Úvodní stranaInformace o klubuMužské týmyMládežnické týmyArchiv zpráv a výsledkůSponzořiKontakty
 

Historie>>>
Úspěchy>>>
Tréninky>>>
Diskuse>>>

 
 
 
 
   
 


Historie klubu

Díl 10.
Sezóna 2009-2010

Devátá sezóna v historii rožnovského klubu nebyla pro Sršně zdaleka tak úspěšná jako ta předchozí. Herně se trápila družstva téměř na všech frontách. Ve většině případů se podařilo naplnit předsezónní cíle jen s odřenýma ušima. Světlou výjímkou byli pouze junioři, kteří okupovali špici tabulky.

Muži A
Ročník 2008/2009 se rožnovskému A-teamu doslova povedl. V celé soutěži zaznamenal pouze 1 prohru a jednoznačně postoupil do 2. ligy. Před začátkem další sezóny podstoupil Rožnov 2 zkoušky, a to Czech Open a poté i Pohár ČFBU. V Praze se týmu z Valašska podařilo postoupit mezi 32 nejlepších týmů a jeho další postup zastavil až extraligový Pegres Havířov. V Poháru ČFBU se opět projevilo „zakleté“ 2. kolo, přes které se Rožnovu ještě nepodařilo projít. Sezóna 2009/2010 začala pro A-team Rožnova nešťastně. Hned v úvodních kolech nastoupil jako nováček proti aspirantům na postup. V prvním zápase se valaši přesvědčili o vyšší kvalitě 2. ligy a jednoznačně prohráli, ale ve druhém zápase s pozdějším vítězem ligy Otrokovicemi už zahrál zcela jinou partii. Vydařený zápas si doslova nechal ujít mezi prsty v poslední pětiminutovce, kdy prohospodařil 3 brankové vedení a nakonec nešťastně prohrál 4:3. Tato prohra nadlouho srazila morálku mužstva, které už tak postrádalo zkušené hráče, dlouhodobě zraněného J. Barabáše a Macuru, který přerušil aktivní kariéru. Celou první polovinu sezóny Rožnov protrpěl a nedařilo se mu bodovat, byť byl v některých zápasech lepším mužstvem. Od ledna se však hra Rožnova zlepšila, více se hnal za vítězstvím a začal sbírat body. O dalším setrvání či sestupu Rožnova rozhodovalo poslední kolo soutěže a Rožnov do toho nemohl nijak zasáhnout. Nakonec se štěstěna přiklonila na stranu valachů a díky zaslouženém postupu Otrokovic do 1. ligy si i oni mohli oddechnout – 2. liga zachována. Rožnov začal tento ročník jako nováček, ale ani ke konci se nedokázal vyvarovat zbytečných chyb a kolísání, které ho stály drahocenné body. Nadcházející sezóna 2010/2011 bude pro A-team Rožnova pod Radhoštěm velikou zkouškou připravenosti a odhodlání, protože staronovými účastníky 2. ligy pro nadcházející rok jsou velmi zkušené týmy – Vikings Kopřivnice, Třinec, Bulodgs Brno „B“.

Muži B
Rezervní mužstvo Rožnova se v sezóně 2008/09 prezentovalo velmi dobrým startem a určitou dobou se dokonce vyhřívalo na nejvyšším stupínku. Po vánoční přestávce však měly výkony klesající tendenci, což se projevilo i na umístění v tabulce. V závěrečné fázi se Béčko semklo a nakonec vybojovalo bronzovou příčku. Před sezónou 09/10 si vedení Béčka, tak jako každý rok, stanovilo vyšší cíle a to postoupit do vyšší soutěže. Bohužel start se mu vůbec nevydařil a naopak sezóna měla naprosto opačný průběh jako ta předchozí. Před vánoční přestávkou byla situace okolo rezervního družstva mužů doslova kritická, když tým balancoval na samotném chvostu tabulky. Neuspokojivé výsledky vyústily k organizačním změnám ve vedení mužstva. Jak se později ukázalo, tyto změny měly na tým blahodárný vliv. Mezi hráče se vrátila herní pohoda a klid, což se projevilo i na hře týmu, který získával cenné body a tabulkou stoupal vzhůru. V závěru měli rožnované dokonce postupové šance, jenomže lídr tabulky z Poruby si počínal suverénním způsobem a nezaváhal. Rekordní 14-ti zápasová série bez porážky, znamenala odměnu rožnovského “B“ za konečné 3.místo a tudíž i obhajobu z loňské sezóny.

