youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
06.12.2019

Poslední výjezd v letošním roce čeká Rožnov v Brně, kde se utká s Gullivery!

Další výjezd na jih Moravy, tentokrát Sršni budou zastavovat kousek blíž, v Brně. Poslední tažení tímto směrem vyšlo Sršňům na jedničku. Dokázali totiž získat vůbec první body (hned 3) s ex-superligovým Znojemským týmem. Tato výhra je bez debat pro Sršně ceněna zlatem. Navázat na tento týmový výkon, který jistě stál za úspěchem ve Znojmě, budou mít Sršni možnost hned další kolo v Brně, kde vyzvou dobře známé Gullivery.

Radost Petra Burýška po vstřelené brance

Gulliveři nejsou pro Sršně žádná neznámá. Vždyť v posledních dvou sezónách na sebe tyto týmy pokaždé narazily v play-off. V letošní sezóně se spolu také utkali, v rámci třetího kola, ve kterém však byli úspěšnější hráči brněnského celku, kteří Rožnov porazili na domácí palubovce 4:3. Rožnov jim má tedy jistě co vracet. Navíc když začala druhá polovina základní části a Sršni potřebují každičký bod! Na 10. příčku ztrácejí 8 bodů, na 11, kterou okupují právě Gulliveři, ztrácejí Sršni 9 bodů. Není to tedy nemožné, jen to chce začít pravidelně sbírat body.

Josef Viktořík na kolenou… to se často nevidí…

Brno bude jistě spoléhat na dvojici ČernochBouška. První jmenovaný je aktuálně s 26 trefami nejlepším střelcem 1. ligy, v bodování je 3. nejproduktivnějším hráčem! Adam Bouška posbíral doposud bodů 27, z toho 17x asistoval a je v produktivitě asistencí celkově třetím hráčem. To Sršni budou spoléhat na Josefa Viktoříka, který vstřelil branek 13 v 8 utkáních, dále taky na brankáře Marka Obšivače, který byl proti Znojmu jedním z hlavních důvodů úspěchu. Návrat do kabiny Sršňů hlásí Jan Doležel a Tomáš Herman, kteří se vrátili ze zahraničí, jestli však budou nastupovat za A-tým a jestli už  případně nastoupí již nyní zůstává otázkou.

Standa Barabáš při obranných pracích v zápase ve Znojmě

Zajímavost: Rožnov se s Brnem utkal v posledních dvou sezónách celkově 11x! Mimo zápasy základní části na sebe tyto týmy narazily v play-off. V sezóně 2017/2018 v rámci semifinále, kde Sršni Brno přemohli 3:1 na sérii. V sezóně 2018/2019 to bylo ve finále, ve kterém Sršni Brnu naopak podlehli 3:0.

Statistický pohled na oba týmy

Statistické okénko:
Při porovnání statistik obou týmů, jsou Gulliveři téměř ve všem lepší. Ubráněných oslabení mají Brněnští procentuálně téměř jednou tolik co Rožnov (aktuálně jsou třetím nejlepším týmem v této disciplíně). Další zajímavou statistikou je, že Rožnov je stále týmem s nejvyšším počtem trestných minut, naopak Brno je tým s nejnižším počtem trestných minut z celé ligy.

Spolupráce na útočné polovině soupeře mezi rožnovskými útočníky

Vzájemné zápasy:
Sezóna 2017/2018 (základní část)
Brno vs. Rožnov 5:6 p.
Rožnov vs. Brno 3:4
Sezóna 2018/2019 (základní část)
Brno vs. Rožnov 5:4 p.
Rožnov vs. Brno 4:2
Sezóna 2019/2020 (základní část)
Rožnov vs. Brno 3:4

Úvodní buly při domácím zápase

Utkání začíná v 18:30 a sledovat jej můžete na odkazech uvedených níže.
Textový online
Video přenos 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista