00:00, nástup brankáře, Holčík Petr - ROŽ
00:00, nástup brankáře, Přibyl Martin - FBS Olomouc B
00:00, změna brankáře, Uličník Martin - FBS Olomouc B
14:33, vyloučení, Kasl Miroslav - 2 min (903) - ROŽ

02:34, stav 0:1, Šiška Jiří (Kořenek Petr) - FBS Olomouc B
06:16, stav 0:2, Palásek Dominik (Minář Jan) - FBS Olomouc B
11:22, stav 0:3, Kosek Stanislav (Palásek Dominik) - FBS Olomouc B
13:54, vyloučení, Kratochvíl Lukáš - 2 min (901) - ROŽ

3. třetina
10:06, stav 0:4, Pluskal Radek (Šiška Jiří) - FBS Olomouc B
13:20, vyloučení, Kořenek Petr - 2 min (901) - FBS Olomouc B

vyloučení: 2:1; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Killar Václav, Cholek Zdeněk; diváků: 0; 74 min.
komentář:
Úvodních sedm minut zápasu bylo z celé soboty asi těch florbalově nejkrásnějších, Rožnov držel míček na svých holích a diktoval tempo celého zápasu. Tento obraz hry naznačoval, že by si sršni mohli odvést první body. Jenomže nováček soutěže, postupivší rezerva Olomouce, zařadila druhý rychlostní stupeň a hru srovnala. Ač soupeř nijak nevynikal individualitami ani celkovou technickou vyspělostí, vynahradil vše bojovností a urputností. Po bezbrankové první třetině začala Olomouc vystrkovat drápky a třemi brankami víceméně rozhodla o utkání. Rožnov si vytvořil několik pološancí, ale střelci zřejmě ještě po dlouhé zápasové odmlce nenastartovali své dieselové motory, žádná ze střel se neujala. No a byl to soupeř, který zpečetil na 4:0 v poslední třetině a zaslouženě sebral všechny body.

1. kolo
FBC Mohelnice - 1. FBK Rožnov p/R B
29. 09. 2018, 11:00, SH SŠP Rooseveltova Olomouc
12:2
(4:1, 5:0, 3:1)

sestavy:

63 Holčík Petr(G), 6 Kasl Miroslav, 15 Kasl Miroslav, 23 Konvičný Michal, 26 Plesník Dalibor, 70 Štůsek Jakub, 79 Šichtař Daniel, 83 Blizňák Jan, 87 Dvořák Oliver, 93 Štamposký Zbyněk
FBC Mohelnice:
94 Haltmar Jakub(G), 1 Novák Jakub, 18 Nitsche Martin, 29 Navrátil Adam, 36 Šincl Jiří, 37 Heller Filip, 46 Pudil Tomáš, 47 Nevěřil Lubomír, 62 Nitka Jiří, 66 Sedmera Filip, 71 Šalda Tomáš, 77 Brulík Karel, 88 Kubíček Martin, 95 Vaněk Michal, 96 Novotný Tomáš

komentář:
Do druhého zápasu nastoupil Rožnov pouze na 3 obránce, byl tedy nucen aplikovat defenzivnější styl hry. S tím ale technicky velmi vyspělá Mohelnice neměla vůbec žádný problém, během sedmi minut nasázeli sršňům 3 branky a dostali se do herní pohody. Snížení zajistil Štamposký, který z posledních sil vyslal žabku na bránu soupeře a kupodivu přeskočila brankářovu nohu. Poslední slovo v prvním dějství měla ale Mohelnice, která potrestala chybu rožnovského obránce.
Ve druhé třetině si mohelničtí udělali z Rožnova tréninkové panáky, obranou procházeli jako nůž máslem, trestali chyby v rozehrávce a neutralizovali veškeré pokusy střelecky impotentních útočníků. Výsledkem bylo dalších pět branek a hrůzostrašné skóre 1:9 po druhé siréně.
V úvodu posledního dějství sice kosmeticky snížil rožnovský Dvořák, ale soupeř odpověděl dalšími třemi brankami a doslova vystřílel sršně ze hřiště.
Krutý výsledek, nicméně odpovídal předvedené hře. Doufejme, že tato facka mužskou rezervu probere a příště již v kompletní sestavě předvede diametrálně odlišný výkon.

4. kolo
1. FBK Rožnov p/R B - FBC Piranha Přerov B
21. 10. 2018, 09:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
7:2
(2:0, 3:1, 2:1)

sestavy:

1 Škrobák Jiří(G), 26 Plesník Dalibor(C), 4 Kristek Filip, 8 Žitník Pavel, 15 Pavlica Martin, 23 Konvičný Michal, 73 Barabáš Pavel, 79 Šichtař Daniel, 83 Blizňák Jan, 93 Štamposký Zbyněk, 92 Smékal Ondřej, 96 Viktořík Josef
FBC Piranha Přerov B:
55 Bartl Jakub, 88 Borges Adam, 23 Hanzl Lukáš, 33 Chalupecký Martin, 25 Raška Zdeněk(G), 13 Grener Daniel, 10 Klimecký Robert, 77 Hořecký Tomáš, 8 Šmehlík Martin, 90 Otevřel Milan, 66 Ševčík Matěj

41:01, stav 7:2, Barabáš Pavel (Plesník Dalibor) - ROŽ

vyloučení: 1:4; využití: 1:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Vojtěch Byrtus, Petr Kopřiva; diváků: 0; 80 min.
komentář:
Na první branku se čekalo až do desáté minuty, netrefil se nikdo jiný než rožnovský ostrostřelec Viktořík po kombinaci s Kristkem. Druhý gól přidali sršni o půl minuty později, když se Pavlica v rohu zbavil soupeře a naservíroval míček Barabášovi, který se nemýlil.

