10.12.2019

Mladí Sršni poznali, že florbal se nehraje na krásu, ale na góly…

Dosavadní postavení Sršňů v tabulce 3. ligy juniorů tak nějak úplně není to pravé ořechové, co by se od současného kádru juniorů doplněného o velmi nadějné dorostence čekalo. Do obou utkání tak Valaši nevstupovali dle tabulky jako favorit, přesto odehráli vyrovnaná utkání. V tom prvním až ve třetí třetině přišli o celozápasové vedení a nakonec brali jen bod za remízu, v tom druhém herně nezaostávali, ale branky jednoduše sázel jen soupeř.

Roman Skalík dal do zápasů vše, bohužel to nestačilo…

VS. 2:2
PASKOV SAURIANS   1. FBK Rožnov p/R (0:0, 0:1, 2:1)

Paskov doposud v sezoně pouze jednou ztratil body, ale mladí Valaši nepřijeli do Paskova ve slabé sestavě. První třetina sice nepřinesla jedinou branku, ale nehrálo se nudným způsobem, hra nepostrádala tempo ani v brzkých hodinách. Paskov mírně dominoval, ale postupem času získávali otěže zápasu Rožnované. Branky se dočkali až v koncovce druhé části, kdy se o skórovaní postaralo obranné duo Smékal - Šimek. Tak jak vesele skončila druhá třetina začala i ta třetí, Kloss vyslal nádhernou diagonálu a Ševeček prvoligově zavěsil. Domácí Paskov nezvládal utkání mentálně a zbytečně se nechal vylučovat. Sršni bohužel ani jednu ze dvou přesilovek nedokázali využít, a tak přišel trest v podobě snížení z větší vzdálenosti. Za další dvě minuty Quang Mink Nguyen velmi kvalitně naběhl na střed hřiště a ještě kvalitněji zakončil. Pár minut před koncem se začínalo od nuly a mladí Sršni našli zbytky sil k závěrečnému tlaku. Bohužel Brož všechny šance zneškodnil, a když byl překonán, tak mu pomohla branková konstrukce. Pohledné utkání skončilo nerozhodně, vítězství však nebylo daleko.

Nálada na straně Sršňů, když Paskov dokázal v utkání srovnat vedení Rožnova

VS. 4:0
FBC TJ Sokol Frenštát p.R.   1. FBK Rožnov p/R (3:0, 1:0, 0:0)

Derby s Frenštátem bývá vždy zajímavé a tento zápas to potvrdil. Hrálo se tvrdé utkání plné soubojů tělo na tělo. Zápas rozhodla slabší minutová pasáž v polovině první třetiny, kdy se Frenštát dokázal hned třikrát prosadit. Poté Rožnované do konce třetiny trochu plašili a hledali ukvapená rozhodnutí, po kterých ztráceli dost míčků. O přestávce se řeklo jasně, že se hra s míčkem musí uklidnit, času zbývalo dost. Frenštát po zbytek utkání pozorně bránil, a když už se dokázalo překonat pozorný val domácích, tak ve svatyni stál bezchybný brankář. Na konci druhé části soupeř opět trestal chybu mladých Sršňů a stav 4:0 nevypadal moc nadějně. Přesto se v poslední dvanáctiminutovce bojovalo a mírná převaha Valachů byla znát. Bohužel střelecký prach vyschnul a brankáři do konce utkání dominovali.

Sršni v utkání s Frenštátem nakonec tahali za kratší konec

Hlavní lodivod Sršňů, Daniel Slovák, hledal na celém výjezdu pozitiva, nicméně nelíbil se mu přístup před druhým zápasem: „Dnes nás čekaly opravdu hodně kvalitní utkání. Proti Paskovu jsem sahali po třech bodech. Myslím si, že jsme si je zasloužili o něco více. Do druhého zápasu si myslím, že někteří podcenili trochu přípravu i soupeře. To nás stálo výsledek, i tak jsme ale předvedli pěkný výkon, za který se nemusíme stydět. Děkuji zúčastněným.