00:00, nástup brankáře, Janík Martin - PET
02:24, stav 1:0, Šimčík Václav (Gábzdyl Ondřej) - PET
12:22, vyloučení, Klimek Richard - 2 min (901) - PET
13:53, stav 2:0, Šimčík Václav (Zbořil Adam) oslabení - PET
16:08, stav 2:1, Smékal Ondřej (Barabáš Pavel) - ROŽ

05:27, vyloučení, Viktořík Josef - 2 min (901) - ROŽ
14:19, stav 3:1, Erbs Matěj (Skácel Petr) - PET
18:24, vyloučení, Barabáš Pavel - 2 min (902) - ROŽ
19:59, stav 4:1, Skácel Petr (Erbs Matěj) přesilovka - PET

3. třetina
18:16, timeout - ROŽ

vyloučení: 1:2; využití: 1:0; oslabení: 1:0; rozhodčí: Černín Vladimír, Sladký Roman; diváků: 38; 108 min.
komentář:
Zpočátku začali hosté z Rožnova s lehkým očekáváním, co přinese první liga a její kvalita. To jim snížilo koncentraci a díky tomu hned ve 3. minutě poprvé inkasovali. Střela na zadní tyč ze střední vzdálenosti hezky nad nohu brankáře a ještě k tomu přes pár hráčů. Hosté dokázali také najít okénko k zakončení, ale specifický povrch v Petrovicích jim v tomto snažení moc nepomáhal. Po krátké pasáži bez branek přišla jedinečná šance Valachů na srovnání. Nabídnutou přesilovou hru však nezahráli nejlépe a domácím se podařilo z ojedinělého úniku navýšit skóre na 2:0. Rožnovu se však do přestávky podařilo snížit mladým Smékalem. Třetina skončila 2:1 pro Petrovice.

V úvodu druhé části bylo několik střeleckých pokusů na obou stranách, avšak brankáři představovali nezdolnou překážku ve svých svatyních. Rožnov postupem času srovnával optickou převahu domácích, ale svou aktivitu přehnal a nabídl domácím přesilovou hru. Oslabení však Sršňům vždy šlo a i toto dokázali ustát bez inkasované branky. Nezměněný stav vydržel až do půli zápasu, kdy se opět prosadili domácí, a to střelou ze střední vzdálenosti a navýšili na 3:1. Do konce třetiny padla ještě jedna branka, a opět do sítě Rožnova. Domácí matador Skácel prokázal svou florbalovou vyzrálost a chytrost. Z nulového úhlu "napálil" brankáře v přesunu, který si tak míček nešťastně srazil do vlastní branky.

Třetí třetina se nesla v duchu zvýšené aktivity Rožnova, který svými třemi útoky značně vysiloval domácí hráče, ale ze své aktivity se ani jednou neradovali střelecky. I přes několik gólovek nedokázali překonat domácího brankáře, nutno podotknout, že tomu se zápas rozhodně vydařil, a nakonec prohráli 4:1.

2. kolo
1. FBK Rožnov p/R - TJ Znojmo LAUFEN CZ
14. 09. 2019, 19:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
7:8pp
(2:1, 4:2, 1:4, 0:1)

sestavy:

1 Jasný Jakub(G), 27 Obšivač Marek(G), 2 Prašivka Daniel, 6 Kasl Miroslav, 7 Chmelař Vladislav, 10 Slovák Daniel, 11 Hegar Patrik(C), 24 Kostelecký Jakub, 26 Plesník Dalibor, 46 Žniva David, 73 Barabáš Pavel, 77 Burýšek Adam, 87 Dvořák Oliver, 88 Ševeček Libor, 92 Smékal Ondřej, 96 Viktořík Josef
TJ Znojmo LAUFEN CZ:
30 Bauer Lukáš(G), 55 Hándl Jan(G), 2 Blizňák Lukáš, 3 Polehňa Martin, 8 Palát Pavel(C), 9 Matoušek Jaroslav, 11 Dvořák David, 14 Čihal Petr, 16 Bajko Tomáš, 18 Vlček Vojtěch, 22 Krejčíř Daniel, 23 Novák Jan, 25 Neubauer Matouš, 26 Matoušek Lukáš, 37 Zejda Ondřej, 59 Juříček Alan, 74 Veselý Martin, 92 Kucharič Tomáš, 98 Daberger Filip

04:07, stav 7:8, Matoušek Lukáš (Kucharič Tomáš) - ZNO

vyloučení: 2:1; využití: 0:1; oslabení: 0:0; rozhodčí: Hála Pavel, Hála Vladimír; diváků: 65; 135 min.
komentář:
První útok na branku měl v režii domácí Rožnov. Ze slibné rozehrávky však nedokázali zakončit a tak se skóre neměnilo. Hned v zápětí však měli svou první šanci i hosté, ale také selhali. Diváci se tak mohli čekat na množství šancí a jejich očekávání bylo zajisté naplněno. Celá první třetina vyšla lépe pro Rožnov, který ji vyhrál 2:1. Hosté však několikrát dokázali domácí obranu přehrát a vystrašit domácí publikum. Nicméně byli úspěšní jen jednou což bylo rozhodující.

Zkraje druhé třetiny Znojmo nejprve srovnalo na 2:2, ale poté se začali prosazovat domácí. Ti po srovnání vrátili vedení na svou stranu, následně je navýšili už na 4:2. Neúspěšná přesilovka zakončena vlastním faulem a hosté z přesilovky snížili na 4:3. Do konce třetiny však dvakrát udeřili opět domácí a do šaten se šlo za příznivého stavu 6:3 z pohledu domácího celku.

