30.11.2019

Šest porážek a po jedné remíze a výhře… to je dosavadní bilance „C“ týmu Sršňů

Rožnov od začátku sezóny obměnil prakticky celou kostru „C“ týmu a prozatím je to na výsledcích znát. Prakticky jeden trénink týdně po 75 minutách není žádná sláva, ale když tam dojde jen půlka týmu, tak nelze chtít více. Tým má také možnost pátečních hracích tréninků, z kmenových hráčů se tam schází ale jen hrstka.

Až z Nového Jičína dojíždí do Rožnova Daniel Kotrs, který hraje pravidelně na levé straně útoku

VS. 1:7
1. FBK Rožnov p/R C   Bazinga Ostrava (0:2, 0:3, 1:2)

Do prvního zápasu vstoupili Sršni aktivně, drželi míček na svých holích a ovládali střed hřiště. To vydrželo ovšem jen do čtvrté minuty, kdy po ztrátě míčku na středu hřiště a následném zmatku a nedůrazu na hranici velkého brankoviště, trefil míček přímo ze vzduchu nechytatelně na zadní tyč ostravský Ježowicz. O dvě minuty bylo ještě hůř, po křižné nahrávce střílel do odkryté svatyně Žilinský a bylo to 2-0 . Na Sršně nyní spadla deka neúspěchu (5 nevyhraných utkání v řadě) a začali kazit i jednoduché přihrávky. Aby toho nebylo málo, tak v závěru třetiny se zranil Diblík (naražená žebra – v rodině Diblíků achilova pata) a na jeho místo musel nastoupit junior Jahoda. Od druhé třetiny byl na hřišti už pouze jeden tým (a to ten ostravský). Soupeř se snadno pomocí křižných přihrávek dostával do velmi nebezpečných situací a tým nechával brankáře na holičkách. V poslední minutě aspoň gól útěchy vstřelil Burýšek, který využil přesilovku a upravil konečné skóre na 1-7. Nutno dodat, že soupeři stačilo aktivně napadat ve více lidech a Valaši byli bezradní. Pro brankáře velmi těžký zápas, kdy většinu gólů dostal z bezprostřední blízkosti do prázdné branky. Ale prohra zcela zasloužená, protože za celý zápas si vypracovat 3 střely, které by ohrozily brankáře, je žalostně málo.

Stejně jako minulý dvojzápas, i na tento posílil hráče hrající prezident klubu, Dalibor Plesník, i když v tomto případě měl malinko problém s rovnováhou

VS. 6:3
FK Gůfuň Nový Jičín   1. FBK Rožnov p/R C (0:1, 3:1, 3:1)

Do tohoto zápasu se změnilo snad vše, co se dalo oproti prvnímu dnešnímu utkání. Vytvořila se první elitní formace z cílem dávat góly a zbylé dvě „checking line„ měly za úkol neinkasovat a hrozit z breaků. V první části se hrál pohledný florbal, šance byly na obou stranách. V osmé minutě Plesník velice pohotově rozehrál míček z rohu na úplně volného Stypku před bránou hostí a ten backhandem z bezprostřední blízkosti nedal brankáři šanci. Do kabin se šlo za stavu 1-0 a na rožnovské straně panovala pohoda. To by ovšem nebyl Rožnov, aby si zápas nezkomplikoval. V sedmé minutě přízemní střelu lehce tečoval obránce, takže brankář ji jen vyrazil před sebe a ve zmatku v brankovišti se nejrychleji zorientoval jičínský Hanzelka a střelou do odkryté klece srovnal na 1-1., o půl minuty později přišla ztráta míčku u mantinelu, Rusev si hokejově seběhl do mezikruží a nikým neatakován měl spoustu času zamířit a bombou do šibenice vymést všechny pavouky 1-2. O další dvě minuty později měli Rožnovští výhodu přesilové hry, nepohlídali si však dlouhý pas za obranu a jičínský Žlebek po samostatném úniku poslal kličkou brankáře na párek a do prázdné brány zvyšoval na 3-1. Sršni ovšem nehodili flintu do žita, v závěru druhé části po krásné kombinaci využil přesilovou hru Plesník a korigovali na 3-2. Na začátku třetí třetiny Burýšek nechytatelnou střelou pod víko nedal brankáři šanci a vyrovnal na 3-3. Ovšem znovu zapracovala nervozita na rožnovské straně, po fatální chybě v obraně se dostal úplně sám před našeho brankáře jičínský Žlebek a měl spoustu času, aby si ho povodil jak slepého koně a upravil skóre na 4-3 v náš neprospěch. Zbývaly dvě minuty do konce, proto se Rožnovští rozhodli pro hru bez brankáře, ovšem po zaváhání obránců získal míček Žlebek a střelou do prázdné brány zvyšoval na 5-3. Nebylo co ztratit, Valaši šli znovu do powerplay a znovu po naší chybě se dostal k míčku Žlebek a uzavřel zápas s konečným skórem 6- 3. Byl to nakonec jeho čtvrtý gól v utkání, který pečetil tříbrankovou prohru Rožnova.

Juniorská naděje, Daniel Drápala, i v tomto utkání sbíral zkušenosti pro přechod do mužů

Hlavního trenéra „C“ týmu Sršňů v obou zápasech zastupoval jím jmenovaný hrající, lépe řečeno chytající, asistent, Josef Kundrát a ve svém zhodnocení se nebál si nalít čistého vína: „Na tomto dvojzápase z kmenových hráčů „C“ týmu lze vyzdvihnout především výkon Urbana a Štekla v obraně a Filipa Stypky v útoku (v obou zápasech byl u všech našich gólu junior Burýšek, ale to už je jiný příběh). Rožnovští se můžou zlobit jen na sebe, protože zápasy si prohráli sami, než že by jim soupeř nedal šanci. Celkově po osmi odehraných utkáních lze konstatovat (pokud si sundáme růžové brýle), že pokud nemáme v obraně a v útoku výpomoc hráčů z jiných družstev Rožnova, tak dostáváme hodně laciných gólů a naopak nejsme schopni ani ohrozit brankáře. Není se co divit, když máme problém si v zápasech vyměnit aspoň 2 po sobě jdoucí přihrávky nebo vystřelit z první. Nyní je na každém, jak se k tomu postaví a jestli je ochoten vystoupit ze své komfortní zóny a udělat něco navíc pro tým. Můžeme to brát, že si jdeme na zápasy udělat žízeň (a pak se budeme s Bohumínem prát o udržení), anebo změnit svůj přístup.“