07.12.2019

Z Brna Sršni vezou prvoligový bod po nájezdové loterii

Plni nadějí odjížděli Valaši do Brna. Nejvíce je asi vzpružila výhra v minulém kole na palubovce favorizovaného Znojma. Ale určitě to byla i víra za poslední dva roky v Národní lize, kdy se oba týmy potkávaly a pokud před dvěma roky pokořili Sršni Gullivery, tak ti jim to loni vrátili. Oba týmy tak ví, jak na sebe hrát a vše bylo vidno i dnes, když po základní hrací době i následném prodloužení byl stále vyrovnaný stav. Nakonec rozhodla dovednostní soutěž, ve které domácí potvrdili, že mají opravdu šikovné střelce.

Diváci sledovali po většinu utkání dobrou defenzívu Rožnova – převzato z fotoarchívu Gullivers

07. 12. 2019, 18:30, VUT CESA Brno 1

5
Sestava Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
Kohút Adam(G), Chrást Daniel(G), Šmíd Michal, Házy Michal, Bouška Adam, Bílek Ondřej, Černoch Václav, Zbořil Jan, Kvapil Jan, Ulman Martin, Vrtěl Lukáš, Videman Jan, Riger Rostislav, Dvořák Tomáš, Novák David, Pollak Patrik, Foret Tomáš

4
Raška Zdeněk(G), Obšivač Marek(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Slovák Daniel, Hegar Patrik(C), Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Burýšek Adam, Žniva David, Štůsek Jakub, Zdražil Jakub, Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

po nájezdech

po částech: 0:3, 3:1, 1:0, 0:0

branky (asistence) Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
21.Černoch(Foret), 22.Ulman(Bouška), 37.Zbořil(Videman), 52.Házy(Foret), rozh. náj.Bouška

4.Kittel(Žniva), 8.Chmelař(Burýšek), 11.Viktořík(Barabáš), 35.Slovák(Burýšek)

rozhodčí: Kropáček Jiří, Novák Tomáš
vyloučení: 1:3; využití: 1:1; diváků: 115

Hostující Rožnov, rozhodně ne favorit tohoto utkání, začal zápas na výbornou. Svou trpělivou rozehrávkou udělal z domácích hráčů stromy v lese a ti jen bezmocně přihlíželi, jak jejich soupeř kombinuje. Když už domácí míč získali, chtěli zápas rychle rozhodnout. To však hosté očekávali a poctivou obranou hatili veškeré snahy Gulliverů. Sršni po zisku míče sami zle zatápěli domácímu brankáři a v této třetině hru rozhodně ovládali. Třetina skončila na střely smírně 5:5, nicméně valašský celek z toho vyšel daleko lépe, protože po této periodě vedl vysoko 0:3.

Začátek druhého dějství hostům nevyšel vůbec. Z přetrvávajícího oslabení z konce první třetiny inkasovali rychlou branku, a toto rozhození vyústilo i v kontaktní gól domácích. Ti také změnili svou bezzubou zónovou obranu na osobní přístup, což hostům vůbec nevonělo. Florbalová krása tohoto utkání tak nabrala bod mrazu, protože se na to prostě velmi špatně dívalo. Rožnov se se snížením popasoval po nějaké době a opět vstřelil odskakující branku na 2:4. Domácí však svou změnu hry v této třetině využili i potřetí a opět se hostům přiblížili na rozdíl jediné branky.

V poslední třetině bylo vidět, že Rožnov se snaží s rozehrávkou posečkat, co mu soupeř dovolí. Ten také nebyl po třetině plné neatraktivní osobní obrany v plné síle, a tak byla hra neuspořádaná a rozháraná. Už ve druhé třetině mohli valašští Sršni rozhodnout utkání a i v té třetí měli několik velmi slibných gólových příležitostí. I ty největší bohužel vyšly naprázdno a poctivá obrana si vybírala na nich svou daň. Nakonec se domácím podařilo z jednoho brejku srovnat po křižném pasu, a když byl v závěru vyloučen další hráč Rožnova, mohli i rozhodnout. Florbalový bůh byl však spravedlivý a veškeré "loženky" Brňanů nebyly využity.

V nastavení získali míček hráči Rožnova a jejich taktika byla jasná. Jít do hry bez brankáře, trpělivě držet míč na hokejkách, nenechat soupeře vystřídat a unavit jej. Teprve poté se pokusit rozhodnout. Tato taktika Valachům vycházela necelé 4 minuty během nichž měli pár pěkných možností. Když poté získali míč domácí, nikam se kupodivu nehrnuli a vše vsadili na loterii trestných střílení. Tuto náhodnou disciplínu nakonec i naplno opanovali a získali tak prémiový druhý bod z utkání.

Josef Viktořík nakonec v nájezdové loterii neuspěl – převzato z fotoarchívu Gullivers

Textový online z utkání
Video online z utkání
Video sestřih z utkání

Nejlepším hráčem ze strany Valachů byl gólman Marek – převzato z fotoarchívu Gullivers Obšivač

Trenér domácích Brňanů, Vítězslav Carda, měl v sobě pocit herní křivdy, ale nakonec jsme se pravý důvod nedozvěděli, neboť avizovaná velká slova si nechal pro sebe: „Měl jsem připravený šťavnatý komentář v případě, že by se Rožnov pročekal až k výhře, ale vzhledem k tomu, že to dopadlo naopak, tak bych tímto chtěl poděkovat soupeři, rozhodčím a divákům.

Standa Barabáš vyváží míček hned přes tři bránící hráče Gullivers – převzato z fotoarchívu Gullivers

Více spokojený, i přes porážku, byl nakonec René Hegar, jeden z asistentů hlavního trenéra Miroslava Kasla: „Po skvělé úvodní třetině soupeř zvýšil tempo a zatlačil nás do defenzivy. Zbytečná oslabení a chyb v obraně nás stály tři body. Jeli jsme si ale pro bod a ten máme. Díky hráčům za bojovný výkon, soupeři, rozhodčím a divákům.

Jakub Štůsek se probil přes bránícího hráče Gullivers – převzato z fotoarchívu Gullivers

Již od tohoto utkání se můžeme bavit u Sršňů o jedné z nejdůležitějších součástí základní části, která pro ně definitivně začíná. Nyní Sršni prakticky až do konce ledna budou hrát jen domácí zápasy. Celkem za sebou odehrají hned šest zápasů a když k tomu pak připočteme ještě 26. ledna výjezd do Jaroměře, budou jim zbývat do konce základní část odehrát dvě domácí a dvě venkovní utkání. Dá se tak říci, že na konci ledna už může být téměř jasno o tom, zda letos Sršni mají šanci nakouknout do předkola play off, nebo zda se budou v rámci vyřazovacích bojů soustředit na souboje play down.

Míček z hole hráče Gullivers si naše cestu až za záda gólmana Obšivače – převzato z fotoarchívu Gullivers