Úvodní stranaInformace o klubuMužské týmyMládežnické týmyArchiv zpráv a výsledkůSponzořiKontakty
 

Historie>>>
Úspěchy>>>
Tréninky>>>
Diskuse>>>

 
 
 
 
   
 


Historie klubu

Díl 6.
Sezóna 2005-2006

--- Sezónu 05-06 Rožnov zahájil se stejným počtem družstev jako minulou - tedy čtyřmi - staršími žáky, juniory a mužstvy "A" a "B" mužů. Hlavní cíl pro sezónu nebyl na valné hromadě stanoven, naopak dílčí cíle jednotlivých družstev ano.
--- Mužstvu muži "A" se povedlo v minulém soutěžním ročníku konečně postoupit do nejvyšší regionální soutěže - 1. SM ligy. Pro letošní ročník bylo nad slunce jasné, že pokud se nesestoupí, bude se slavit. Soutěž klub zahájil nadmíru dobře a pokud ještě před polovinou soutěže byl tým na čele tabulky, euforie nebrala konce. Bohužel začátek kalendářního roku 2006 nezastihl všechny v optimální formě. Přesto družstvo udržovalo naději na postup do 2. ligy mužů divize III do poslední chvíle. Nakonec chyběly 2 bodíky ... Soupeře družstvo poráželo především poctivou defenzívou - bylo nejlépe bránícím mužstvem s pouze 66 obdrženými brankami na svém kontě za celý soutěžní ročník. Menší skvrnou na výborné sezóně byl menší rozvrat v týmu v závěru soutěže. Zamýšlené odchody z týmu na konci sezóny poznamenaly celkovou atmosféru, ale v žádném případě se nelze na to vymlouvat, protože i tak tým ztratil naději na postup s týmem ČSKA Ostrava, který nakonec byl jedním ze sestupujících. Pro příští sezónu se pravděpodobně bohužel bude nutno soustředit opět pouze na udržení týmu v soutěži - především vzhledem k oslabení kádru. Nejproduktivnějším hráčem byl Jakub Barabáš a střelcem k pohledání se stal Dalibor Plesník.
--- Družstvo mužů "B" skončilo v minulé sezóně na 4. místě v tabulce, ale shodou několika okolností nakonec postoupilo do vyšší soutěže, především reorganizací jednotlivých soutěží. Letošní ročník byl tedy jednoznačně otázkou udržení SM přeboru. A to se také povedlo. O záloze mužů se dá opravdu říci, že hrála pro radost - jak diváků, tak samotných hráčů. Příležitost si zahrát dostávali nejen zkušení matadoři, ale i mladá juniorská krev. A právě tento mix mnohdy blahodárně působil na všechny členy. Zároveň především ze zálohy mužů se rekrutovali jedinci, kteří se dále starali o chod klubu a nižší složky v klubu - tedy juniory a starší žáky. Produktivitu týmu nakonec táhli především hráči "A" týmu.
--- Junioři rozšířením soutěže o další družstva také postoupili po minulé sezóně ze SM přeboru do SM ligy juniorů. A ani zde se nakonec neztratili. Tým táhli celou sezónu především bratři Štěpánkové, kteří se na konci sezóny zařadili na špici produktivity všech hráčů v lize. Družstvo nakonec skončilo páté z jedenácti účastníků - celkově tedy opět úspěšný výsledek a splnění dílčího cíle - udržení v soutěži. Navíc již během sezóny vykukovali mladí talenti ze starších žáků, kteří si juniorskou ligu alespoň zkusili a jak se v klubu předpokládá, ku prospěchu všech stran.
--- Pokud už o družstvu starších žáků budu v budoucnu mluvit, tak jedině v pozitivním. Výčet mužstev Rožnova zde sice končí, ale konečně se zde mluví o družstvu, které nechce jen soutěž udržet, ale které má v prioritě postup do vyšší soutěže. Zkušená soupiska z minulého roku byla pro letošní rok velkým příslibem. Nakonec se povedlo v základní části skončit do 2. místa a tedy automaticky postoupit do kvalifikaci o vyšší soutěž. Tam tým nezachytil začátek a i přes zlepšenou hru nakonec skončil těsně před branami postupu do SM ligy starších žáků a i v soutěžním ročníku 2006-7 bude hrát tam kde v sezóně 2005-6. Uvidí se, jak dopadne sezóna příští, neboť družstvo opustí kostra týmu, ale zase nebude muset skákat až do kategorie juniorů, ale postoupí do kategorie dorostenců, které chce klub od příštího ročníku přihlásit. Tahounem jako bodovým tak osobnostním byl především Tomáš Martyčák.
--- Klub se již tradičně po sezóně věnoval také mimosezónním turnajům a především nezapomenutelným zážitkem byly účasti na Vikings Cupu či Slovak Open. Celkově lze hodnotit jako vydařenou, neboť ani jedno z družstev neřešilo sestupové problémy, naopak málem muži "A" respektive starší žáci měli krůček k postupu do vyšší soutěže.