadaly celkem stabilně bez větších výpadků. Proti Horní Suché se projevila naše zlepšená fyzická kondice, díky ní jsme dokázali jasně ovládnou druhou polovinu utkání. K tomu nám také pomohlo několik mladších žáků, za to jim patří velké díky. Proti Bohumínu se nám nepodařil začátek, ale nijak jsme neplašili a lehce jsme dokráčeli k vítězství. Hráči Bohumínu hráli oproti ostatním týmům více tvrdě, pro nás to znamená další zkušenosti a jsem rád, že jsme se soupeři v tomhle nepřizpůsobili a mentálně jsme to dobře zvládli. Dále jsem rád, že v tomto zápase každý hráč dostal stejnou porci času na hřišti, i když nás bylo sedmnáct. Děkuji všem zúčastněným, ať už hráčům, rozhodčím, divákům, nebo v neposlední řadě pořadatelům, kteří pomohli dnešní turnaj uspořádat.