00:42, vyloučení, Bober Marek - 5 min (925) - FBC PIRATES OSTRAVA B
03:23, stav 4:0, Barabáš Stanislav (Pernický Petr) - ROŽ
09:01, vyloučení, Smékal Ondřej - 2 min (901) - ROŽ
11:14, stav 5:0, Smékal Ondřej (Buchal Vladislav) - ROŽ
11:57, stav 6:0, Dvořák Oliver (Barabáš Stanislav) - ROŽ

00:37, stav 7:0, Smékal Ondřej (Pernický Petr) - ROŽ
02:46, stav 8:0, Pernický Petr (Buchal Vladislav) - ROŽ
03:29, vyloučení, Pecen Roman - 2 min (909) - FBC PIRATES OSTRAVA B
07:40, vyloučení, Šeděnka Michal - 2 min (907) - FBC PIRATES OSTRAVA B
10:20, stav 9:0, Dvořák Oliver (bez) - ROŽ
10:59, vyloučení, Šeděnka Michal - 2 min (907) - FBC PIRATES OSTRAVA B

vyloučení: 2:5; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Lepík Ondřej, Sojka Ondřej; diváků: 0; 70 min.
komentář:
Rožnov neprožil nejlepší start do utkání, když už v první minutě byl vyloučen Kocián za sekání a Pirátům z Ostravy se tak naskytla příležitost ohrozit rožnovskou branku v přesilové hře. Byl to však Rožnov, kdo se radoval jako první, Štekl vystihl špatnou rozehrávku hostů a přesnou střelou poslal D tým do vedení. Piráti začali být více aktivní, ale rožnovský brankář Škrobák výborně likvidoval jeden pokus za druhým. Ke konci třetiny zvýšil na rozdíl dvou branek Pavel Barabáš.

Na začátku druhé třetiny se situace otočila a tentokrát to byl tým z Ostravy, který si prožil hrůzný začátek třetiny. Bober zahrál v malém brankovišti a rozhodčí nařídil nájezd, jenže to se hostujícímu hráči nelíbilo a vulgárně napadl dvojci rozhodčích, a ti neváhali a udělili červenou kartu. Nařízené trestné střílení s přehledem proměnil Fiurášek. Poté Rožnov už zcela přebral otěže zápasu a začal hrát to, co potřeboval. Do konce třetiny se na listinu střelců postupně zapsali Barabáš, Dvořák a Smékal, pro kterého to byl premiérový gól za muže.

Ani za stavu 6:0 Rožnov nepřestal útočit a hned v první minutě našel Pernický přesnou přihrávkou Smékala a ten ranou pod horní tyčku přidal již sedmý gól zápasu. Za další dvě minuty to již bylo 8:0, když Buchal, trefil Pernického, který stínil před brankou hostů a ten zasunul míček za brankářova záda. Piráti nabídli D týmu další dvě přesilovky, ale i přes velký tlak nedokázal Rožnov zužitkovat žádnou z nich. K závěru třetiny přidal Rožnov v pořadí devátý gól a snažil se přidat ještě jeden, aby zaokrouhlil na 10:0, ale Kocián v obrovské šanci minul prázdnou bránu.

2. kolo
FBK RAFANI OSTRAVA - 1. FBK Rožnov p/R D
16. 09. 2018, 13:40, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)

sestavy:

1 Škrobák Jiří(G), 18 Pernický Petr, 19 Kocián Karel, 54 Buchal Vladislav, 58 Štekl Radek(C), 74 Fiurášek Václav, 83 Blizňák Jan, 87 Dvořák Oliver, 92 Smékal Ondřej
FBK RAFANI OSTRAVA:
72 Sasin Aleš(G), 2 Mokroš Miroslav, 8 Meluš Michal, 9 Bělunek Stanislav, 10 Bonček Tomáš, 11 Beneš Ladislav, 13 Vrečka Lukáš, 23 Sestřenek Lukáš, 69 Hybner Daniel, 77 Lollok Martin, 83 Štucka Josef, 98 Musialek Martin

11:58, stav 0:4, Fiurášek Václav (Kocián Karel) - ROŽ

vyloučení: 0:0; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Kotala Martin, Sasín Roman; diváků: 0; 73 min.
komentář:
Do druhého zápasu nastoupilo rožnovské Déčko pouze s osmi hráči do pole. Hned v úvodu první třetiny se Rafani dostali do dvou obrovských šancí, kdy nejprve po chybě v rožnovské rozehrávce utekli Musialek s Lollokem sami na Škrobáka, ale ten s naprostým klidem jejich pokus vychytal, dále se Škrobák vytáhl proti střele Meluše. Rožnov hrál to, co potřeboval a nebezpečně hrozil z rychlých protiútoků. V osmé minutě zastavil další pokus Rafanů skvěle chytající Škrobák a výhozem našel nabíhajícího Smékala a ten se nemýlil.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Ostravští hráči hrozili, ale Škrobák stále odolával a Rožnov dával branky. Nejprve Dvořák z volného úderu zvýšil na 2:0 a gólem do šatny poslal Štekl Rožnov již do tří brankového vedení. Rožnov se postupně začal více stahovat do obranného valu, a to z důvodu ubývajících sil.

Do závěrečné třetiny vstoupili Sršni s jasnými instrukcemi, a to pokračovat v bránění a zkusit přidat další gól, který by jim pomohl zlomit odpor Rafanů. Ostravský tým se stále snažil vymyslet jak přehrát rožnovský val, ale všechny jeho pokusy končily u výtečně chytajícího Škrobáka. V závěru třetiny se Sršni dočkali dalšího gólu, když Kocián našel volného Fiuráška na hranici velkého brankoviště a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Do konce třetiny si už Rožnov pohlídal tento výsledek a mohl slavit druhé vítězství.

4. kolo
1. FBK Rožnov p/R D - FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B
30. 09. 2018, 09:00, SH ZŠ Komenského Bílovec
2:2
(0:2, 0:0, 2:0)

sestavy:

52 Kundrát Josef(G), 7 Chmelař Vladislav, 18 Pernický Petr, 19 Kocián Karel, 20 Štekl Radek(C), 72 Řezníček Ondřej, 74 Fiurášek Václav, 83 Blizňák Jan, 87 Dvořák Oliver, 88 Ševeček Libor, 89 Červený Petr
FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B:
24 Dresler Alexandr(G), 3 Holub Václav, 4 Richtár Lukáš, 7 Mück Richard, 8 Landu Lukáš, 10 Nekola Filip, 12 Kajnar Tomáš, 14 Malík Josef, 17 Gacek Ondřej, 21 Urbánek Ondřej, 69 Suchoň Petr, 88 Vrána Tomáš

1. třetina
00:00, nástup brankáře, Kundrát Josef - ROŽ
00:00, nástup brankáře, Dresler Alexandr - FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B
03:17, stav 0:1, Richtár Lukáš (Nekola Filip) - FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B

08:30, vyloučení, Gacek Ondřej - 2 min (901) - FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B

vyloučení: 1:2; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Prosický Dominik, Vráblík Matěj; diváků: 0; 60 min.