04.12.2019

Pouze dvě branky chyběly mladším žákům k zisku dalšího zlata

Prakticky celý turnaj kluci odehráli ve velké euforii, která gradovala v posledním utkání téměř v posledních sekundách utkání. Domácí hráči Poruby měli Rožnov na lopatkách, ale obrat na poslední chvíli při power play byl z říše snů a znamenal zisk medailí.

Jedním z hrdinů dne se stal i Šimon Martinek

VS. 7:1
1. FBK Rožnov p/R   1. SC Bohumín´ 98

S týmem domácích se ještě Rožnov pod vedením trenéra Hegara nestřetl. Úvod zápasu Rožnovanům moc nevyšel, dostali v úvodu laciný gól. Kluci ale zabrali a poločas vyhráli 2:1. Po důrazné domluvě a nahecování v přestávce se do zápasu kluci pořádně obuli a po skvělém výkonu nakonec vyhráli 7:1. Výborný výkon hned v prvním utkání kluky povzbudili a netrpělivě tak čekali na další zápasy. Perlička na závěr – poslední hráč v sestavě bez vstřelené branky byl George Rose, který začal hrát v loňské sezóně a vypracoval se na solidního obránce. Všichni kluci si přáli, aby se mu podařilo skórovat a ta chvíle nastala ve 13. minutě zápasu, kdy George parádně trefil z „první“ šibenici soupeřovy branky! Gratulujeme!!!

VS. 1:2
1. FBK Rožnov p/R   Florbal Exelsior Havířov

Ve druhém zápase nás čekalo silné Torpedo Havířov. Celý poločas jsme se spíše bránili, ale co nezablokovala obrana, to pochytal skvělý Sven v bráně. Nakonec kapituloval až z nařízeného nájezdu. Soupeř ještě přidal branku ze hry po chybě při rozehrávce a v poločase jsme prohrávali 2:0. Do druhého poločasu jsme stáli hru na dva útoky a hra se vyrovnala, začali jsme se dostávat i do náznaků šancí. Po pár minutách jsme na centra do druhého útoku poslali Šimona Martinka a to se ukázalo jako dobrý tah. Podařilo se mu snížit na 2:1. V závěru zápasu jsme zkoušeli hrát power play, soupeř několikrát ohrozil naši prázdnou bránu, ale i naši hráči si vytvořili pár šancí, vyrovnat se nám však nepodařilo.

V bráně se opět překonával Sven Hanslián

VS. 7:7
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA   1. FBK Rožnov p/R

Po dvouzápasové pauze, která nám po těžkém utkání s Torpedem přišla vhod, jsme nastoupili proti domácímu FBC Ostrava. Od začátku jsme hráli na dva útoky a soupeři dělalo veliké problémy naše napadání. Po několika úspěšných atacích soupeřovy rozehrávky, jsme se dostali do dvoubrankového vedení!! Proti takovému týmu něco nevídaného. I trenéra soupeřů začalo být hodně slyšet. Kluci pokračovali ve skvělé hře jak dopředu, tak i do obrany a soupeře k ničemu nepouštěli. Branky padaly na obou stranách a zápas se odehrával ve vysokém tempu. Těsně před koncem jsme vedli 7:5!!! Soupeř šel do šesti a nepodařilo se nám uhlídat jejich nejlepšího hráče a tomu se dvěma brankami podařilo uzavřít skóre zápasu na konečných 7:7.

