1 Ivan Jaromír(G), 3 Vahalík Jakub, 5 Tománek Tomáš, 6 Vávra Patrik, 7 Lid Jakub, 8 Macík Petr, 9 Horák Robert, 11 Macháč Jan, 14 Petr Marek, 15 Macháč Zdeněk

00:00, nástup brankáře, Jasný Jakub - ROŽ
00:00, nástup brankáře, Ivan Jaromír - SKP Nový Jičín - FBK Frenštát
06:09, vyloučení, Horák Robert - 2 min (911) - SKP Nový Jičín - FBK Frenštát
10:26, stav 0:1, Lid Jakub (Vahalík Jakub) - SKP Nový Jičín - FBK Frenštát
11:19, stav 0:2, Petr Marek (Horák Robert) - SKP Nový Jičín - FBK Frenštát

01:22, stav 1:2, Oravec Tomáš (Blizňák Jan) - ROŽ
05:41, vyloučení, Červený Petr - 2 min (907) - ROŽ
05:41, vyloučení, Balán Jakub - 2 min (909) - ROŽ
05:41, vyloučení, Tománek Tomáš - 2 min (909) - SKP Nový Jičín - FBK Frenštát
05:43, stav 1:3, Macháč Zdeněk (Lid Jakub) přesilovka - SKP Nový Jičín - FBK Frenštát

3. třetina
01:57, vyloučení, Horák Robert - 2 min (907) - SKP Nový Jičín - FBK Frenštát
02:21, stav 2:3, Oravec Tomáš (Štekl Radek) přesilovka - ROŽ
02:47, stav 3:3, Kocián Karel (Červený Petr) - ROŽ
02:55, stav 3:4, Petr Marek (Vávra Patrik) - SKP Nový Jičín - FBK Frenštát
09:05, vyloučení, Červený Petr - 2 min (901) - ROŽ
10:45, stav 3:5, Macháč Jan (Macháč Zdeněk) přesilovka - SKP Nový Jičín - FBK Frenštát

vyloučení: 3:3; využití: 1:2; oslabení: 0:0; rozhodčí: Jekielek Dalibor, Smolka Miroslav; diváků: 0; 60 min.
komentář:
Rožnovský D team vyrazil za svými prvními zápasy sezóny do nedaleké Kopřivnice, s novým trenérem a částečně obměněným týmem oproti loňské sezóně. První zápas odehrál s pro něj dobře známým Frenštátem, se kterým se každý rok pravidelně střetává. Zápas začal opatrně z obou stran a první kdo se dokázal prosadit byl Frenštát, když skóroval z dorážky důrazný Lid. Ještě ke konci první třetiny potrestal nedůraznou obranu Rožnova Horák. Druhá část hry byla z pohledu domácích aktivnější a po milimetrovém pasu Blizňáka přes celé hřiště se dokázal prosadit po úniku Oravec. Hra byla vyrovnaná z obou stran, jenže v polovině druhé části hry dle rozhodčího nedovoleně fauloval Červený hostujícího hráče. Tomu se to nelíbilo a sestřelil Červeného k zemi, zastání našel u Balána, který to samé oplatil hostujícímu hráči. Rozhodčí tedy vyloučil oba borce za hrubost a Frenštátu se naskytla přesilová hra 4 na 3, kterou dokázal využít. Poslední třetinu se snažil Rožnov s výsledkem něco udělat a to se mu také povedlo. Nejprve se prosadil v přesilové hře znovu důrazný Oravec a chvíli po něm i Kocián. Bohužel neuběhla ani minuta hry a za hosty skóroval Marek. Hostům se naskytla ještě jedna přesilová hra, kterou dokázali také využít. Rožnov zkusil ke konci zápasu i hru bez brankáře, ale skóre se už nezměnilo.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B:
33 Polách Zdeněk(G), 36 Vávrová Šárka(G), 5 Muras Lukáš, 19 Karban Michal, 20 Vašenda Martin, 21 Milata Emil, 32 Stypka Filip, 35 Ondryáš Martin, 41 Kotrs Daniel, 42 Pícha Dušan, 46 Kopecký Tomáš, 51 Kratochvíl Jiří, 63 Hříva Michal, 69 Nádvorník Adam, 88 Klecker Jan, 93 Schneiderka Dominik, 94 Plevák Jakub

09:53, stav 2:3, Koláček Jiří (Dvořák Oliver) - ROŽ

vyloučení: 0:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Kotala Martin, Molek Petr; diváků: 0; 54 min.
komentář:
Druhý zápas sehrál Rožnov s rezervou Sokolu Frenštát. Frenštát přijel s poměrně obsazenou hráčskou soupiskou, doplněnou o brankářku s extraligovými zkušenostmi. První třetina začala opatrně a ani jeden tým se střelecky neprosadil. Druhá část hry už byla aktivnější z obou stran a branku se povedlo vsítit nejprve Frenštátu, když se prosadil Karban. O minutu později skóroval opět hráč Frenštátu a stav byl 2:0. Od té doby jako by Frenštát přestal hrát a více na míčku byli Sršni. Velkou šanci ještě nedokázal zužitkovat Koláček, když ho v samostatném úniku vychytala domácí gólmanka. Ke konci druhé třetiny už dokázal rozvlnit síť Kocián. Poslední třetinu hrál Rožnov převážně na půlce Frenštátu a ten se jenom bránil. Rožnov ale dokázal své šance využít, když se prosadil agilně hrající Oravec a 2 minuty před koncem utkání také Koláček. Frenštát zkusil ještě hru bez brankáře a i když měl v závěru tlak před bránou, tak Jasný i za pomocí spoluhráčů už míček za svá záda nepustil. Sršni tak ze dvou utkání s Frenštátem vytěžili 3 body do tabulky.

