01:15, stav 1:3, Plandor Richard (Škývara Martin) - ROŽ
02:52, stav 2:3, Cmiel Ondřej (Sikora Dominik) - FbC Coyotes Jablunkov
05:36, stav 2:4, Kloss Jiří (Rumplík Daniel) - ROŽ
06:15, stav 2:5, Škývara Martin (Žanta Vojtěch) - ROŽ
08:06, stav 3:5, Sikora Dominik (Turoň Vojtěch) - FbC Coyotes Jablunkov
09:18, stav 3:6, Rumplík Daniel (bez) - ROŽ

3. třetina
03:22, stav 3:7, Kloss Jiří (Rebroš Matěj) - ROŽ
06:28, stav 3:8, Kornel Jakub (bez) - ROŽ
11:44, stav 4:8, Sikora Dominik (Turoň Vojtěch) - FbC Coyotes Jablunkov

vyloučení: 1:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Holesz Břetislav, Švec Pavel; diváků: 0; 83 min.
komentář:
Utkáním s Jablunkovem předcházela dlouhá porada a poctivá rozcvička, což se ukázalo být důležité v průběhu zápasu. Začátek zápasu ještě nebyl tak disciplinovaný, oba týmy si vytvářely šance, ale brankáři na obou stranách hřiště drželi své týmy. Po první třetině se už ukázala převaha rožnovského týmu a obraz hry se již do konce zápasu neměnil. Skóre 8:4 ve prospěch Rožnova odpovídalo průběhu zápasu.

1. kolo
1. FBK Rožnov p/R - TJ Slovan Havířov
17. 09. 2017, 13:50, MSH Havířov
7:4
(1:0, 2:2, 4:2)

sestavy:

1 Sklář Martin(G), 30 Habartík Adam, 2 Malenovský Jakub, 9 Vodička Richard, 10 Kubela Matěj, 13 Kloss Jiří, 17 Škývara Martin, 19 Kornel Jakub, 26 Žanta Vojtěch, 44 Tvarůžek Jakub, 51 Rebroš Matěj, 55 Rumplík Daniel, 73 Plandor Richard(C)
TJ Slovan Havířov:
1 Vernarský Lukáš(G), 9 Bernacik David, 10 Pawlas Jan, 16 Rada David, 17 Zelina Lukáš, 20 Kania Jakub, 25 Tvardek Daniel, 28 Lipina Ondřej, 54 Kravčík Matěj, 64 Fusek Kryštof, 65 Kravčík Ondřej, 71 Míček Adam

komentář:
Druhý zápas měl vypadat vyrovnaněji. Na začátku zápasu se hodně vyčkávalo, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Skóre otevřel svým premiérovým gólem ve starších žácích Habartík. Od této chvíle byl Rožnov lepším týmem na hřišti, ale to nemuselo vůbec nic znamenat. Rozhodlo se až ve třetí třetině, kdy Havířov během čtyř minut čtyřikrát inkasoval, z toho třikrát z hole Plandora. Závěr zápasu byl plný vyloučení, nicméně hra nebyla vyhrocená, vylučovalo se většinou z technických přestupků. Zápas ukázal klukům v čem se zlepšit, jakých přestupků se vyvarovat, ale také ukázal, že se s nimi v sezóně musí počítat.

2. kolo
1. FBK Rožnov p/R - Z.F.K. AQM Petrovice
08. 10. 2017, 11:45, SH Gymnázium Orlová
4:6
(2:2, 0:0, 0:0)

sestavy:

1 Sklář Martin(G), 44 Tvarůžek Jakub, 2 Malenovský Jakub, 9 Vodička Richard, 10 Kubela Matěj, 13 Kloss Jiří, 17 Škývara Martin, 19 Kornel Jakub, 21 Šindel Jamie, 26 Chudej Dalibor, 30 Habartík Adam, 51 Rebroš Matěj, 55 Rumplík Daniel, 73 Plandor Richard(C)
Z.F.K. AQM Petrovice:
1 Potočková Eliška(G), 2 Škuta Dominik(G), 33 Gorecki Michal(G), 3 Palowski Tomáš, 6 Raszyková Nicola, 7 Kvičala Martin, 8 Bartoň Radek, 11 Siekierová Sára, 12 Herman Dominik, 16 Pawliczek Tomáš, 17 Škuta Robin, 19 Mlotek Matěj, 24 Kocur Dalibor, 25 Vojkůvka Petr

