04:41, vyloučení, Macigová Kateřina - 2 min (909) - ROŽ
08:43, stav 1:0, Hrčková Jana (Gaďourková Bára) - FBC Přerov

10:45, stav 1:1, Zvonková Jitka (Šnajdarová Dagmar) - ROŽ
10:54, stav 1:2, Zvonková Jitka (bez) - ROŽ
11:56, stav 2:2, Segeťová Sandra (Cibulková Veronika) - FBC Přerov

03:59, vyloučení, Cieslarová Lucie - 2 min (901) - ROŽ
05:09, vyloučení, Špirková Jana - 2 min (902) - ROŽ
07:44, stav 3:2, Smékalová Martina (bez) - FBC Přerov
09:46, stav 3:3, Martinková Klára (Garguláková Karolína) - ROŽ
11:40, timeout - FBC Přerov

vyloučení: 0:3; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Moravec, Švec; diváků: 0; - min.
komentář:
Sršnice se k úvodnímu buly postavily s tím, že bez bodu prostě z Opavy neodjedou, bohužel však již výše zmíněná nesehranost nedovolila plynulejší rozehrávku a rožnovské ženy se na palubovce vyloženě hledaly. Skóre se měnilo až ke konci první třetiny, bohužel však z holí soupeřek. Prostřední část zápasu se nesla ve znamení dobývání branky soupeřů na obou stranách – Rožnov byl úspěšnější – přesněji Zvonková, ta se trefila hned dvakrát v rozmezí asi 10 vteřin a Sršnice se tak mohly radovat z prozatímního vedení. Nadšení však trvalo sotva minutu – Přerov poslal Sršnicím pozdrav do šatny v podobě vyrovnávacího gólu. Nesehraný tým si mohl dokonce vyzkoušet i dvojité oslabení, když byly za sekání resp. blokování hole vyloučeny Cieslarová a Špirková. Paradoxně toto oslabení zvládly bez ztráty kytičky, avšak téměř vzápětí po vypršení trestu obdržely branku na 2:3. Sršnice prostě prohrát nechtěly – a tak se Martinková vydala z obrany na „výlet“ do ofenzívy – prokličkovala si hřištěm a vlastně „jen tak mimochodem“ vystřelila, přesně tak, jak to umí asi jen ona a snížila na 3:3. Přerov si ještě vybral oddechový čas, avšak nebyl mu nic platný – týmy se rozešly smírně.

S.K. P.E.M.A. OPAVA:
15 Bečvářová Kristýna, 25 Harazimová Jana(C), 10 Matulová Viktorie, 5 Mrůzková Lucie, 1 Ngoc Tran Mai(G), 42 Nováková Karolína, 16 Nykodymová Tereza, 8 Nykodymová Alžběta, 29 Růžičková Barbora, 6 Schindlerová Michaela, 4 Svobodová Markéta

1. třetina
00:00, nástup brankáře, Ngoc Tran Mai - S.K. P.E.M.A. OPAVA
00:20, stav 0:1, Nováková Karolína (Bečvářová Kristýna) - S.K. P.E.M.A. OPAVA
07:44, vyloučení, Nykodymová Tereza - 2 min (909) - S.K. P.E.M.A. OPAVA
07:53, stav 1:1, Eliášová Kateřina (bez) přesilovka - ROŽ
09:22, vyloučení, Cieslarová Lucie - 2 min (909) - ROŽ
11:24, stav 1:2, Svobodová Markéta (Schindlerová Michaela) - S.K. P.E.M.A. OPAVA
11:50, vyloučení, Šnajdarová Dagmar - 2 min (920) - ROŽ
11:57, stav 1:3, Matulová Viktorie (Nykodymová Alžběta) přesilovka - S.K. P.E.M.A. OPAVA

2. třetina
01:03, stav 2:3, Zvonková Jitka (bez) - ROŽ
08:40, vyloučení, Špirková Jana - 2 min (909) - ROŽ
08:54, stav 2:4, Nykodymová Tereza (Nováková Karolína) přesilovka - S.K. P.E.M.A. OPAVA

komentář:
Zápas s Opavou se v posledních letech vyznačuje jasnou taktikou – nenechat hrát hráčku s číslem 8. Tuto nelehkou úlohu většinou obstarává běhavý centr Garguláková, nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Skóre opět otevřely soupeřky a to hned v první minutě, asi nesoustředěnost na začátek zápasu. Tento zápas pak měl jasný mustr – oba týmy byly na střídačku za něco vylučovány – nejčastěji za hrubost, zejména u mantinelů. A tak se stalo, že v přesilovce se k míčku postavila Eliášová a přesně mířenou střelou k tyči srovnala skóre. Do konce třetiny potom ještě Opava přidala góly dva – většinou po chybách ve střední části nebo v obraně. Druhá část byla poněkud vyhrocená, i co se týče výroků rozhodčích, kdy se hráčky Rožnova nesoustředily zcela výhradně na hru – na konci tak již prohrávaly 2:5. Florbal je však hra nevyzpytatelná a během pár vteřin může být vše jinak – jak se ukázalo na začátku poslední části – Rožnov vstřelil během minuty tři rychlé góly a byl zpátky ve hře! Opava se to pokusila zabrzdit oddechovým časem, což se jí zřejmě povedlo, protože do konce utkání už žádná branka nepadla.

2. kolo
1. FBK Rožnov p/R - 1. SC TEMPISH Vítkovice B
08. 10. 2017, 17:35, ČPP Aréna Ostrava
8:1
(3:0, 2:1, 3:0)

sestavy:

53 Žočková Alena(G), 3 Zvonková Jitka, 7 Garguláková Karolína, 8 Cieslarová Lucie, 9 Danihelová Jana, 13 Martinková Klára, 14 Šnajdarová Dagmar(C), 19 Blažková Zuzana, 12 Špirková Jana, 38 Prašivková Adéla, 89 Krbcová Monika, 27 Eliášová Kateřina, 79 Konrádová Vendula
1. SC TEMPISH Vítkovice B:
8 Adamová Monika, 23 Gaidová Sylvie, 12 Karkošková Alena, 22 Kluzová Lucie, 2 Křenková Lucie, 14 Miksová Lucie, 17 Minarčíková Blanka, 25 Němcová Markéta, 81 Slavíková Tereza, 79 Vašíčková Zuzana, 9 Vobořilová Veronika, 5 Zamastilová Jana, 18 Zamastilová Hana, 99 Zineckerová Eva

06:41, vyloučení, Eliášová Kateřina - 2 min (920) - ROŽ
08:35, stav 4:1, Vobořilová Veronika (Slavíková Tereza) - 1. SC TEMPISH Vítkovice B
10:31, stav 5:1, Prašivková Adéla (Konrádová Vendula) - ROŽ

3. třetina
00:43, stav 6:1, Zvonková Jitka (Konrádová Vendula) - ROŽ
09:55, stav 7:1, Krbcová Monika (Konrádová Vendula) - ROŽ
10:04, stav 8:1, Konrádová Vendula (bez) - ROŽ
11:19, vyloučení, Špirková Jana - 2 min (922) - ROŽ

vyloučení: 2:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Prosický, Vráblík; diváků: 27; 63 min.