08:47, stav 1:0, Vávra Lukáš (Opatřil Daniel) - FBC Vikings Kopřivnice
12:04, vyloučení, Žniva David - 2 min (901) - ROŽ
13:18, stav 2:0, Vávra Lukáš (Opatřil Daniel) - FBC Vikings Kopřivnice

02:48, stav 3:0, Vávra Lukáš (Štefek Adam) - FBC Vikings Kopřivnice
12:13, stav 3:1, Kristek Filip (bez) - ROŽ

05:14, vyloučení, Friedel David - 2 min (901) - FBC Vikings Kopřivnice
10:20, vyloučení, Telčer Tomáš - 2 min (922) - FBC Vikings Kopřivnice
11:30, stav 3:2, Žniva David (Zimmer Denis) přesilovka - ROŽ
15:07, stav 4:2, Vávra Lukáš (bez) - FBC Vikings Kopřivnice
18:59, stav 5:2, Vávra Lukáš (Šimíček Daniel) - FBC Vikings Kopřivnice

vyloučení: 2:1; využití: 0:1; oslabení: 0:0; rozhodčí: Svrček Lukáš, Waliczko Radim; diváků: 120; 117 min.
komentář:
První třetina a defacto celý zápas nabídl zajímavou podívanou s množstvím šancí. Rožnov hrál více s míčem než bez něj a v první třetině si vypracoval i více šancí než soupeř. Kopřivnice však měla velmi dobře zaběhnuté brejkové situace a jednu z nich se jim podařilo přetavit ve vedoucí branku. Zanedlouho poté měli domácí navíc možnost hrát přesilovou hru a vedení zvýšit. Valaši však oslabení začali velmi slibně a po několika vteřinách se hnal hostující útočník sám na brankaře. Jeho únik však vyšel naprázdno a udeřilo na druhé straně. Ztráta míče a okamžité navýšení skóre na 2:0. Takto skončila i první třetina.

Ve druhém dějství obraz hry pokračoval se stejným průběhem. Rožnov více na míči a Kopřivnice nebezpečná především z protiútoků. Jeden takový se jim opět podařil a po několika minutách se skóre opět navyšovalo na 3:0. Nakonec i Rožnov protrhl střeleckou smůlu a dalekonosná střela rožnovského Kristka zapadla za záda bezmocného brankáře. Do konce třetiny již další branka nepadla zásluhou především obou gólmanů a do poslední třetiny se vstupovalo za stavu 3:1 pro domácí mužstvo.

Od začátku třetí třetiny bylo zřejmé, že hosté udělají vše pro zkorigování výsledku. Svou zvýšenou aktivitou si vydobyli vyloučení domácího hráče, ale přesilová hra jim v tomto zápase vůbec neseděla. Co nedokázali v první přesilové hře se podařilo uskutečnit 9 minut před koncem. Domácí špatně střídali a další přesilovka Rožnovu se štěstím vyšla a Žniva snížil na 3:2. Bohužel však opět doplatil na ztrátu míče na soupeřově polovině a následném protiútoku. Posledních 5 minut hráli hosté bez brankáře a měli několik dalších šancí na úpravu skóre, ale poslední slovo měla opět Kopřivnice. Ztráta, brejk a opět gól k nevoli nejen rožnovského brankáře. Kopřivnice porazilo Rožnov 5:2 a za zmínku stojí také statistika branek. Kopřivnický Vávra si připsal v tomto utkání 5+0 a stál tak za všemi brankami domácího celku.

2. kolo
1. FBK Rožnov p/R - FbK TJ Svitavy
15. 09. 2018, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.
6:4
(4:2, 2:2, 0:0)

sestavy:

27 Obšivač Marek(G), 63 Holčík Petr(G), 4 Kristek Filip, 8 Žitník Pavel, 11 Hegar Patrik, 17 Krhut Petr, 24 Kostelecký Jakub, 26 Novosad Lukáš, 28 Kittel Vladislav, 42 Zimmer Denis, 46 Žniva David, 70 Štůsek Jakub, 73 Barabáš Pavel, 77 Burýšek Petr, 87 Dvořák Oliver, 96 Viktořík Josef
FbK TJ Svitavy:
44 Lamař Filip(G), 48 Pavlát Adam(G), 9 Mifek Dominik, 11 Prudil Josef, 13 Kolena Jan, 16 Štěpánek Stanislav, 19 Kasper Tomáš, 22 Musil Lukáš, 23 Říha David, 24 Pakosta Ondřej, 25 Šincl Jiří, 38 Motl Jakub, 47 Beneš Jiří, 66 Jansa Lukáš, 77 Zach Lukáš, 95 Zach Tomáš

13:12, vyloučení, Kolena Jan - 2 min (926) - FbK TJ Svitavy

vyloučení: 2:5; využití: 1:0; oslabení: 0:1; rozhodčí: Cholek Zdeněk, Killar Václav; diváků: 58; 120 min.
komentář:
Rožnov začal zápas velmi aktivně a Svitavy se musely permanentně bránit. Už v první minutě otevřel vynikající desetiminutovku Burýšek následovaný Viktoříkem, Kittelem a Kristkem, který zvyšoval v polovině třetiny na 4:0 pro domácí. Svitavy na to reagovaly změnou brankáře a jejich hra se postupně zvedla. Do konce první třetiny se jim podařilo zkorigovat výsledek na 4:2 a dát zápasu nový náboj.