11:19, stav 4:6, Mlotek Matěj (Kvičala Martin) - Z.F.K. AQM Petrovice

vyloučení: 1:3; využití: 1:0; oslabení: 0:2; rozhodčí: Jekielek Dalibor, Piško Jan; diváků: 30; 75 min.
komentář:
Utkání s Petrovicemi poznamenal hned začátek zápasu, kdy soupeř hned v prvním střídání skóroval přičemž se Rožnovanům zranil Škývara. V 7 minutě se prosadily znovu Petrovice. Špatný úvod zápasu se nelíbil Plandorovi, který ještě téže minuty snížil. Druhá třetina nabídla spoustu zajímavých situací, ale pro Rožnov to byla spíše noční můra, spousta ztrát. Individuálních chyby měly za následek, že Petrovice nasázely během dvou oslabení dva góly. Ke konci třetiny dostali sršni další možnost přesilové hry. Trenér reagoval radši oddychovým časem, aby se podobná situace již neopakovala a tři sekundy před konce druhé části snížil na rozdíl dvou branek Vodička. Gól do šatny hráče motivoval a ti poté další třetinu vlétli na soupeře. Habartík nekompromisně snížil po nahrávce Chuděje a zápas vypadal velmi otevřeně. Poté v oslabení utekl Plandor, který si došel pro nájezd, který trochu se štěstím proměnil Kloss a začínalo se od nuly. Rozhodnutí přišlo ke konci zápasu, kdy se dobrou střelou do horní části branky prosadily Petrovice. Ve hře o všechno sršni ještě jednou inkasovali a připsali si první prohru v sezóně.

2. kolo
1. FBK Eagles Orlová Florbalshop - 1. FBK Rožnov p/R
08. 10. 2017, 14:15, SH Gymnázium Orlová
7:5
(3:0, 0:0, 0:0)

sestavy:

1 Sklář Martin(G), 2 Malenovský Jakub, 9 Vodička Richard, 10 Kubela Matěj, 13 Kloss Jiří, 19 Kornel Jakub, 21 Šindel Jamie, 26 Chudej Dalibor, 30 Habartík Adam, 44 Tvarůžek Jakub, 51 Rebroš Matěj, 55 Rumplík Daniel, 73 Plandor Richard(C)
1. FBK Eagles Orlová Florbalshop:
33 Plhal Marek(G), 41 Jendřejčík Zdeněk(G), 4 Krmášek Marek, 6 Kováč Kristián, 7 Kubla Pavel, 8 Smejkal Lukáš, 9 Beneš Daniel, 10 Majer Adam, 14 Szarowski Adam, 22 Alter Samuel, 34 Macurák Tomáš, 75 Klega Tomáš, 98 Bernatík Filip

1. třetina
00:00, nástup brankáře, Jendřejčík Zdeněk - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
00:00, změna brankáře, Plhal Marek - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
01:29, stav 0:1, Šindel Jamie (Plandor Richard) - ROŽ
03:00, stav 1:1, Kubla Pavel (Krmášek Marek) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
03:42, stav 2:1, Macurák Tomáš (Beneš Daniel) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
06:01, stav 2:2, Kubela Matěj (Chudej Dalibor) - ROŽ
08:11, vyloučení, Rumplík Daniel - 2 min (911) - ROŽ
08:39, stav 3:2, Alter Samuel (Krmášek Marek) přesilovka - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop

2. třetina
01:14, stav 3:3, Plandor Richard (Šindel Jamie) - ROŽ
02:16, vyloučení, Kloss Jiří - 2 min (925) - ROŽ
02:16, vyloučení, Kloss Jiří - 10 min (925) - ROŽ
05:28, stav 4:3, Alter Samuel (Krmášek Marek) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop

