Úvodní stranaInformace o klubuMužské týmyMládežnické týmyArchiv zpráv a výsledkůSponzořiKontakty
 

Historie>>>
Úspěchy>>>
Tréninky>>>
Diskuse>>>

 
 
 
 
   
 


Historie klubu

Díl 8.
Sezóna 2007-2008

Do řádově sedmé sezóny vyslal rožnovský klub znovu pět družstev. Největší ambice se čekaly především od mužského A-týmu, který před sezónou výrazně posílil, ale také od juniorského kádru, který patřičně vyzrál a pomýšlel na postup. Složit reparát z předchozí sezóny chtělo také rožnovské béčko a po více bodech v sezóně tentokrát pošilhávali dorostenci a žactvo.

Letní přípravu na blížící se sezónu si asi nejvíce zpestřila rožnovská mládež, která poprvé v historii okusila mezinárodní mládežnický turnaj Prague Games. Rožnov na tento turnaj vyslal hned dva týmy a to v kategorii do 16 a 18 let. U obou týmů šlo především o konfrontaci na mezinárodní scéně a nijak extra velké úspěchy se tedy nečekaly. Oba týmy si však vedly nad očekávání dobře. Rožnovská "18" se silnějšími konkurenty dokázala postoupit ze skupiny a její pouť turnajem skončila ve 3.předkole. Tým do 16 let si na svém prvním turnaji počínal skoro až mazáckým způsobem. Ve své kategorii skončil z celkově 48 týmů mezi 8 nejlepšími a během vyřazovací části dokázal skolit i takové soupeře, jakým byl švédský favorit turnaje IBC Engelholm!

Muži A
Elitní rožnovský tým zahájil sezónu jako již tradičně účastí v Českém Poháru. Dvě výhry z prvního kola, které se odehrály ve Žďáře nad Sázavou sice na postup do druhého kola ještě stačily, ovšem pouze jediná výhra z domácího prostředí už na postup do 3.kola stačit nemohla. Přestože zápasy Českého Poháru byly spíše přípravou před blížící se sezónu, vyřazení ve druhém kole bylo pro hodně posílený kádr ostudnou vizitkou. Jak už bylo řečeno, muži Rožnova v tomto ročníku toužili po postupu do 2.ligy a tomu i odpovídalo intenzivní posilování. Mezi staronové tváře se z okolních klubů vrátili kmenoví hráči Rožnova a podařilo se dojednat i několik příchodů ze Vsetína a extraligového Třince. Muži se sice v začátku sezóny blýskli několika povedenými zápasy, avšak z dlouhodobějšího hlediska vázla souhra a týmová chemie nefungovala. S přibývajícími zápasy se krize stále prohlubovala až vyústila do boje o záchranu ligy. Při tomto vývoji se klub rozloučil hned s několika posilami a do posledních osmi ligových kol vsadil na "srdcaře" ze svých řad. Sázka na tyto hráče se vyplatila. Tým v čele s trenérem Jakubem Barabášem nakonec uhájil mimosestupové pásmo.

další část historie této sezóny se právě sepisuje...


kompletní výsledky a statistiky týmů v sezóně 2007-2008 >>>