Úvodní stranaInformace o klubuMužské týmyMládežnické týmyArchiv zpráv a výsledkůSponzořiKontakty
 

Historie>>>
Úspěchy>>>
Tréninky>>>
Diskuse>>>

 
 
 
 
   
 


Historie klubu

Díl 7.
Sezóna 2006-2007

Pro sezónu 06-07 byla družstva rozšířena o dorostence. Celkově do této sezóny nastoupil klub s pěti složkami - muži "A" a "B", junioři, dorostenci a st. žáci. Především však musel řešit existenční problémy, které mu způsobila svou restrukturalizací z regionálního na krajské uspořádání Česká florbalová unie. Těsně před valnou hromadou v květnu 07 lze říci, že se klub dostal z nejhoršího tím, že změnil adresu klubu do severomoravského kraje. Název klubu mu zůstal, což bylo nejvyšší prioritou. Bohužel vše nese i negativní stránky spojené s financování a využíváním grantů a může se stát, že tradiční sponzoři již nebudou plnit klubovou kasu.

---Sezóna začala účastí několika členů našeho klubu na různých mimosezónních turnajích. A tak se někteří podívali na Vikings Cup, Fatpipe Cup, Slovak Open, Czech Open atd. Tradičně již první důležité zápasy reprezentovaly klub v poháru ČFBU, kde se podařilo postoupit z turnaje 1. kola. Ve 2. kole už tak úspěšný klub nebyl. Na turnaji ve Znojmu nestačil na domácí borce a celkově popřál k postupu do dalšího kola jak domácím, tak i Přerovu a Třebíči.

---V sezóně 2006-2007 hrál rožnovský "A" tým nejvyšší regionální soutěž - tedy SM ligu. V mužstvu došlo po minulé sezóně doslova k třesku v sestavě. Odešlo celkem 5 opor a hráči z juniorky i noví adepti měli zacelit díru, která v sestavě vznikla. Ne vše se ovšem povedlo na výbornou. I vzhledem k těmto skutečnostem bylo cílem SM ligu mužů udržet. V první polovině sezony to s týmem nevypadalo příliš růžově a figuroval ve spodních patrech ligové tabulky. Druhá polovina však byla díky i návratu návratu bratří Barbášů a úspěšnému začlenění juniorů do kádru o mnoho úspěšnější. Tým dokázal téměř ve všech zbylých útkáních bodovat, opustil sestupové pásmo a nakonec skončil na sedmém místě.

---Kromě prvního týmu reprezentovala rožnovský mužský florbal i klubová rezerva, které vydatně pomáhali i někteří hráči "A" mužstva a nejlepší z juniorů. Záložní tým, který hrál SM přebor mužů divizi II svůj cíl hrát o špici tabulky nesplnil a po doslova katastrofálním závěru sezóny sestoupil ze sedmého místa do nižší soutěže.

---Již 4. sezónu působí v Rožnově družstvo juniorů. Stejně jako minulý rok bylo cílem udržet SM ligu, kádr byl však oproti minulému ročníku oslaben a týmu trvalo plných pět zápasů než získal své první body. Poté až do konce ročníku střídal světlé okamžiky s těmi méně příjemnými.Těžko říct, zda měl tým navíc, ale kočné desáté místo není příliš dobrou vizitkou. Udržet SM ligu se nakonec podařilo, ovšem jen proto, že letos nesestupovalo žádné družstvo.

---Premiérovou sezónu má za sebou družstvo dorostenců, které vzhledem k nízkému počtu založených družstev v této kategorii hraje SM ligu. Kádr tvořili úplně noví členové klubu - především z Hrachovce a hráči, kteří minulou sezónu táhli družstvo st. žáků. Letošní sezóna tak byla především ve znamení získávání zkušeností. Stejně jako junioři, i dorostenci měli start velmi nepovedený a na první body dosáhli až v 7. kole. V nadcházejících zápasech byli již soupeřům vyrovnaným partnerem, ale bohužel špatný start se již příliš vylepšit nepodařilo. V minulé sezóně byli nejúspěšnějším týmem st. žáci a i letos přes velmi citelné oslabení a prakticky úplně nové mužstvo nezklamali. Po obměně kádru se většina hráčů se soutěží seznamovala a do 15. kola se podařilo získat pouze 8 bodů, ale od 15. kola do konce soutěže již nepoznali hořkost porážky a bylo vidět i velmi výrazné zlepšení herního projevu. Ovšem je třeba také poznamenat, že nehrají SM ligu jako ostatní složky, ale SM přebor.

---Celkově lze sezónu hodnotit střídmě - na velkou míru problémů, které před klubem byly na začátku sezóny, se během soutěžního ročníku většinu z nich podařilo vyřešit a některé jsou na dobré cestě ke zdárnému vyřešení. Někdy ovšem za cenu menších ztrát. Přestože záloha mužů velmi těsně sestoupila do nižší soutěže, celkově se podařilo ve všech složkách v průběhu sezóny dosahovat dobrých výsledků. Do dalších sezón si všichni trenéři a vedoucí vezmou ponaučení, aby již na začátku sezóny byly jednotlivé týmy 100% připraveny, protože ne vždy se počáteční ztráty v průběhu sezóny dají dohnat.

kompletní výsledky a statistiky týmů v sezóně 2006-2007 >>>