53 Žočková Alena(G), 3 Zvonková Jitka, 5 Orságová Pavlína, 14 Šnajdarová Dagmar, 16 Martinková Klára, 19 Blažková Zuzana, 22 Vojkůvková Eva, 25 Eliášová Kateřina, 28 Halamíčková Karolína, 79 Konrádová Vendula
18 Vavrečková Markéta(G), 83 Kabeláčová Markéta(G), 3 Krayzlová Magdaléna, 5 Grmelová Andrea, 7 Švančarová Markéta, 8 Sochorková Klára, 9 Sýkorová Petra, 11 Lubojacká Vendula, 15 Krayzlová Anna, 23 Hradská Klára, 25 Kupková Štěpánka, 26 Sedláková Hana

00:00, nástup brankáře, Žočková Alena - ROŽ
00:00, nástup brankáře, Vavrečková Markéta - FBC Spartak Bílovec
00:00, změna brankáře, Kabeláčová Markéta - FBC Spartak Bílovec
00:26, stav 1:0, Sochorková Klára (bez) - FBC Spartak Bílovec
03:35, stav 2:0, Sochorková Klára (bez) - FBC Spartak Bílovec

2. třetina

3. třetina
01:55, stav 2:1, trestné střílení, Konrádová Vendula - ROŽ

vyloučení: 0:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Vaněk Lukáš, Pilarik Lukáš; diváků: 0; 70 min.
komentář:
Sršnice zaspaly začátek - hned v úvodní minutě se z rychlého gólu radovaly soupeřky. Nevadí. Jedeme dál....Dámám v sršních barvách poněkud nevyhovovalo nasazené tempo soupeřek, prostě se rozhodly Sršnice uběhat. To se potvrdilo znovu ve čtvrté minutě, kdy opět skórovala bílovecká Sochorková. Do konce třetiny se sršnicím povedlo zachytit tempo Bílovce a pokoušely se stále častěji zlomit dobře chytající brankářku Vavrečkovou, avšak neúspěšně. Mířidla Sršnic nebyly dobře nastavené. Do konce prostřední části se neodehrálo nic převratného, ale v začátku třetí třetiny bylo po faulu na Zvonkovou odpískáno trestné střílení - Konrádová s klidem proměnila. V tu chvíli byly Sršnice na koni, tlačily, střílely, ohrožovaly i míjely branku, někdy i zcela prázdnou :-( Avšak do posledního hvizdu se vyrovnat nepodařilo.

1. SC TEMPISH Vítkovice B:
48 Kodedová Klára(G), 5 Zamastilová Jana, 9 Hrubá Lucie, 12 Karkošková Alena, 15 Gazurová Kristýna, 18 Zamastilová Hana, 38 Barvíková Eva, 71 Mikulová Tereza, 79 Koštelová Dominika, 81 Slavíková Tereza

3. třetina
04:23, stav 3:3, Zamastilová Hana (Gazurová Kristýna) - 1. SC TEMPISH Vítkovice B

vyloučení: 1:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Morkes Vít, Zotyka David; diváků: 0; 82 min.
komentář:
Zápasy s vítkovickými hráčkami bývají často nad očekávání vyrovnané. Největší problém Sršnicím však dělá jejich rychlé přečíslení a nahrávky s přesností milimetru. Zvyk je železná košile a proto skóre opět otevřely soupeřky, v půlce třetiny, již vedly o dvě branky. Sršnice se nebály, branku Kodetové ohrožovaly často, avšak většinu střel pochytala. Až Konrádová ji svou střelou překonala - 1:2. Skóre se srovnávalo v druhé třetině, kdy se z úhlu povedlo Vojkůvkové prostřelit gólmanku. Za necelou minutu potom se Zvonková napřáhla k nechytatelné střele a strhla vedení na stranu Rožnova. Sršnice měly nelehký úkol, udržet celou třetinu vedení, případně přidat ještě pojišťující branku. Nepovedlo se.... Zamastilová vyrovnala a tak se soupeřky rozešly smírně 3:3.