Junioři
3.liga juniorů doznala oproti předchozím ročníkům několika změn, které bezesporu vedly ke zkvalitnění této soutěže. Nejzásadnějšími změnami bylo zredukování počtu účastníků a další novinkou bylo nutné zavedení čistého hracího času. V uplynulých dvou sezónách obsadili rožnovští junioři stříbrnou a bronzovou medailovou pozici. Tentokrát měli junioři spíše skromnější cíle, i když úvod sezóny jako z hororu čekal asi jen málokdo. Paradoxně to však byly dva úvodní debakly, které juniorské Sršně vybičovaly k průletu tabulkou až na samotnou špici, kde se o vedení přetahovali s 1.MVIL Ostrava a překvapením soutěže FBC DDM Český Těšín. Nejvyrovnanější formu nakonec prokázal ostravský celek, který si v play-up také vybojoval postup do vyšší soutěže. V souboji o stříbrnou příčku sehrál Rožnov s Českým Těšínem ve třech vzájemných zápasech vyrovnanou partit, avšak v celkovém počtu dokázal tým od polských hranic posbírat o pět bodů více, čímž Rožnov odsunul třetí příčku. Ale ani tu neměli valaši zcela ve svých rukou. Rozuzlení ligy přinesly až poslední dvě kola, v nichž Sršni zvládli závěrečné drama a uhájili náskok před dotírajícím Paskovem. Po zisku bronzového poháru se s mládežnickou kategorií rozloučilo bezmála 20 juniorů, kteří v různé míře prokazovali své kvality a pakliže budou pokračovat, jsou příslibem do mužské kategorie.

Dorost
Povedený finiš v závěru loňského ročníku vynesl dorost Rožnova na medailové příčky regionální ligy, které poté znamenaly postup do 1.ligy dorostu – divize IV. Při pohledu na složení této divize 1.ligy bylo zřejmé, že dorostence z Valašska čeká velmi náročná sezóna mezi odchovanci hned několika extraligových klubů. Z počátku soutěže se nováček z Rožnova s těží přizpůsoboval vyššímu tempu soutěže, ale zvykl si. První výhry se Sršni dočkali v 5.kole, kdy na vlastním hřišti rozstříleli Slávii Havířov. I v dalších zápasech rožnovští dorostenci dokazovali, že ofenzivní hra jim nečinní problémy a právě ofenzívou trápili protivníky nejvíce. Bohužel bota tlačila družstvo z podradhoště v obrané činnosti. Nedostatky v bránění se opakovaně vyskytovaly ve vypjatých momentech zápasu, které Sršni během celé sezóny nedokázali zlomit ve svůj prospěch. Prohry o jeden gól srážely houževnatý tým do kolen a Sršni i přes značné úsilí, už jen marně hledali recept na setrvání v 1.lize i pro příští ročník. Právě IV. divize 1.ligy dorostu se nakonec ukázala v nejkvalitnějším světle, když v nadstavbové části získaly mistrovský titul Vítkovice. Druhé skončilo Brno a čtvrtý MVIL Ostrava po boji s SSK Future. Ve velmi nabité konkurenci mladí Sršni sice výsledkově neoslnili, ovšem v převážně většině zápasů určitě herně nezklamali a získali mnoho cenných zkušeností!

Starší žáci
Starší žáci v předchozí sezóně vybojovali setrvání v nejvyšší lize, ovšem více než polovina hráčů před sezónou zamířila do kategorie dorostu. Vzhledem velmi úzkému kádru tak byly před novopečeným trenérem Stanislavem Barabášem dva cíle. Prvotním z nich bylo dostatečné zaplnění soupisky, aby tým vůbec mohl sezónu absolvovat. Druhotným pak bylo skromné přání, ligu alespoň udržet. Prvního vítězství se nováčci v sestavě žáků dočkali až v sedmém kole, kdy na domácím hřišti porazili FBC Frýdek-Místek. Vítězství mladým hráčům Rožnova posílilo sebevědomí a chuť do dalších bojů, ovšem na vyzrálejší týmy z popředí tabulky to nestačilo a tak se mladí Sršni soustředili na rozhodující duely sezóny. S přibývajícím počtem odehraných zápasů měl výkon týmu vzestupnou tendenci. To se potvrdilo v závěrečné fázi soutěže, ve které rožnované klíčové zápasy zvládli, čímž se vyhnuli obávanému sestupu! K velmi solidnímu výkonu se v sezóně rozehrál Lukáš Vrábel. Zkušeně si počínal David Jurečka, pro kterého to byla čtvrtá a zároveň poslední sezóna v dresu starších žáků. A předvedenou hrou zaujal trenéry regionálního výběru Martin Kohout. Do hry rožnovského družstva se opět promítla absence družstva mladších žáků. Starší žáci kteří v podstatě s florbalem teprve začínají, jen s těží konkurují soupeřům, kteří oproti nim mají florbalový náskok. Bohužel ani pro další sezónu se klubu zatím nedaří nalézt nadšeného trenéra, případně vedoucího pro družstvo mladších žáků, případně elévů.

Ženy
Jakožto nově založené družstvo neměly ženy žádné přehnané ambice. Základním cílem této sezóny bylo utvořit zdravé jádro nadšených hráček a získání zkušeností do sezón dalších. Prvního úspěchu se nečekaně dočkaly již během Poháru ČFbU, kde změřily síly se zkušenými týmy a málem se postaraly o překvapení prvního kola, jen o vlásek jim unikl postup do kola druhého. V ligových bojích se zpočátku pomalu přizpůsobovaly soupeřkám. V zápasech vynikaly především bojovností, bohužel doplácely na nesehranost. Naopak i jako nováčkovské družstvo nedaly šanci dalšímu nováčkovi z Prostějova a ve všech třech vzájemných kláních zvítězily. Děvčata se však postupem času zlepšovala, získala důležité zkušenosti a herní návyky a jejich výkony v závěru soutěže jsou jistě příslibem do dalších let.


kompletní výsledky a statistiky týmů v sezóně 2009-2010 >>>