01.12.2019

A je to tady!!! Sršni vezou první body z venkovního prostředí, přehráli okurkáře ze Znojma!!!

To Rožnov určitě potřeboval, a především hráči, se ujistit, že dokáže z venkovních hřišť vozit body. Vše se povedlo až na devátý pokus, když ve velmi dobře známém Znojmě Valaši již v polovině utkání vedli o čtyři branky. Nakonec tříbrankové vítězství znamenalo odpoutání se od posledních Petrovic v prvoligové tabulce a jistě bude i vzpruhou před dalším výjezdem, tentokrát na Gullivers Brno, se kterým nemají Sršni srovnané účty z loňského finále Národní ligy!

Jakub Zdražil se už v Rožnově pomalu zabydlel, podává velmi zodpovědné výkony!

30. 11. 2019, 18:00, SH TJ Znojmo

4
Sestava TJ Znojmo LAUFEN CZ:
Bauer Lukáš(G), Hándl Jan(G), Blizňák Lukáš, Polehňa Martin, Částek Michal, Palát Pavel, Matoušek Jaroslav, Dvořák David, Čihal Petr, Vlček Vojtěch, Krejčíř Daniel, Novák Jan, Neubauer Matouš, Ďuriška Martin, Zejda Ondřej, Juříček Alan, Fišer Josef, Kucharič Tomáš, Matoušek Lukáš, Daberger Filip

7
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Slovák Daniel, Hegar Patrik(C), Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Žniva David, Štůsek Jakub, Zdražil Jakub, Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

po částech: 0:2, 1:4, 3:1

branky (asistence) TJ Znojmo LAUFEN CZ:
24.Kucharič(Daberger), 45.Kucharič(Novák), 56.Krejčíř, 59.Daberger

18.Kittel(Viktořík), 19.Viktořík, 25.Kostelecký(Chmelař), 29.Viktořík, 33.Burýšek(Prašivka), 36.Kittel(Viktořík), 53.Prašivka(Kostelecký)

rozhodčí: Drápal Filip, Pospíšil Jakub
vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 104

Utkání začalo dle plánu v 18:00 a hosté na to byli náležitě připraveni. Od úvodního hvizdu se snažili o sebevědomou rozehrávku podpořenou svědomitým bráněním v případě ztráty. Domácí měli na začátku tlak na brankáře hostí, ale ti se hře rychle přizpůsobili a všechny závary a šance týmově eliminovali. Když už se schylovalo ke konci třetiny a stav byl stále 0:0, domácí zvýšili napadání čehož Valaši bleskově využili. Rychlým přechodem přes celé hřiště a krásnou střelou otevřeli skóre a dali tak závdavek na překvapení kola. Pro domácí to bylo studená sprcha, ale pokud si mysleli, že to byla náhoda, rychle je z toho probral další gól do jejich svatyně ještě před koncem třetiny. Do šaten se tak šlo za překvapivého, za to však zaslouženého stavu 0:2 pro Rožnov. V hale bylo podivné ticho.

Hned ve druhé minutě přišlo první vyloučení zápasu, a to na straně hostí. Domácí tak mohli stáhnout vedení rožnovských sršňů. Ti oslabení ubránili skvěle, ale vteřinu po jeho uplynutí přišla skrytá střela na bližší tyč a i brankář Rožnova poprvé kapituloval. Znojmo nabuzené brankou začalo opět vysoko napadat rozehrávku Rožnova, ale ten hrál kompaktně a zle domácí trestal. Neuběhla ani minuta po obdržené brance a Valaši znovu udeřili. Dlouhý míč dopředu rožnovský hrot poslal z první a naslepo na zadní tyč, kam si pohotově doběhl spoluhráč a pohodlně navýšil rožnovský náskok. Nečitelné a chaotické vedení zápasu potvrdila i rozhodcovská dvojice, která vzápětí vyloučila dalšího rožnovského hráče. Toto oslabení však netrvalo příliš dlouho, protože hosté také faulovali a nabídli hostům zkrácenou přesilovou hru. Tu hosté využili a ještě víc navýšili už tak pro domácí nepříznivé skóre. Když se za další 4 minuty prosadil další rožnovský hráč, domácí brankář musel chtě nechtě z branky a uvolnit místo svému kolegovi. Toho Rožnov přivítal poslední brankou druhé třetiny. Průběžné skóre zápasu 1:6 pro hosty z Rožnova pod Radhoštěm.

Ve třetí třetině museli domácí tlačit stůj co stůj, ale tím hostům otevírali dvířka k brejkům. Po 4 minutách se jim konečně podařilo snížit na 2:6, ale to byl na dlouhou dobu jejich poslední gól. Hosté cítili zvyšující se možnost bodového zisku a svou poctivou houževnatou obranou přiváděli domácí tým k beznaději. Ti se snažili Rožnovany roztočit a využít svou silnou stránku, kros, avšak hosté se nenechali rozhodit a disciplinovaně ukrajovali z časového fondu posledního dějství. Zbývalo 8 minut do konce a hosté naposled pokořili domácí tým. Ne, že by nebyly další šance, ale už se netrefili. Hlavní činností hostů však byla v posledních několika minutách obrana. Ta jim vycházela, ale i tak se domácím podařilo snížit až na 4:7 z volného úderu a trestného střílení. Víc už hosté domácím nepovolili a ze vzájemného dvojzápasu s tímto ex-superligovým týmem získali celkem 4 body za smolnou prohru (v prodloužení) v domácím prostředí a poctivou výhru na palubovce Znojma.

Znojemští Rožnovany v zápase přestříleli, ale Marek Obšivač si na většině projektilů pochutnal

Textový online z utkání
Video online z utkání
Video sestřih z utkání

Vladislav Kittel, autor první branky utkání

Znechucení trenéři domácího Znojma, Petr Chochola a Libor Šťasta, se k utkání příliš vracet nechtěli: „Omlouváme se především našim divákům za předvedenou hru a děkujeme za jejich podporu. Soupeři gratulujeme k vítězství. Tento zápas nemá cenu ani komentovat, je potřeba na něj z naší strany rychle zapomenout.

U Dana Slováka se nejedná o zranění choulostivých míst, ale o gesto nad zbytečně obdrženou brankou…

Mnohem sdílnější byl asistent trenéra Valachů, Stanislav Barabáš, který si pochvaloval zejména produktivitu Valachů: „Přijeli jsme na palubovku nesporného favorita utkání s cílem vzdorovat aspoň 30 minut. Podařilo se nám to o 30 minut déle. Děkuji soupeřům za předvedenou hru, hrají krásně okolo. My jsme hráli na branku. Děkuji všem.“

Petr Burýšek bojoval ve Znojmě jako pravý Sršeň a přidal i jednu branku k tomu!

Podíváme-li se na další utkání, tak ještě jedno sehrají Sršni ve venkovním prostředí, a to na Gullivers Brno v sobotu 7. prosince a pak je čeká doma dlouhá šestizápasová šňůra přerušená dvěma přestávkami. Tou první bude přestávka vánoční a tou druhou přestávka v rámci pořádání Poháru mistrů v Ostravě. Celkově se tak rýsuje pro Sršně šance v domácím prostředí bodovat a posunout se v prvoligové tabulce vzhůru, nejlépe atakovat desátou příčku se šancí na předkolo play-off, stále je tato možnost ve hře!!!