04:37, stav 3:0, Lestyan Vít (Mičulka Karel) - TJ Slovan Havířov
04:55, stav 4:0, Vávrů Daniel (Zelina Lukáš) - TJ Slovan Havířov
09:39, stav 5:0, Lestyan Vít (Mičulka Karel) - TJ Slovan Havířov
10:20, stav 6:0, Onderka Jakub (bez) - TJ Slovan Havířov

01:04, stav 7:0, Mičulka Karel (Onderka Jakub) - TJ Slovan Havířov
05:11, stav 8:0, Mičulka Karel (Onderka Jakub) - TJ Slovan Havířov

00:22, vyloučení, Rumplík Jan - 2 min (920) - ROŽ
02:00, stav 9:0, Lestyan Vít (Onderka Jakub) přesilovka - TJ Slovan Havířov
07:18, stav 9:1, Rumplík Jan (bez) - ROŽ
11:04, stav 10:1, Onderka Jakub (Lestyan Vít) - TJ Slovan Havířov

vyloučení: 0:1; využití: 1:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Klečka Marek, Plíhal Filip; diváků: 0; 50 min.
komentář:
V úvodní části převládal ve hře Sršňů spíše chaos. Řada starších žáků zařazená premiérově mezi dorostence nedokázala naplnit základní taktické pokyny a ani nové tváře mezi dorostenci nepůsobily jistým dojmem. Rožnované tak v úvodní části inkasovali poměrně laciné branky a skóre nezadržitelně narůstalo. Přestávka mezi první a druhou třetinu kluky uklidnila a vnesla do hry Sršňů i jistý řád. Vyspělejší soupeř i tak dokázal dvěma brankami navýšit skóre, nicméně u Sršňů byly vidět první náznaky v ohrožení svatyně havířovských hráčů. Co se nepovedlo v části druhé, to po samostatné akci předvedla Honza Rumplík v části třetí. Hráči Slovanu sice znovu přidali dvě branky a zakulatili výsledek na dvouciferný počet, ale Valaši za druhou a třetí část si ze zápasu odnesli poznatek, že při plnění trenérských pokynů můžou hrát i s vyspělejším soupeřem utkání, ve kterém budou důstojným soupeřem.

FbK Horní Suchá:
25 Wojtas Jakub(G), 94 Vilím Vojtěch(G), 2 Chylek Lukáš, 9 Kolodziej David, 10 Šurik Tomáš, 12 Kos Jakub, 13 Zelený Vlastislav, 18 Szegecs Karel, 20 Chmiel Jan, 24 Mrozek Radim, 26 Satinský Ondřej, 28 Neoral Šimon, 31 Vlček Jan, 33 Chobot Vítek, 88 Musil Filip

11:05, stav 3:6, Sewiola Šimon (bez) - ROŽ

vyloučení: 1:0; využití: 0:1; oslabení: 0:0; rozhodčí: Siřinek Martin, Vaněk Lukáš; diváků: 0; 54 min.
komentář:
Druhé utkání přineslo Sršňům opět v soupeři početnější kádru především z řad dorostenců. Bylo tedy předpokladem, že fyzicky na tom bude soupeř lépe. Sršni však měli za sebou úvodní utkání, ve kterém v jeho druhé polovině dokázali i se silnějším soupeřem relativně držet krok. Tak vypadal i úvod zápasu, kdy deset minut drželi s domácími hráči krok. Poté v rychlém sledu inkasovali dvě branky, nicméně ještě před hvizdem na přestávku dokázali kontrovat premiérovou trefou v soutěži Honzy Ondráška. Jednobrankové manko si přenesli do druhé části a v jejím úvodu velkou šanci spálil Honza Rumplík. Domácí poté v polovině druhé části kontrovali dvěma trefami, které malinko upozadily snahu Sršňů, z letargie je však zvedl Ota Dressler, který snižující brankou dodal energii do řad Valachů. Ve druhé části se už pak nic významného nestalo a o všem měla rozhodnout část třetí. Slezané v ní byli od počátku lepší, ale akcie Valachů držel velmi spolehlivý Daniel Rissel. I ten nakonec kapituloval z hole Satinského a po vyloučení Kozla v těsném konci přesilové hry i pošesté lovil míček zpoza svých zad. Na šest branek v samotném závěru utkání dokázal odpovědět kosmetickou úpravou Šimon Sewiola. Sršni s Horní Suchou nesehráli špatné utkání, nicméně k bodovému zisku i zde měli daleko a budou muset do dalších utkání výrazně přidat a především přivést z marodky a karantény všechny své svěřence.