4. kolo
S.K. P.E.M.A. OPAVA - 1. FBK Rožnov p/R
07. 10. 2018, 14:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
4:3
(3:1, 1:0, 0:2)

sestavy:

53 Žočková Alena(G), 5 Orságová Pavlína, 13 Martinková Klára, 14 Šnajdarová Dagmar(C), 18 Elichová Natálie, 19 Blažková Zuzana, 22 Vojkůvková Eva, 25 Eliášová Kateřina, 28 Halamíčková Karolína
S.K. P.E.M.A. OPAVA:
1 Ngoc Tran Mai(G), 8 Zavřelová Marie, 12 Svobodová Markéta, 15 Mrůzková Lucie, 16 Nykodymová Tereza, 18 Nykodymová Alžběta, 23 Stiborská Pavla, 28 Nováková Karolína, 35 Růžičková Barbora, 43 Kosturová Michaela

07:26, stav 4:3, Orságová Pavlína (Blažková Zuzana) - ROŽ

vyloučení: 0:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Cieslar Martin, Heczko Michal; diváků: 0; 55 min.
komentář:
Klasický soupeř, se svou typickou hrou, kterou táhnou dvojčata Nykodymovy -> zejména jejich střely jsou dost kousavé. Proto si hned z úvodu rožnovské ženy naordinovaly hlídat si střelce a nedovolit jim vystřelit. Sršnice si však hráčky Opavy neuhlídaly a během necelých čtyř minut inkasovaly tři branky. Do konce první části skóre upravila ještě Šnajdarová - 1:3.

Druhá část nezačala příliš valně - hned v úvodu Sršnice inkasovaly z hole Mrůzkové. Do konce třetiny se skóre bohužel již neměnilo a to tedy ne z důvodu, že by Sršnice nestřílely či neatakovaly branku - snažily se a nejednou zazvonila tyčka opavské branky či se jejich brankářka pořádně protáhla.

V poslední třetině pak už úřadovala jen Orságová, která dvěma brankami snížila skóre na 3:4. Pak chyběla už jen přesná muška Vojkůvkové a mohlo být vyrovnáno - bohužel muška odletěla, takže mají Sršnice v budoucím odvetném zápase Opavě co vracet.

4. kolo
1. FBK Rožnov p/R - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B
07. 10. 2018, 18:40, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
4:8
(4:0, 0:3, 0:5)

sestavy:

53 Žočková Alena(G), 5 Orságová Pavlína, 13 Martinková Klára, 14 Šnajdarová Dagmar, 18 Elichová Natálie, 19 Blažková Zuzana, 22 Vojkůvková Eva, 25 Eliášová Kateřina, 28 Halamíčková Karolína
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B:
91 Chytilová Lucie(G), 2 Šablaturová Karolína, 7 Žůrková Barbora, 11 Štrbáková Zuzana, 17 Viciánová Veronika, 22 Škopková Nikol, 24 Lichnová Barbora, 27 Škopková Nela, 44 Vinklerová Nikol, 73 Kobzová Zuzana

2. třetina
04:22, stav 4:1, Škopková Nikol (Škopková Nela) - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B
08:46, stav 4:2, Škopková Nela (Škopková Nikol) - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B
09:19, stav 4:3, Škopková Nela (Vinklerová Nikol) - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B

3. třetina
00:47, stav 4:4, Lichnová Barbora (Viciánová Veronika) - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B
02:54, stav 4:5, Šablaturová Karolína (Lichnová Barbora) - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B
06:48, stav 4:6, Škopková Nikol (bez) - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B
09:59, stav 4:7, Štrbáková Zuzana (Kobzová Zuzana) - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B

vyloučení: 0:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Pavelka Karel, Sasín Roman; diváků: 0; 60 min.
komentář:
Kdyby někdo před zápasem řekl, že Sršnice budou záloze ostravského "fbcéčka", alespoň ze začátku důstojným soupeřem, moc lidí by si na to nevsadilo.... Avšak chyba lávky....První třetina byla jasně v rukách Sršnic - čtyřmi góly překvapily nejen soupeřky, ale možná taky trochu samy sebe :) Orságová se toho nebála a bez ostychu ostravským hráčkám postupně nasázela hattrick, který doplnila Elichová po samostatném úniku tváří v tvář ostravské Chytilové.