09:06, timeout - ROŽ
10:32, vyloučení, Krmášek Marek - 5 min (909) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop

komentář:
Zápas s Orlovou se až nečekaně podobal minulému zápasu, ale nutno zmínit, že se zlepšila morálka a týmovost. Skóre otevřel svým premiérovým gólem ve starších žácích Šindel, který udivoval svým výkonem nejednoho nadšence. Rožnov mírně přehrával soupeře celý zápas, ale také inkasoval spoustu gólů z protiútoků, a tak se šlo do posledního dějství za nerozhodného stavu. Bohužel pro Rožnov vstoupila Orlová lépe do třetí třetiny, když Kubla zkompletoval hattrick. Tento hráč se znovu prosadil již za minutu. Tento moment si bude jistě pamatovat spousta zúčastněných, protože rozhodčí gól neviděli a pokračovalo se ve hře. Hráči Rožnova se ale shodli, že míček přešel brankovou čáru a sdělili to rozhodčím. Rožnovští hráči si tedy zaslouží obdiv za gesto fair play, které se tak často nevidí. Do konce zápasu se hrálo převážně na soupeřově polovině, ale gólově se sršňům už prosadit nepodařilo. Výsledek je sice nepříznivý, ale prohra je možná to, co kluci potřebovali.

5. kolo
21. 05. 2018, 17:00, SH ZŠ Krnov
8:14
(2:6, 2:3, 4:5)

sestavy:

1(G), 32(G), 6, 8, 9, 19, 46, 74, 77, 85, 88, 89
69 Láryš Ondřej(G), 76 Baran Milan(G), 12 Hrbolka Daniel, 14 Mičlo Jakub, 17 Matušinský David, 20 Lhoťan Štěpán, 22 Miškov Ondřej, 25 Fňukal Filip, 31 Šulavík Jan, 33 Janáč Ondřej, 44 Juřina Adam, 49 Zakopčan Tomáš, 87 Planý Jiří, 91 Filip Jaromír(C)

01:51, vyloučení, - 2 min (901) - ROŽ
02:07, stav 3:6, Fňukal Filip (Miškov Ondřej) přesilovka - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
03:34, vyloučení, Miškov Ondřej - 2 min (907) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
05:07, vyloučení, Matušinský David - 2 min (924) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop

05:06, timeout - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
05:57, stav 5:11, Šulavík Jan (Zakopčan Tomáš) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
09:36, stav 5:12, () přesilovka - ROŽ
13:00, stav 5:13, () - ROŽ
14:39, stav 6:13, trestné střílení, Fňukal Filip - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
16:52, stav 7:13, Zakopčan Tomáš (Miškov Ondřej) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
17:59, stav 8:13, Filip Jaromír (Planý Jiří) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
18:26, stav 8:14, (bez) - ROŽ

vyloučení: 6:1; využití: 1:1; oslabení: 0:0; rozhodčí: Byrtus Vojtěch, Kopřiva Petr; diváků: 92; 125 min.
komentář:
Domácí již necelou hodinu před utkáním se poctivě rozcvičovali a drilovali na žebřících či s kužely, za to Lvi se teprve trousili na halu a pomalu na hřiště po jednotlivých hráčích. Bylo vidět, že deset hráčů do pole, kteří do Krnova dorazili, koncentrovali své síly jen a jen na samotné utkání. Kdo se však obával ze strany Krnova úvodního tlaku, byl zklamán, neboť už v úvodní minutě šli Lioni do vedení. V dalších minutách Krnov opticky převahu měl, ale když v desáté minutě prohrával již o tři branky, mohl tušit, že "něco je špatně". Dokázali zmobilizovat síly a během dvou minut snížit na jedinou trefu, ale Zlín hrající v letos nezvyklé pohodě s jednoduchostí přidával branky, aby se sirénou po úvodní části vedl o čtyři góly, a to avizoval Baran v bráně domácích, že do další části nenastoupí.

Do druhé části nastoupili domácí s vůlí utkání korigovat a nejlépe otočit ve svůj prospěch. Pomohl jim k tomu svým vyloučením Jarda Vaněk a Fňukal v přesilovce snížil. Stejnou výhodu však dostal i Zlín, když téměř tři a půl minuty dobýval ve dvou přesilových hrách domácí svatyni, ale brankově se v postupné kombinaci neprosadil. Bylo vidět, že mu v tomto utkání svědčí především rychlé brejky. Po skončení přesilovky Lhoťan znovu zahrozil snížením na dvě trefy, ale do konce třetiny se už pak jen trefovali hosté. Nejdříve dal o sobě vědět dvakrát z pozice obránce Němeček a výsledkovou třetinu uzavřel Tkadlec. Pětibrankové vedení po dvou částech na hřišti lídra tabulky, a to vše v deseti lidech do pole - to byl stav z říše snů. Navíc Matušinský ještě vyloučením v závěru třetiny umožnil Zlínu si přesilovou hru přenést do části třetí, a jak Zlín věřil i závěrečné.