4. kolo
1.MVIL Ostrava - 1. FBK Sršni Rožnov p/R
24. 10. 2021, 09:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
5:2
(1:2, 1:0, 3:0)

sestavy:

1 Rissel Daniel(G), 4 Závorka Vojtěch, 5 Šimša David, 13 Blinka Tomáš, 26 Kozel Matouš, 28 Vašek Dominik, 30 Sewiola Šimon, 37 Dressler Oto, 39 Kopecký Adam, 41 Rumplík Jan(C), 57 Kamas Daniel, 65 Růčka Tomáš, 99 Poruba Kryštof
1.MVIL Ostrava:
1 Majka Vojtěch(G), 2 Procházka Adam(G), 5 Šlosarčík Matěj, 8 Pobuta Jan, 9 Uherek Lukáš(C), 10 Pšurný Adam, 12 Skopal Matěj, 20 Řeha Matěj, 23 Homola Jakub, 28 Uvíra Karel, 55 Kocián Jakub, 75 Špaček Vítek, 77 Tonka Tomáš

11:37, vyloučení, Šlosarčík Matěj - 2 min (907) - 1.MVIL Ostrava

vyloučení: 1:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Mik Patrik, Kubala Viktor; diváků: 12; 60 min.
komentář:
Ke svému třetímu utkání v lize nastoupili dorostenci Rožnova v malinko silnější sestavě, než minule. A na hře to bylo znát. V úvodu utkání si sice MVIL vytvořil mírný tlak a ve čtvrté minutě jej korunoval i vstřelenou brankou, ale Sršni postupně hru vyrovnali a začaly se objevovat i šance. Velmi úspěšnou se stala osmá minuta, kdy se nejdříve prosadil dobrou orientací v předbrankovém prostoru Šimon Sewiola a po rozehrání z následného útoku se krásně z brejkové situace střelou na vzdálenější tyč připomněl Tomáš Blinka, vypomáhají z kádru starších žáků. A Valaši mohli přidat i další branky, ale střely Kozla, Rumplíka ani Dresslera nenašly svou cestu do branky. Do druhé třetiny se vrátili Ostravané jako vyměnění a najednou začali napadat velmi intenzívně rozehrávku Rožnovanů. V té době držel akcie Valachů především Daniel Rissel v brance, který likvidoval střelecké pokusy Slezanů. Na jednu z nich nakonec nedosáhl, po druhé třetině tak panoval vyrovnaný stav. Do závěrečné části si Sršni věřili, že mohou utkání vrátit znovu na svou stranu. A odpovídaly tomu i šance, které měli Poruba či aktivní Blinka s Kozlem. Většina z nich skončila na plastronu gólmana Ostravanů. Zlom celého utkání přišel v páté minutě, když pro rozhodčí záhadně skončila v brance střela ostravského Tonka. Rozhodčí nepostřehli díru v boční síti branky a přes protesty Rožnovanů branku uznali. Rozhození Valaši za chvíli inkasovali i branku čtvrtou a a nakonec v utkání prohráli o tři branky, když gólový účet utkání uzavřel ostravský Homola.

4. kolo
1. SC TEMPISH Vítkovice B - 1. FBK Sršni Rožnov p/R
24. 10. 2021, 12:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
12:4
(4:0, 4:2, 4:2)

sestavy:

1. SC TEMPISH Vítkovice B:
1 Strážnický Adam(G), 29 Kocián Tomáš(G), 2 Fiala Filip, 5 Stuchlík Ondřej, 9 Bombač Vojtěch, 13 Hudeček Jan, 16 Stuchlík Richard, 17 Šmerda Matěj, 19 Vodvárka Andrej, 23 Tioka Martin, 31 Blažek Jakub, 34 Květák Richard(C), 41 Výtisk Vojtěch, 45 Slavík Josef, 56 Němec Pavel, 64 Pastorek Ondřej

05:04, stav 8:3, Poruba Kryštof (bez) oslabení - ROŽ
05:49, stav 9:3, Tioka Martin (Němec Pavel) přesilovka - 1. SC TEMPISH Vítkovice B
07:15, vyloučení, Blažek Jakub - 2 min (911) - 1. SC TEMPISH Vítkovice B
08:51, stav 10:3, Bombač Vojtěch (bez) oslabení - 1. SC TEMPISH Vítkovice B
10:08, stav 10:4, Blinka Tomáš (Závorka Vojtěch) - ROŽ
11:06, stav 11:4, Pastorek Ondřej (Květák Richard) - 1. SC TEMPISH Vítkovice B
11:58, stav 12:4, Šmerda Matěj (bez) - 1. SC TEMPISH Vítkovice B