VS. 7:8
FBC TIGERS PORUBA ORANŽOVÍ   1. FBK Rožnov p/R

Předzápasová matematika byla zcela jasná!!! Tedy vlastně zas tak jasná nebyla. Byl to natolik vyrovnaný turnaj, že těch variant, kdo skončí na kterém místě, bylo hned několik. V turnaji byla celá řada remíz a při rovnosti bodů, kdy nemůže rozhodnout ani vzájemný zápas, rozhoduje počet vstřelených branek. Torpedo i Ostrava na tom, před naším zápasem s Porubou, byli lépe a s ohledem na naši střeleckou potenci v posledních zápasech turnajů, jsme ani moc nedoufali v dobré umístění. To co se odehrálo na hřišti bylo jak z Alenky v říši divů. Opět parádní hra ve vysokém tempu, branky padaly na obou stranách a poločas skončil remízou 4:4. V přestávce už kluci tvrdili, že „melou“ z posledního. Snažili jsme se je povzbudit, ať „vydolují“ ještě poslední síly a dají do zápasu všechno. Druhý poločas se ale vyvíjel nepříznivě. Soupeř se po našich chybách dostal do vedení 6:4. Podařilo se nám snížit, ale Poruba nám ve skóre opět odskočila. Stáhli jsme hru na dva útoky a zase snížili stav na rozdíl jediné branky!! 7:6 pár minut před koncem. Vzali jsme si timeout a na hřiště šlo to nejlepší co máme: Dave, Dominik, Tomáš, Kryštof, Adam a George. A začalo drama bez brankáře. Kluci zatlačili soupeře před jejich bránu a gól byl na spadnutí. Nejednou přišel propad v obraně a střela soupeře těsně minula naši prázdnou branku. Při snaze o rozehrávku přišla fatální chyba!!! Přihrávka přímo na hůl soupeře na půlce!! Střela na bránu a… Sven je v bráně a chytá!!! Kdy a kdo ho tam pustil? Zvládli to kluci parádně. Ale to už běžela poslední minuta. Sven šel opět z brány, povedla se nahrávka na Tomáše a ten přihrál parádně na druhou stranu Matějovi a ten nekompromisně zavěsil!!! 7:7!!! Obrovská radost musela být slyšet až v Rožnově!! Do konce zápasu zbývalo 48 vteřin. Soupeř byl očividně překvapený a to ho čekalo ještě jedno překvapení!! Odpískaný faul u pravého mantinelu a jak už jednou Adam v turnaji předvedl, rychle postavený míček, rána příklepem a …. GÓÓÓL. 20 vteřin před koncem dáváme vítěznou branku a otáčíme zápas, který jsme celý poločas dotahovali. Nakonec jsme měli více vstřelených branek než Ostrava. Kdo by to před zápasem čekal…

Svou velkou šanci protentokrát Dominik Vašek neproměnil

Pln emocí po utkání byl i René Hegar, který dělal na lavičce asistenta svému synovi Patrikovi: „Turnaj v Bohumíně nevěstil nic dobrého. Hrálo se odpoledne v neděli, těžcí soupeři, někteří rodiče nechtěli kluky pustit, problémy s dopravou… Nakonec se vše vyřešilo, kluci ukecali rodiče, k dispozici jsme dostali klubovou dodávku, a tak se jelo a… v plné sestavě. Už na minulých turnajích hráli kluci výborně, přenášejíc si návyky z tréninků do hry, jen nás často zradila kondice a nasazení v posledních zápasech. Teď to bylo jiné. Ve všech zápasech kluci hráli jako o život. Plné nasazení, bojovnost, výborný návrat do obrany a útočníci si ve hře vyzkoušeli nahrávky, které jsme začali nacvičovat a byli velice úspěšní. Taky si z turnaje, kromě poháru za třetí místo, vezeme skalp FBC Ostrava (remíza je pro nás veliký úspěch) a výborně zvládnutý poslední zápas s Porubou Tigers, kde se kluci doslova překonávali. Kdo tam nebyl přišel o hodně. Mě jako trenéra těší pokračující trend proměňování šancí, opět se trefilo sedm hráčů a musíme se pochlubit tím, že v týmu už mají všichni hráči alespoň jednu vstřelenou branku!! Jen tak dál, pánové, a děkuji za vynikající reprezentaci. Rodičům děkuji za to, že kluky na turnaj pustili i přes pozdní návrat a těm co nám fandili na místě za podporu.“