Nebyla by to však Ostrava, aby byla zaskočená příliš dlouho.....Sršnice bohužel nedokázaly udržet krok a dech a bohužel tak postupně inkasovaly dalších 8 branek....
Ačkoliv skóre tomu zcela neodpovídá, Sršnicím opravdu chybělo trošku štěstíčka, kdy výbornými zákroky ostravská brankářka pochytala všechny snahy rožnovských, tak svedly s Ostravou pěkný zápas.

5. kolo
Florbal Exelsior Havířov - 1. FBK Rožnov p/R
20. 10. 2018, 11:30, SC Dubina Ostrava
1:2
(1:1, 0:0, 0:1)

sestavy:

53 Žočková Alena(G), 3 Zvonková Jitka, 5 Orságová Pavlína, 16 Martinková Klára, 19 Blažková Zuzana, 22 Vojkůvková Eva, 25 Eliášová Kateřina, 28 Halamíčková Karolína, 79 Konrádová Vendula
Florbal Exelsior Havířov:
1 Bubelová Natálie(G), 6 Giecková Lucie, 7 Kováčová Nikola, 10 Gawryšová Denisa, 12 Szotkowská Kateřina, 13 Hegingerová Alexandra, 17 Čtvrtková Natálie, 20 Mendroková Pavla, 33 Holešová Kateřina, 38 Brůžková Hana, 90 Mračková Tereza, 91 Melecká Petra, 99 Blažková Lucie

10:26, stav 1:2, Orságová Pavlína (Halamíčková Karolína) - ROŽ

vyloučení: 0:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Guziurová Kristina, Mikulová Tereza; diváků: 0; 73 min.
komentář:
Zápas s Havířovem měl zcela jiný průběh - padlo málo branek, více se běhalo, dlouho se hrálo nerozhodně a nakonec se z vítězství radovaly Sršnice.

Zápas otevřel opět soupeř, tak jak už bývá často u Sršnic zvykem - nevadí, aspoň motivace na rychlou odpověď. Ta se zadařila o pět minut později Martinkové, která se prokličkovala z obrany a "foukla" za záda Bubelové pěknou střelu, na kterou si nestačila sáhnout - vyrovnáno. A to bylo na dlouho dobu jediné rozvíření brankářské síťky. Havířov to na Sršnice zkoušel nacvičenými signály, bohužel však nepovedlo se ani jednou - Sršnice se nenechaly rozhodit a nedovolily jim se z těchto nebezpečných pozic ani jednou prosadit. V zápase se opět blýskla Žočková, která předvedla pár pěkných zákroků a podržela svůj tým přesně ve chvílích, kdy to potřeboval.

Když už se blížil konec zápasu a na tabuli stále svítilo 1:1, a Sršnice se připravovaly na závěrečný nápor soupeřek, se k míčku dostala Orságová po krásné nahrávce Halamíčkové a přesně mířenou střelou strhla vedení na rožnovskou stranu. Minuta a půl do konce zápasu, kterou si už Sršnice pohlídaly jim přinesla další tři body do sbírky, cenné body.

FbC Asper Šumperk:
33 Merčáková Karolina(G), 11 Filipiová Eva, 20 Bártlová Lucie, 23 Šíblová Šárka, 24 Jarošová Alena, 25 Švábová Marcela, 27 Švábová Vendula, 29 Janů Adéla, 31 Žáková Zdenka, 64 Iskerková Miroslava

10:39, stav 12:3, Konrádová Vendula (Blažková Zuzana) - ROŽ

vyloučení: 1:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Jeřábek Šimon, Krhovják Vojtěch; diváků: 0; 75 min.