V poslední části základní hrací doby se od hostů očekával nápor a snahu výsledek zvrátit, což se i potvrdilo. Jejich vysoký presing začal dělat domácím stále větší problémy. V úvodním 5 minutách této třetiny tak hosté snížili na rozdíl jediného gólu a ve vzduchu byla cítit nervozita. Na dalších 14 minut však domácí matador v brance Obšivač zavřel bránu své svatyně a přiváděl hostující hráče téměř k nepříčetnosti. Když se necelé 4 minuty od konce trefil opět Viktořík a vrátil domácím dvoubrankové vedení, začali domácí věřit v nečekanou výhru. To však hosté zamítli a 2 brankami v poslední minutě zápasu srovnali stav na 7:7 a vynutili si prodloužení. V něm platilo pravidlo nedáš, dostaneš, a tak po nastřelené tyčce z hole domácího střelce se finálně prosadili hosté a získali tak prémiový druhý bod na svou stranu.

3. kolo
1. FBK Rožnov p/R - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers
21. 09. 2019, 19:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
3:4
(1:0, 0:2, 2:2)

sestavy:

1 Jasný Jakub(G), 27 Obšivač Marek(G), 2 Barabáš Stanislav, 7 Chmelař Vladislav, 9 Pícha Patrik, 10 Slovák Daniel, 11 Hegar Patrik, 18 Blažek Vladimír, 28 Kittel Vladislav, 34 Burýšek Adam, 73 Barabáš Pavel, 76 Zdražil Jakub, 77 Burýšek Petr, 86 Prašivka Daniel, 87 Dvořák Oliver, 92 Smékal Ondřej, 96 Viktořík Josef
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
50 Chrást Daniel(G), 66 Krupa Matyáš(G), 6 Šmíd Michal, 8 Házy Michal, 10 Dančák Břetislav, 11 Bouška Adam, 17 Bílek Ondřej, 19 Nechvátal Arnošt, 23 Černoch Václav, 26 Zbořil Jan, 27 Kvapil Jan, 29 Ulman Martin, 31 Vrtěl Lukáš, 33 Videman Jan, 67 Riger Rostislav, 71 Novák David, 86 Pollak Patrik, 89 Foret Tomáš

18:26, timeout - ROŽ

vyloučení: 2:1; využití: 0:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Sladký Roman, Černín Vladimír; diváků: 121; 120 min.
komentář:
První třetina vyšla lépe pro domácí celek hrající na 3 kompletní pětice. Úvodní minuty byly sice z domácí strany velmi nervózní, ale veškeré šance hostujících hráčů se podařilo Sršňům eliminovat. Postupem času byli rožnovští útočníci více a více úspěšní v narušování brněnské rozehrávky a sami se snažili o časté zakončení. To se vyplatilo pět minut před koncem první sirény a Rožnov tak první třetinu vyhrál 1:0.

Pokud však byli domácí v první třetině aktivnějším celkem, ve druhé tuto roli naplno převzali hosté a domácí se spíše bránili než útočili. Stačily dvě minuty a Brno se dostalo do vedení. Sršňům trvalo ještě nějakou chvíli než se vzpamatovali a srovnali hru. Nicméně ve druhé třetině už k ničemu nedošlo a do šaten se šlo za stavu 1:2 pro Brno.

Domácí se od úvodního hvizdu posledního dějství snažili o srovnání stavu. To se jim nakonec podařilo po parádní akci a na zaskočené Gullivery zle dotírali. Hostující brankář se musel několikrát zaskvět a svůj tým podržet. Nakonec platilo nedáš-dostaneš a po několika šancích domácích si hosté vzali zpět vedení. To jim však vydrželo půl minuty a bylo opět srovnáno. Neuběhlo však ani dalších patnáct vteřin a padl poslední gól utkání. Diagonální nahození trefil hostující hráč u mantinelu zády do hřiště nezištně směr brána, a i když domácí brankář reflexivně střelu vytěsnil na tyč, při otáčení si odražený míč sám poslal do branky. Smolná branka rozhodla o osudu tohoto utkání. Rožnov prohrál 3:4.

4. kolo
Florbal Exelsior Havířov - 1. FBK Rožnov p/R
28. 09. 2019, 16:00, MSH Havířov
10:3
(3:0, 4:0, 3:3)

sestavy:

1 Jasný Jakub(G), 26 Škrobák Jiří(G), 2 Barabáš Stanislav, 7 Chmelař Vladislav, 8 Žitník Pavel, 10 Slovák Daniel, 18 Blažek Vladimír, 24 Kostelecký Jakub, 34 Burýšek Adam, 70 Štůsek Jakub, 77 Burýšek Petr, 86 Prašivka Daniel, 87 Dvořák Oliver, 89 Červený Petr, 92 Smékal Ondřej
Florbal Exelsior Havířov:
13 Kolář Michal(G), 14 Jasiok Denis(G), 11 Kraus Richard, 12 Bezděčík Pavel, 17 Holeš Jakub, 19 Klimeš Adam, 21 Šochman Erik, 22 Křístek Dominik, 24 Černý Matěj, 25 Vilím Jakub, 29 Žwak Jan, 32 Drong Ondřej, 33 Kozlík Tomáš, 46 Matloch Daniel, 66 Kloza Marián, 69 Kutáček Martin, 79 Chládek David, 83 Hřivna Josef, 88 Feber Adam, 91 Tychtl Daniel

16:01, stav 10:3, Blažek Vladimír (Červený Petr) - ROŽ

vyloučení: 1:3; využití: 2:0; oslabení: 0:0; rozhodčí: Sýkora Radim, Tkáč Miroslav; diváků: 153; 120 min.