03.12.2019

Dorostenci si v druhé lize zahrávají se svým osudem

Dorostenci vyrazili do Čeladné v mírném oslabení, když do zápasů nemohl zasáhnout Jirka Šimek, nedávná posila Sršňů z Kopřivnice a především Richard Plandor, který laboruje se zraněným kotníkem. V sestavě 8+1 se tak od Valachů nedaly čekat zázraky, a bohužel, ani nepřišly.

Branku Sršňů v přesilové hře vstřelil Vojtěch Žanta

VS. 6:4
Z.F.K. AQM Petrovice   1. FBK Rožnov p/R (2:1, 1:0, 3:3)

Ani jeden z týmů nedokázal do utkání vstoupit s vysokým nasazením. Petrovice hrály efektivněji, a když dostaly trochu více prostoru, tak toho dokázaly využít. Vedení domácích dokázal snížit v dobře odehrané přesilové hře Žanta. Druhá část prvně poskytla zbytečné oslabení, které se odehrálo spíše v držení míčku rožnovských hráčů. Následně se také soupeř nechal zbytečně vyloučit. Bohužel v přesilovce se nedokázalo příliš vymyslet, a když z trestné lavice vyběhl Kocur, tak se o pár vteřin později radoval ze vstřelené branky. Poslední dvanáctiminutovka začala přísným vyloučením, zelenočerní dokázali hru v početní výhodě se štěstím využít a osud utkání měli ve vlastních rukách. Mladí Sršni dokázali ovšem zvýšit nasazení a pět minut před koncem bylo dokonce srovnáno na 4:4. Poté přišlo další přísné vyloučení, oslabení se nezahrálo nejlépe a po chybě soupeř opět vedl. V následné hře bez brankáře se hned inkasovalo a vítězství spadlo na stranu Petrovic.

Matěj Rebroš i přes věk staršího žáka je vždy oporou dorostenců

VS. 1:12
1. FBK Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov (0:3, 0:3, 1:6)

Slovan Havířov disponuje širokým a kvalitním kádrem. Mladí Sršni chtěli tohoto soupeře zaskočit a ukázat, že také umějí hrát pěkný florbal. Bohužel hned po první minutě musel Sklář lovit míček z branky. Dále se hrál pěkný zápas plný šancí na obou stranách. Byli to ale hosté, kteří dokázali z půlminutové nekoncentrovanisti dvakrát skórovat. Druhá část zprvu vypadala podobně, bohužel jediný tým, který dokázal své šance využívat byl Slovan. Od poloviny zápasu se dá říct, že nastal zlom. Střeleckou impontenci dovršil Žanta, který trefil trojitou tyč. Soupeř ukončil třetinu šestým gólem pouhou vteřinu před sirénou. Co se stalo v poslední části nebývá zvykem. Rožnovští hráči naprosto psychicky odpadli a s nulovým nasazením dokráčeli k debaklu. Podařilo se jim dokonce třikrát inkasovat během jedné početní výhody. Do konce utkání ještě Rožnované třikrát inkasovali a domů si odvezli nelichotivý výsledek 12:1 a pořádnou ostudu.

Dan Rumplík a celý tým skončil zejména v druhém utkání „na lopatkách“

K utkáním se vyjádřil Daniel Slovák a jeho slova byla na jeho poměrně klidnou povahu na jednu stranu upřímná, ale zároveň velmi kritická, neboť problém nevidí jen v těchto zápasech, ale v poslední době v celkovém přístupu: „K těmto utkáním se těžce vyjadřuje. Jsem ohromně zklamaný a zároveň naštvaný. Snad si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem viděl, že by hráči takhle odevzdali celý výjezd. Tréninková docházka není dobrá, a když kluci přijdou na trénink, tak mi u nich chybí nasazení, které je tak poloviční. Poté přijdou takové zápasy a spousta hráčů vidí chyby všude možně, jen ne u sebe. Tahle soutěž patří klukům, to oni jsou zákazníci, ale ať nečekají, že jim dá každý vše zadarmo.