youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
05.12.2019

,,To, co se dělo na naší střídačce, jsem nezažil…“ pochvaluje si atmosféru po utkání se Znojmem, Daniel Prašivka!

Zdravíme všechny příznivce či soupeře rožnovského klubu. Dnes pokračujeme s „po zápasovými“ rozhovory, které probíhají nepravidelně po vybraných duelech rožnovského „A“ týmu. Je za námi polovina základní části a Sršni po první letošní výhře nad Znojmem stáhli bodový deficit na 10. příčku, zajišťující předkolo play-off, na rozdíl 8 bodů! Za výhrou nad Znojmem nestojí jedinec, ale celý tým, který nejen na střídačce, ale i na hřišti florbalem doslova žil. K rozhovoru jsme si přizvali hráče, který k 1. lize letos načichl poprvé, jde o dalšího hráče z kolekce Novojičínska, hráč, který má neuvěřitelně šikovné ruce, což při sedmém gólu do branky Znojma potvrdil. Jeho oblíbenou odpovědí je často jednoduché slovo „neřeknu“, aplikoval ho také v rozhovoru? To se dozvíte v následujících řádcích, kde odpovídal Daniel „Leoš“ Prašivka!

V domácím utkání s Jaroměří byl Dan součástí domácího obratu ve třetí části

Ahoj, jak bys ve zkratce zhodnotil poslední utkání Rožnova?

Ahoj. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas, což se také potvrdilo. Hráli jsme obětavější florbal, podpořený skvělou obranou a gólmanem. Byli jsme na ten zápas lépe připraveni.

První body z venku, v čem vidíš největší faktory vítězství?

První body z venku jsou doma. O to jsou sladší, že jsme porazili soupeře ze středu tabulky. Pokud budeme předvádět podobné výkony i v ostatních zápasech, můžou přijít další. Navíc to, co se dělo na naší střídačce, jsem tady snad od začátku sezóny nezažil. Týmový duch… to byl jeden z dalších faktorů, co nám výrazně pomohl k vítězství.

Dan Prašivka tak minimálně pět let zpátky…

Tobě samotnému se utkání celkově povedlo, vstřelil jsi poslední gól Rožnova, můžeš nám jej popsat?

Povedlo, nepovedlo. Vždy může být můj výkon ještě lepší a pomoct týmu ještě víc. Byli jsme už nějakou chvíli zamčeni na naší polovině, poté přišla krosová přihrávka soupeře, kterou jsem se štěstím vypíchl a utíkal na gólmana osamocen. Nevěřil jsem si na střelu, a proto jsem zvolil backhendové zakončení, které gólman nečekal (směje se).

První ligu hraješ letos poprvé, jak hodnotíš kvalitu soutěže a jak moc bylo pro Tebe těžké si na takovou úroveň zvykat?

Ano, hraji. Díky přemlouvaní Kostyho (pozn. Jakub Kostelecký) v létě jsem opět začal hrát florbal a makat na sobě, zvyknout si bylo opravdu těžké. Navíc jsem měl nějaké zranění, které nejsou příjemné pro žádného sportovce. Není to jednoduchá soutěž jen tím, že jezdíte po celé republice, tak i výkonností různých týmů. Pro náš mladý tým, i přes řadu zkušenějších hráčů je to něco nového a můžeme sbírat zkušenosti.

Na Kladně Dan přihlížel především pěkným akcím domácích

V šatně a na hřišti, ti pomalu nikdo neřekne jinak, než „Leoš“. Můžeš nám prozradit, jak ses k tomu dostal? Jestli to je nějaké tvoje druhé jméno, nebo co za tím vězí?

To už bude nějaký ten pátek co mi vznikla tahle přezdívka (směje se). V zimě jsem vložil na sociální sítě fotku kde mám na sobě kožich, později mi pod fotku kamarád napsal „Leoš Mareš“ mě se to zalíbilo, bylo to trefné a tak jsem začal používat přezdívku Leoš Mareš (směje se). Byl to velký ,,boom“ mezi kamarády, měsíc na to už mi nikdo neřekl jinak než Leoš a trvá to dodnes.

Daniel „Leoš“ Prašivka „Mareš“… a je to venku!!!

Máme za sebou půlku základní části, kdo z týmů tě nejvíc zatím překvapuje nebo naopak kdo zůstává za očekáváním?

Kladno. Jde vidět, že míří za superligou. Spíše mě překvapují Petrovice, kde jsem chvíli před lety působil. Skvělé podmínky, zázemí i hráči, ale nějak to tam nefunguje podle výsledků.

Aktuálně Sršni ztrácí 8 bodů na 10. místo, což zaručuje předkolo play off a jistotu udržení v 1. lize. Jak vidíš i vzhledem k losu šance na umístění?

Pokud budeme nadále plnit pokyny trenéra a odmakáme každý zápas na 120 procent nic není nereálné. Druhou půlku odehrajeme z větší části doma a to může být naše výhoda. Porveme se všichni za to, abychom se dostali do předkola play off .

V utkání s Ústím byl vyhlášen Dan nejlepším hráčem utkání ze strany Rožnova

Máš nějaký svůj předzápasový rituál? Pokud ano, prozradíš nám jaký?

Neřeknu (směje se).

Chtěl bys závěrem něco vzkázat rožnovským hráčům nebo fanouškům?

Snad jen to, ať v tom nejsme doma sami a chodí v hojném počtu. Jejich podpora na domácích zápasech nás žene dopředu.

V rámci Hornet’s cupu nastupuje Dan za tým Warriors Nový Jičín

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista