14:47, stav 3:1, Vašut Michal (bez) - SK K2 Prostějov

06:32, vyloučení, Kasl Miroslav - 2 min (901) - ROŽ
08:45, stav 4:1, Krmáč Jakub (Machač Robert) - SK K2 Prostějov
09:14, vyloučení, Fiurášek Václav - 2 min (911) - ROŽ
11:09, vyloučení, Krmáč Jakub - 2 min (901) - SK K2 Prostějov
13:57, stav 5:1, Vlček Marek (Foltýn Tadeáš) - SK K2 Prostějov

02:08, vyloučení, Šichtař Daniel - 2 min (901) - ROŽ
07:31, stav 6:1, Rexa Richard (Smrčka Jan) - SK K2 Prostějov
09:59, stav 7:1, Rexa Richard (Smrčka Jan) - SK K2 Prostějov
14:31, vyloučení, Kratochvíl Jindřich - 2 min (904) - SK K2 Prostějov

vyloučení: 3:4; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Klimecký, Krčmář; diváků: 0; 80 min.
komentář:
V prvním zápase byl soupeřem Rožnova SK K2 Prostějov, který se v této lize drží již několik sezón. Na druhé straně marodkou oslabené béčko se slátanou sestavou pouze na 2 útoky očekávalo těžký boj hned od prvního hvizdu. A sršni se velmi rychle přesvědčili o kvalitativním rozdílu regionální a moravsko-slezské ligy. Prostějov napadal velmi vysoko, což dělalo Valachům obrovské problémy v rozehrávce. Svou aktivitu přetavil Prostějov v gól v 5. minutě, ovšem z následného střídání se podařilo vyrovnat Plesníkovi. Ke konci první části přidal Prostějov 2 velmi podobné góly ze středu hřiště a do kabin se tak šlo za stavu 1:3.

Druhé dějství jakoby kopírovalo konec toho prvního, Prostějov přidal další branku a sršni se víceméně bránili, na útočné polovině se zdržovali jen sporadicky a případné střely se bohužel do prostějovské svatyně nevešly. Navíc se Rožnov často proviňoval proti pravidlům, celkové 4 vyloučení za zápas na psychice a hlavně fyzickému fondu nepřidá. V závěru druhé třetiny měl Prostějov možnost samostatného nájezdu, ovšem Holčík zkušeně podržel. Pátou branku přidali hosté těsně před druhou sirénou.

Do poslední části změnili sršni rozehrávku i celý systém a obraz hry se rázem změnil. Vytvořené šance ale končily buďto střelou mimo branku nebo v rukavicích prostějovského brankáře. Další 2 góly Prostějova ale zhatily veškeré naděje na úspěch, a tak musel Rožnov spolknout hořkou, ovšem zaslouženou, porážku na úvod sezóny. V příštím výjezdu (nepochopitelně) se s tímto soupeřem Rožnov utká znovu, je třeba se tedy řádně takticky připravit.

FBK Jeseník:
1 Barta Petr(G), 23 Procházka Libor, 11 Rokyta Martin, 19 Slováček Zbyněk, 10 Plšek David, 5 Dougi Michael, 7 Hudec Martin, 29 Příhoda Martin, 13 Příhoda Michal, 74 Ďopan Lukáš(C)

14:50, stav 5:4, Žitník Pavel (Kostelecký Jakub) přesilovka - ROŽ

vyloučení: 2:3; využití: 2:1; oslabení: 0:0; rozhodčí: Klimecký, Axmann; diváků: 0; 70 min.