Úvodní stranaInformace o klubuMužské týmyMládežnické týmyArchiv zpráv a výsledkůSponzořiKontakty
 

Historie>>>
Úspěchy>>>
Tréninky>>>
Diskuse>>>

 
 
 
 
   
 


Historie klubu

Díl 5.
Sezóna 2004-2005

--- Sezónu 2004-2005 Rožnov zahájil s celkem čtyřmi týmy, kdy muže a juniory doplnil také tým starších žáků. Hlavním cílem klubu byl postup A-týmu mužů do 1. SM ligy, čemuž mělo napomoci i nové prostředí tréninkové haly SPŠE.
--- Samotné družstvo starších žáků si pod trenérskou taktovkou Zbyňka Štampoského vedlo v první polovině sezóny v soutěží SM přeboru starších žáků nad očekávaní dobře, avšak v dalším průběhu sezóny nedokázalo tempo udržet a nakonec přišlo o medailové umístění. I přes pošramocený závěr sezóny si nejmladší sršni rozhodně zaslouží pochvalu a hlavně je třeba ocenit výkony týmu z první poloviny sezóny, kdy svedli několik úspěšných bitev a přetahovali se o čelo tabulky se Vsetínem. Tři hráči rožnovského týmu byli dokonce nominováni do výběru družstva Zlínského kraje na turnaj, který se zrodil na "půdě" českého olympijského výboru a nesl název 2. olympiáda s Orbitem. Jmenovitě klub reprezentovali bratři Martyčákové a Tomečka.
--- Výkonnostní posun zaznamenali v sezóně 2004-2005 také junioři. Ti sice v úvodu soutěže pokračovali ve výkonech z předchozí sezóny, ovšem změna na trenérském postu se v dalším průběhu sezóny očividně projevila ve výsledcích, kdy se družstvo juniorů odrazilo od posledního místa tabulky a jen těsně o skóre v závěrečném finiši nedosáhlo na bronzovou příčku. V sestavě se objevilo několik nových tváří a hru výrazně oživili bratři Štěpánkové s Tomášem Barotem, kteří do klubu přestoupili ze sousedního Mezu Vsetín.
--- V sezóně 2004-2005 hrál rožnovský "A" tým mužů již čtvrtou sezónu v severomoravském přeboru. V průběhu celého ročníku figuroval v popředí tabulky a konečným druhým místem si, po předchozích dvou zklamáních, zajistil konečně postup do nejvyšší regionální soutěže. V dosavadní historii klubu jde bezesporu o největší sportovní úspěch.
--- Kromě prvního týmu reprezentovala rožnovský florbal, stejně jako loni i klubová rezerva, které vydatně pomáhali i někteří hráči "A" mužstva a nejlepší z juniorů. Ta se podobně jako rožnovská mládežnická družstva v konečném hodnocení umístila na čtvrtém místě, což by za jistých okolností mohlo znamenat také postup.