15.12.2019

Sršni hostům ze Startu98 na cestu do Prahy načepovali „desítku“

Petr Krhut je zpět v sestavě Sršňů a s ním se vrátila i pohoda na hokejky Rožnovanů. Znovu byla možnost se dívat na velmi zdařené akce zejména z dílny Viktořík – Krhut, tak jako jsme si zvykli v posledních sezónách. Je neoddiskutovatelné, že i výkon ostatních šel nahoru a logicky pohoda týmu je před dalším domácím zápasem s Bulldogs Brno velmi dobrá.

15. 12. 2019, 18:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

10
Jasný Jakub(G), Raška Zdeněk(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Slovák Daniel, Hegar Patrik(C), Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Burýšek Adam, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Zdražil Jakub, Burýšek Petr, Ševeček Libor, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

6
Sestava FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice:
Petr Martin(G), Tóth Tomáš(G), Pražák Michal, Marek Richard, Valenta Kryštof, Chládek Patrik, Diviš Jan, Balvín Jan, Kerzel Jan, Pergler Ivan, Lebeda Jiří, Tůma Josef

po částech: 4:2, 3:1, 3:3

5.Kittel(Viktořík), 6.Štůsek(Smékal), 14.Krhut(Viktořík), 18.Burýšek(Smékal), 24.Viktořík(Krhut), 34.Kittel(Kostelecký), 37.Krhut(Burýšek), 47.Viktořík(Kittel), 48.Žniva(Zdražil), 56.Hegar(Viktořík)

branky (asistence) FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice:
10.Chládek(Kerzel), 15.Valenta(Marek), 29.Pergler(Valenta), 44.Tůma(Lebeda), 57.Chládek(Pražák), 59.Pražák

rozhodčí: Števček Petr, Števček Radek
vyloučení: 7:1; využití: 0:1; diváků: 128

Od úvodního hvizdu se domácí nehrnuli bezhlavě do útoku, ale trpělivou rozehrávkou si připravovali moment útoku. První úspěch se dostavil už v páté minutě hry. Hosté, hrající pouze s deseti hráči týmu, zvolili vysoké napadání, a domácí to tvrdě trestali. V šesté minutě domácí zvýšili vedení na 2:0, ale vzápětí museli čelit trestnému střílení. To sice domácí brankář Raška ustál, avšak za další 3 minuty se hosté přece jen prosadili a snížili. Ještě před koncem první třetiny se domácí prosadili dvakrát a hosté jednou. Do šaten se šlo za stavu 4:2.

Vstup do druhé části vyšel opět lépe domácím, kteří po 3 minutách navýšili na 3 brankový rozdíl. O něco poté však hosté z brejku kontrovali a opět byli na dostřel. Uběhla další chvíle kdy to bylo místy lepší, místy horší na obě strany, avšak domácí dokázali v posledních několika minutách druhého dějství vstřelit další dvě branky. Především ta první však zasluhovala potlesk vestoje. Ve třech lidech na jeden dotek se zakončením pod víko. Na konci třetiny svítilo průběžné skóre 7:3.

Poslední třetina se nesla v duchu snahy soupeře z Prahy se zápasem něco udělat a rožnovské svahy o trestání z protiútoku. Domácí měli během této třetiny několik šancí na navýšení skóre, to se jim však podařilo jen 3x. Sami však hostům nabídli několik přesilových her včetně jedné dvojnásobné. Hosté byli nakonec úspěšní jen ve třech případech, přestože byli střelecky velmi produktivní. Utkání tak skončilo výhrou domácího Rožnova 10:6 a Valaši tak potvrdili svou vzrůstající formu.

Vymodlený návrat Petra Krhuta je v této sezóně tady. Jak celý klub, tak i fanoušci se těší, že se nejedná jen o sporadický start

Textový online z utkání
Video online z utkání

Lodivod Pražanů v tomto utkání, Adam Havránek, byl zklamaný hlavně z přístupu hráčů svého klubu, kteří ani neodcestovali: „Dnes to nebylo o florbale, takže díky svým 10 hráčům a brankářům, že se nemuseli učit a dokážou si v zimě vzít bundu a čepici. Osobní zodpovědnost rozhodla na hřišti i mimo něj. Díky soupeři, rozhodčím a divákům.

Konzultant hlavního trenéra týmu, Miroslava Kasla, nám poskytl vyjádření za rožnovský tým. Stanislav Barabáš a jeho slova: „Už čtvrtý zápas v řadě, kdy jsme vedli téměř až do konce. Předchozí dva duely jsme bohužel v závěru prohráli, nyní však kluci koncentraci udrželi až do konce. Soupeři všechna čest, ke konci měl drtivý tlak, my drtivou obranu. Snažíme se být skromní a naše hra se postupně mění, kvalita vzrůstá. Díky všem.

David Žniva minulé utkání pro zdravotní indispozici chyběl, tentokrát se už zapojil

Uvidíme, zda tým dokáže navázat na svůj poslední výkon a také na slova Standy Barabáše. Bude k tomu mít příležitost v nejbližších dvou domácích utkáních, kdy vyzve soupeře ze špice tabulky. Nejdříve ještě v roce 2019, přesněji 21. prosince od 18:00 Bulldogs Brno a následně krátce po novém roce, tedy 4. ledna opět od 18:00 Karlovy Vary.

Zranění Pavla Barabáše je zapomenuto, tímto utkáním se opět zařadil do sestavy Sršňů