13.12.2019

Muži proti Havířovu dlouho drželi diváky v naději

Deset bodů. Takový rozdíl mezi sebou měli dnešní soupeři, a tak matematika byla jasná – domácí výhra za tři body může zreálnit naděje domácích na posun na příčku znamenající předkolo play off, naopak porážka začít posouvat do oblasti teorie.

13. 12. 2019, 20:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

5
Raška Zdeněk(G), Obšivač Marek(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Slovák Daniel, Hegar Patrik(C), Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Burýšek Adam, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Zdražil Jakub, Burýšek Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

6
Sestava Florbal Exelsior Havířov:
Stefan Vojtěch(G), Jasiok Denis(G), Ošťádal Dominik, Filip Daniel, Bezděčík Pavel, Holeš Jakub, Klimeš Adam, Šochman Erik, Černý Matěj, Vilím Jakub, Kozlík Tomáš, Matloch Daniel, Mikulok Jakub, Šulc Martin, Kloza Marián, Kutáček Martin, Chládek David, Hřivna Josef, Feber Adam, Tychtl Daniel

po částech: 2:1, 2:1, 1:4

15.Kittel(Smékal), 18.Viktořík(Barabáš), 22.Štůsek(Zdražil), 38.Štůsek, 49.Matloch(vlastní)

branky (asistence) Florbal Exelsior Havířov:
15.Burýšek(vlastní), 37.Filip(Vilím), 50.Feber(Vilím), 52.Klimeš(Černý), 52.Feber(Vilím), 59.Klimeš(Černý)

rozhodčí: Hála Pavel, Hála Vladimír
vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 139

Úvodní třetina a defacto celý zápas probíhal ve velmi rychlém tempu. Domácí, kteří v posledních zápasech vykazovali zlepšení formy, se z prvního měření sil poučili a týmu z Havířova dávali svou hrou jasně najevo, že to nebudou mít jednoduché. To také naplno potvrdili po polovině první třetiny kdy domácí zachytili rozehrávku hostí a vstřelili vedoucí branku. Domácí euforie trvala však pouze několik vteřin a dali si vlastní branku. Do konce první třetiny bylo ještě k vidění jedno neproměněné trestné střílení hostí a další vedoucí branka domácích. Do šaten se šlo za stavu 2:1.

Druhá třetina začala pro domácí na výbornou. Svou rozehrávkou drželi havířovské hráče v permanenci a poté chytře útočili. To to se jim zúročilo další brankou a vzápětí i trestným střílením, které však neproměnili. Po polovině hry však faulovali i domácí a hosté snížili. To jim však vydrželo asi minutu než si domácí vzali dvoubrankové vedení zpět. Tak i skončilo druhé dějství, skórem 4:2.

Rožnov si byl vědom, že hosté vrhnou vše na drtivý útok a budou presovat co to dá. Domácí však věřili ve svou poctivou obranu, skvělé brankáře a také věřili, že dokážou trestat z protiútoku. Bohužel zde fungovala naplno jen jedna věc, a to brankář. Hosté skutečně zvýšili tlak a neustále presovali, domácí sice měli několik velešancí, ale skórovat z toho nedokázali. Hosté stále více tlačili a ač domácí držel vynikající brankář, začaly se objevovat chyby v obraně. Konec zápasu byl velice hektický a pro domácí bohužel se špatným koncem. Minutu a půl před koncem hosté dokonali obrat na 5:6 a ač domácí šli do hry bez brankáře, srovnat nedokázali. I přes fakt, že více jak 50 minut v utkání vedli, museli domácí skousnout hořkou pilulku za prohru.

Vladislav Kittel, autor úvodní branky Sršňů

Textový online z utkání
Video online z utkání

Trenér Slezanů, Hynek Plášek, si velmi cenil vítězství na půdě Valachů: „Vydřené body, které mají svou hodnotu. Soupeř dvě třetiny zvládl velmi zkušeně, třetí jsme to udřeli a po kombinacích zápas zlomili v náš prospěch. Děkujeme soupeři, divákům a časoměřitelkám.

Domácí asistent trenéra, Stanislav Barabáš, věděl, že využít některou z brejkových situací v třetí třetině, tak zápas by končil v trendu, ve kterém většinu času probíhal: „První dvě třetiny jsme hráli kvalitně a zodpovědně. Ve třetí třetině jsme věděli, že na nás soupeř vletí a věřili jsme, že z jejich otevřených zadních vrátek dokážeme skórovat. Bohužel jsme však nedokázali z těch několika super šancí dát branku a sami se dopouštěli chyb v obraně. Hosté tohoto tlaku dokonale využili a individuálními dovednostmi v závěru rozhodli. My jsme v každém zápase outsider, ale troufám si říct, že se v každém zápase zlepšujeme. Uvidíme dál. Díky soupeři, rozhodčím, divákům.

Marek Obšivač si zvýšil sebevědomí, když dokázal lapit trestné střílení hostujícího Bězděčíka

Sršni musí velmi rychle zapomenout na výsledek a vrátit se k 50 minutám hry, kdy na hřišti byli lepším týmem. Na všechno budou mít velmi krátkou dobu, protože v neděli je čeká již další utkání, a to pražský Start98.

Do sestavy Sršňů se až z dalekého Islandu vrátil Jan Doležel a hned se zařadil mezi opory… on snad na severu i pravidelně trénoval!!!