Pokud s něčím dnes Lioni nemohli být spokojeni (a věru toho bylo dnes málo), pak to byla produktivita v početních výhodách, protože si připsali další neproměněnou. To jim však nevadilo, neboť slepené branky v okolí čtvrté minuty znamenaly nejen pověstnou desítku v síti soupeře, ale již sedmibrankové vedení, a to nic neměnilo na tom, že Šulavík brzy na to snížil na šest branek. To nesl nelibě především domácí David Matušinský, dnes již dvakrát vyloučený, což mu nebylo málo a teď si dal rovnou dva dvouminutové tresty najednou a ještě k tomu trest desetiminutový. Bylo tak jasné, že už do utkání nezasáhne. Hostům se ve druhém dvouminutovém vyloučení podařilo konečně proměnit i přesilovou hru Horníkem ze středu a když sedm minut před koncem Pospíšil znovu pokořil Láryše v domácí svatyni, ten s odhozenou přilbou pokynul na Barana, aby se do míst největšího utrpení domácích vrátil na zbytek utkání. Domácí ještě zkusili pro věrně fandící diváky domácích zapnout a zkorigovat výsledek, což se jim podařilo po třech brankách, kdy ta poslední byla již za hry bez gólmana, ale utkání symbolicky uzavřel Červenka, který dokonal hattrick utkání a zároveň stanovil závěrečný účet utkání a šestibrankové vítězství hostů.

Ještě perličkou na závěr byla reakce domácího publika na výkon známé dvojice rozhodčích Byrtus - Kopřiva, kteří již v nedávném pohárovém utkání stejných soupeřů pískali neuvěřitelně vymyšlené a vykonstruované situace. Už tenkrát i přes vítězství Krnova nebyl s jejich "pohádkovým příběhem během utkání" nikdo spokojen a dnes se jen tento fakt potvrdil, když krnovští diváci tyto dva "borce na konec" doslova z haly vyhnali. Zlínští se z jejich "navařeného a vymyšleného guláše posuzování zákroků" poučili minule evidentně lépe než domácí, což bylo také důležitým faktorem v utkání.

6. kolo
22. 05. 2018, 10:15, SH SOŠ Dopravní Ostrava
10:5
(3:1, 1:1, 6:3)

sestavy:

1(G), 32(G), 6, 8, 9, 28, 66, 74, 77, 87, 88, 89
1 Hrabáček Martin(G), 17 Michálka Jiří(G), 8 Lokša Tomáš, 11 Toman Lukáš(C), 12 Hrabáček Filip, 13 Nekula Jan, 16 Kopp Martin, 18 Wollný Adam, 19 Ondruch Dalibor, 21 Kahánek Radim, 23 Bregin Petr, 29 Balek Marcel, 44 Jurák Radek, 52 Hensler Jan, 53 Obrusník Lukáš, 54 Holuscha Pavel, 71 Krupa Martin, 79 Lipovčan Martin, 90 Pavlík Petr

1. třetina
00:00, nástup brankáře, Hrabáček Martin - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
02:48, vyloučení, - 2 min (901) - ROŽ
08:55, stav 0:1, Kopp Martin - vlastní - ROŽ
09:13, vyloučení, Hensler Jan - 2 min (901) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
12:59, stav 1:1, Kahánek Radim (bez) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
13:13, stav 2:1, Ondruch Dalibor (Lokša Tomáš) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
15:08, stav 3:1, Pavlík Petr (Kopp Martin) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop

2. třetina
08:06, stav 4:1, trestné střílení, Ondruch Dalibor - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
13:43, vyloučení, Hrabáček Filip - 2 min (909) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop

15:36, stav 9:4, (bez) - ROŽ
15:57, stav 10:4, Lokša Tomáš (Holuscha Pavel) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop
19:18, stav 10:5, () - ROŽ
19:43, vyloučení, Kopp Martin - 2 min (901) - 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop

vyloučení: 3:2; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Killar Václav, Čadek Jan; diváků: 15; 118 min.