3. kolo
1. FBK Rožnov p/R D - FBC PORUBA SHARKS
08. 10. 2017, 17:20, SH ZŠ Čeladná
6:7
(1:4, 3:2, 2:1)

sestavy:

63 Holčík Petr(G), 6 Chmelař Vladislav, 7 Koláček Jiří, 10 Slovák Daniel, 13 Kocián Karel, 15 Rumplík Jan, 44 Štekl Radek, 66 Kučera Patrik, 74 Fiurášek Václav, 83 Blizňák Jan, 87 Dvořák Oliver, 92 Kysučan David, 96 Buchal Vladislav
FBC PORUBA SHARKS:
30 Lembard Martin(G), 71 Hučík Pavel(G), 3 Krejčí Jaroslav, 7 Hašek Tomáš, 12 Hegr Jaroslav, 23 Juchelka Štěpán, 31 Pavlát Adam, 46 Směja Radek, 57 Šnek Marek, 58 Spáčíl Karel, 59 Bajgar Zdeněk, 69 Vašíček Jiří, 72 Kudrna Stanislav

07:30, stav 6:7, Buchal Vladislav (Slovák Daniel) - ROŽ

vyloučení: 2:1; využití: 1:0; oslabení: 1:0; rozhodčí: Onderka Aleš, Veselý Josef; diváků: 0; 85 min.
komentář:
V prvním zápase kluci nastoupili proti celku z Poruby. Hráčů na střídačce bylo dost, takže taktika zněla jasně, základem bude kombinační hra a důsledná obrana. To se nějakou dobu dařilo a vytvořili jsme si několik šancí, které ale neskončily v síti. Naopak soupeř tolik střel neměl, ale již v 6. minutě, při špatném návratu do obrany poprvé udeřil. Šlo vidět, že soupeře tato branka nabudila a za 18 vteřin vstřelil další branku po zmatku v rožnovské obraně. A mohlo být ještě hůř, Rožnov trošičku podrážděný z nepříznivého stavu se dopustil přestupku a musel čelit oslabení. To ale zvládl lépe než dobře, po střele na rožnovskou branku dal Holčík dlouhý výhoz na Slováka, který sám umotal obranu soupeře a pak zavěsil backhandem pod horní tyč. Tempo se poté dosti zvyšovalo a vypadalo to, že se bude hrát vyrovnaná hra, ale ve 12. minutě přišly od soupeře zase dva údery v krátkém sledu. A tím skončila první třetina a do druhé se vstupovalo za nepříznivého stavu 1:4. Do druhé třetiny vstoupili Sršni dobře a ve druhé minutě zachytil vyhazovaný míček Dvořák a po střele z vybíhačky na bližší tyč snižoval na 2:4. Poruba však na snížení rychle odpověděla a odskočila zase na rozdíl tří branek. Tentokrát se ale sršni oproti první třetině dokázali rychleji osypat z obdrženého gólu a opět snížili z hole Kociána. Soupeř bohužel znovu zareagoval a vsítil další branku. Poté však chyboval a nabídl Rožnovu přesilovou hru, kterou využil sám trenér Koláček po nahrávce Kysučana. Druhá třetina tedy skončila za stavu 4:6. Rožnovští hráči šli do třetí třetiny s tím, že se o body poperou, ale Poruba na začátku třetiny opět po přečíslení odskočila na 4:7. Tohle se klukům ale nelíbilo a zbytek třetiny předváděli úžasnou kombinační hru a doslova nepustili soupeře k balonku. To vyústilo k rychlému snížení na 5:7 z hole Štekla a dalšímu snížení na 6:7, o které se postaral obránce Buchal. Poté Rožnov nasadil své nejlepší tempo, svíral soupeře až do konce utkání, zkoušel i hru v šesti hráčích, ale vyrovnávací branku nevstřelil. Zápas skončil těsnou prohrou 6:7, ale tým se neměl za co stydět, zvláště poslední třetina byla po herní stránce skvělá.

FBC Cobra Hať:
47 Kliment Vojtěch(G), 9 Fus Alois, 11 Kliment Lukáš, 13 Neděla Michal, 14 Cigán Vojtěch, 18 Kulhavý Přemysl, 22 Korpas Jan, 27 Tyleček Lukáš

11:20, stav 5:12, Kulhavý Přemysl (Cigán Vojtěch) oslabení - FBC Cobra Hať

vyloučení: 1:0; využití: 0:0; oslabení: 1:0; rozhodčí: Gattnar Vít, Večerek Jiří; diváků: 0; 70 min.