Gólový účet druhé třetiny otevřel svou druhou trefou Viktořík a chvíli na to dokonal svůj hattrick, když využil rožnovskou přesilovku. Oběma trefám předcházela přihrávka od veterána Štampoského. Pověstného bůra završil Plesník ve spolupráci s Pavlicou a potvrdil tak herní převahu Rožnova. Poslední slovo druhé části měli ale přerovští, když doposud bezchybně chytajícího Škrobáka přelstil Grener střelou na vzdálenější tyč.

Závěrečná třetina začala opět úspěšně pro Valachy, nejprve rozhodčí neuznal branku Konvičnému, který skóroval až po hvizdu po hře brankáře mimo brankoviště, ale tentýž hráč se nebojácně postavil k nařízenému trestnému střílení a o svůj zápis do střelecké listiny nepřišel. Pravidlo o možnosti vrácení míčku nevyužil, pěkně po staru v rychlosti překonal brankáře blafákem do forhendu. Přerov se zmohl už jen na jednu odpověď, velmi šťastný gól zpoza brány navíc odražený od helmy Škrobáka zaznamenal opět Grener. Poslední slovo si ale vzali rožnovští, konkrétně Barabáš, který uklidil nahrávku zpoza brány od Plesníka.

4. kolo
FBC VÁLEC Český Těšín - 1. FBK Rožnov p/R B
21. 10. 2018, 13:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
4:8
(1:1, 1:3, 2:4)

sestavy:

1 Škrobák Jiří(G), 26 Plesník Dalibor(C), 25 Mikuda Patrik, 8 Žitník Pavel, 15 Pavlica Martin, 23 Konvičný Michal, 73 Barabáš Pavel, 79 Šichtař Daniel, 83 Blizňák Jan, 93 Štamposký Zbyněk, 92 Smékal Ondřej, 85 Barabáš Stanislav
FBC VÁLEC Český Těšín:
15 Czudek Jan, 93 Jirgl Jakub(G), 88 Karpeta Pavel, 77 Kašpar Adam, 17 Klus Jiří, 89 Kolonder Patrik, 7 Majak Milan, 10 Nytra Štěpán, 13 Ovčaří Jan, 42 Putniorz Jan, 9 Skotnica Šimon, 16 Supík Jan(G)

14:12, vyloučení, Kašpar Adam - 2 min (911) - FBC VÁLEC Český Těšín

vyloučení: 2:0; využití: 0:1; oslabení: 0:0; rozhodčí: Karel Pavelka, Roman Sasín; diváků: 0; 80 min.
komentář:
Druhý zápas čekal sršně o něco tvrdší oříšek, technicky velmi vyzrálý Těšín. A byl to právě Těšín, který otevřel skóre v 10. minutě po pěkné kombinaci do prázdné brány. Sršni ale srovnali krok těsně před koncem první třetiny, po nahrávce Pavlici se trefil Barabáš, který ale touto brankou teprve rozehříval svou kouzelnou hůl…

Druhé dějství začali opět lépe těšínští, když překombinovali rožnovskou obranu hrou na jeden dotek. O dvě minuty později ale zužitkoval přečíslení tři na dva Plesník po asistenci Barabáše. Vedení na stranu sršňů strhl Štamposký, který se nebál rozehrát volný úder ze své poloviny přímou střelou na těšínskou branku a k údivu všech skončila přízemní střela v síti soupeře. Na rozdíl dvou branek odskočil Rožnov další využitou přesilovkou, geniální přihrávku vymyslel Barabáš a Blizňák měl na zadní tyči jednoduchou práci zamést míč do branky.

Poslední část převzali Valaši iniciativu a výsledkem bylo navýšení skóre na 5:2, trefil se z první Šichtař po další pěkné přihrávce od Barabáše. Šestý zápis mezi střelce připsal Pavlica, nepřihrával nikdo jiný než tvůrce hry Barabáš. Pak si ale na chvíli vzali slovo hráči Těšína, dvěma slepenými góly v rozmezí dvou minut lehce zdramatizovali zápas. Žádné komplikace ale nedopustil Plesník, který vyškolil hostujícího gólmana střelou mezi nohy, pátou přihrávku si obligátně připsal Barabáš. Soupeř ještě vyzkoušel hru bez brankáře, ale aktivně napadající pětice Rožnova získala míček a Plesník tak mohl uzavřít nejen svůj hattrick, ale také skóre celého zápasu.

6. kolo
SK Domaslavice - 1. FBK Rožnov p/R B
03. 11. 2018, 10:30, SH ZŠ Komenského Bílovec
5:1
(0:0, 2:1, 3:0)

sestavy:

80 Camfrla Vlastimil(G), 6 Kasl Miroslav, 15 Kasl Miroslav, 23 Konvičný Michal, 26 Plesník Dalibor, 79 Šichtař Daniel, 83 Blizňák Jan, 91 Kurka Daniel, 92 Smékal Ondřej, 93 Štamposký Zbyněk
SK Domaslavice:
1 Szczypka Patrik(G), 6 Němčík Ondřej, 7 Langer Adam, 9 Křivánek Lukáš, 13 Michna Pavel, 15 Skulina Lukáš, 20 Zemánek Martin, 22 Peterek Vojtěch, 29 Návrat Martin, 83 Kovařík Robert, 91 Fojtík Petr, 94 Kasper Vojtěch

14:36, stav 5:1, Langer Adam (Szczypka Patrik) - SK Domaslavice

vyloučení: 0:2; využití: 1:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Frömmel Jiří, Večerek Jiří; diváků: 0; 70 min.