Domácím vyšel úvod i druhé třetiny a Hegar opět vrátil sršňům vedení o 3 branky. Rožnov byl i nadále aktivní ale navýšení skóre jim zabránila 2 nastřelená břevna. To už se musel více ukázat i domácí brankář Obšivač ale po půlce třetiny ho již hosté znovu překonali a snížili na 2 brankový rozdíl. I v následném dění na hřišti měl Rožnov opticky více ze hry, ale korigovali opět hosté. Ve vlastním oslabení se jim podařilo dát kontaktní gól na 5:4. Jejich snahu ale zbrzdila rožnovská přesilová hra, konkrétně Barabáš, který vrátil Rožnovu vedení 6:4. Tak i skončila druhá třetina.

Poslední třetina sice nepřinesla žádné brankové hody, ale i tak bylo na co se dívat. Rožnov hrál stále stejně aktivně, Svitavy stále stejně urputně bránily a samy vyrážely k nebezpečným brejkům. Mnohdy se z toho stala hra nahoru dolů a šance se tvořily na obou stranách. Brankáři však za svá záda žádný další gól nepustili a Rožnov tak porazil Svitavy 6:4.

3. kolo
FbK Horní Suchá - 1. FBK Rožnov p/R
23. 09. 2018, 17:00, SH NA CÍSAŘSTVÍ Horní Suchá
6:5
(0:1, 2:1, 4:3)

sestavy:

27 Vávra Matyáš(G), 63 Holčík Petr(G), 4 Kristek Filip, 11 Hegar Patrik, 17 Krhut Petr, 24 Kostelecký Jakub, 28 Kittel Vladislav, 46 Žniva David, 73 Barabáš Pavel, 77 Burýšek Petr, 79 Šichtař Daniel, 87 Dvořák Oliver, 96 Viktořík Josef
FbK Horní Suchá:
13 Fukala Daniel(G), 16 Plíhal Filip(G), 2 Chmiel Tomáš, 4 Mrowiec Dominik, 7 Melník Ondřej, 9 Kantor Jakub, 10 Cielecki Tomasz, 12 Řezáč Tomáš, 14 Mrózek Michael, 17 Večeřa Václav, 18 Krajíček Filip, 21 Kuruc Lukáš, 24 Hensler Jan, 25 Böhm Adrián, 28 Šimek Petr, 31 Třinecký Jiří, 33 Kopia Vojtěch, 61 Mráček Jiří, 74 Mocek Filip, 88 Žwak Jan

19:58, stav 6:5, Melník Ondřej (bez) - FbK Horní Suchá

vyloučení: 2:3; využití: 2:1; oslabení: 0:0; rozhodčí: Hála Pavel, Hála Vladimír; diváků: 40; 120 min.
komentář:
Rožnov, který díky zraněním a nemocem odcestoval do Horní Suché jen s 11 hráči do pole, předváděl celou první třetinu kvalitní florbal s několika dobrými šancemi. Holčík v bráně jistil hráče na výbornou, což v dalších fázích zápasu dokazoval čím dál víc. Úvodní třetinu Rožnov vyhrál 0:1 díky povedenému volnému úderu a střelci Vikoříkovi na jeho konci.

Od začátku druhého dějství však hostující hráči pomalu přenechávali otěže zápasu domácím hráčům, ale i tak dokázali téměř celou dobu nad domácím celkem vést. Avšak v posledních 5 minutách druhé třetiny hostující valaši přišli o své dvoubrankové vedení a do posledního dějství se vstupovalo za nerozhodného stavu.

Třetí třetina však byla velice nervózní a kontroverzní. Domácí dokázali dvakrát vstřelit gól, přičemž na hřišti byly v tu chvíli pokaždé 2 míče. Právě na tuto skutečnost hostující hráči vehementně upozorňovali rozhodčí, kteří tento stav posoudili jako neovlivňující hru, v souladu s pravidly. Toto však hostující tým rozhodil natolik, že 5 vteřin do konce utkání udělali zbrklé rozhodnutí a ve snaze rychle vstřelit vítězný gól sami vítězný gól inkasovali.

4. kolo
S.K. P.E.M.A. OPAVA - 1. FBK Rožnov p/R
29. 09. 2018, 19:00, SH ZŠ Mařádkova Opava
2:6
(0:1, 1:3, 1:2)

sestavy:

27 Obšivač Marek(G), 63 Holčík Petr(G), 4 Kristek Filip, 11 Hegar Patrik, 17 Krhut Petr, 24 Kostelecký Jakub, 28 Kittel Vladislav, 42 Zimmer Denis, 46 Žniva David, 70 Štůsek Jakub, 73 Barabáš Pavel, 77 Burýšek Petr, 87 Dvořák Oliver, 89 Červený Petr, 96 Viktořík Josef
S.K. P.E.M.A. OPAVA:
13 Bezděk Kryštof(G), 99 Martínek Matěj(G), 2 Sova Oldřich, 5 Petlach Jan, 8 Balnar Karel, 11 Rychlý Lukáš, 12 Solný Tomáš, 16 Beran Jakub, 19 Repka Tomáš, 22 Zwinger David, 23 Sležka Štěpán, 26 Kostolány Štěpán, 29 Neděla Dominik, 42 Hahn David, 47 Klečka Marek, 49 Tietz Adam, 51 Kocur Filip, 88 Repček Vojtěch

17:57, vyloučení, Krhut Petr - 2 min (925) - ROŽ

vyloučení: 1:6; využití: 1:1; oslabení: 0:0; rozhodčí: Sladký Roman, Vybíhal Radek; diváků: 72; 111 min.