03.10.2019

Dorostenci s Bílovcem bod, ale Kopřivnici už nepřetlačili

Daniel Slovák a Přemysl Kloss přivezli do Kopřivnice rožnovský výběr dorostenců, kteří z dvojzápasu chtěli urvat minimálně jednu výhru. A dlouho to na ni nevypadalo v úvodním utkání, nakonec byli rádi za remízu se Spartaky z Bílovce. Druhé utkání s domácí Kopřivnicí rozhodla prakticky už úvodní část, když tříbrankové manko Sršni do konce zápasu už nedohnali.

Daniel Rumplík vedl několik útoků Sršňů po levém křídle

VS. 4:4
1. FBK Rožnov p/R   FBC Spartak Bílovec (0:1, 2:1, 2:2)

První utkání sezóny se sehrálo proti týmu Bílovce, se kterým se mladí Sršni naposledy utkali v kategorii mladších žáků. Před zápasem trenér soupeře představil a bylo jasné, že půjde o kvalitní tým, který také nedisponoval širokou sestavou. Úvod utkání začal lépe pro hosty, kteří převyšovali Sršně svou aktivitou, díky tomu vyhráli první část zápasu 1:0. Od této chvíle převzal otěže zápasu Rožnov. Dlouho ale trvalo než se podařilo snížit, a když už se to povedlo, tak za minutu si vzal vedení na stranu Spartaku Richtár. Vteřinu před koncem druhé třetiny se povedlo Žantovi svou druhou brankou v zápase srovnat. Psychická výhoda byla na straně Rožnovanů a hned se projevila, stačilo třináct vteřin o vhazování a Křenek se nemýlil. O pár minut později přišla slabá půlminuta hry, výsledek? Bílovec opět vedl. Valaši si vytvořili do konce zápasu dostatek velkých šancí, využít se podařilo jen jedné, a tak se oba týmy rozešly s bodem do tabulky.

Martin Sklář byl oporou v brance Sršńů

VS. 8:4
FBC Vikings Kopřivnice   1. FBK Rožnov p/R (5:1, 1:1, 2:2)

Utkání s Kopřivnicí mělo znamenat velkou výzvu. Soupeř hrál před domácím publikem a z minulých let byl zvyklý na vyšší soutěž. Začátek zápasu vypadal bohužel naprosto jednoznačně. Vikings vyhráli úvodní dějství jasně v poměru 5:1. Všechny branky padly po chybách v obranné hře, které mladí Sršni dokázali v předchozím zápase s Bílovcem eliminovat. Po hrůzostrašném startu se zápas zdál být rozhodnut, na tempu se ale neubíralo. Postupně se začala plnit taktika, která se jasně určila před zápasem. Chvíli to dokonce vypadalo na zdramatizování, šest minut před koncem svítilo na světelné tabuli skóre 6:4. V takové chvíli se hrálo méně defenzívně a následkem toho Kopřivnice opět odskočila a odnesla si ze zápasu výhru.

David Karafiát v souboji se soupeřem z Bílovce

První výjezd sezóny okomentoval Jakub Malenovský, který je pevným bodem obrany Sršňů: „První zápas jsme hráli proti Bílovci. Celý zápas byl přetahovaná ve skóre, i když v šancích jsme vedli my, když jsme několikrát trefili tyč a neproměnili velké šance. Skóre nakonec bylo minutu před koncem 3:4 pro Bílovec. Srovnat se podařilo Ríšovi Plandorovi. Bod tedy z remízy 4:4 bereme, ale k výhře jsme herně byli blíže my. Druhý zápas byl úplně jiný. Kopřivnice totiž hraje osobku a to je styl hry, se kterým jsme se asi nikdo z nás nikdy nesetkali. První třetinu rozhodl právě tento faktor, když ji Kopřivnice ovládla 5:1. V druhé a třetí třetině jsme si už ale dokázali vypracovat šance a třetiny skončily 1:1 a 2:2.

Kapitánskou taktovku měl v soubojích Sršňů na starosti Vojtěch Žanta

Stálice v kádru Sršňů, Vojtěch Žanta, začal sezónu s ceněnou kapitánskou páskou: „Zápas proti Bílovci bylo první utkání v sezóně a taky to šlo vidět, nejistota a mnoho chyb celého týmu, škoda několika neproměněných gólovek, které mohly rozhodnout o výsledku, ale na to se nehraje. Druhý zápas jsme proti Kopřivnici věděli, co přesně budou hrát a i přes to jsme zaspali 1. třetinu a prohrávali jsme 5:1, v druhé a třetí jsme už začali hrát a s Kopřivnicí jsme drželi krok. Před dalšími zápasy musíme ještě mnoho natrénovat a pak můžeme uhrát slušne výsledky, dnes to bylo dost o oťukávani, což mělo vliv na finální skóre v obou zápasech.

Adam Habartík bezpečně rozehrává z vlastního obranného pásma

Komentář si nenechal ujít ani Daniel Slovák, trenér výběru dorostenců: „Odehráli jsme dvě těžká utkání. Tato liga nám poskytne spoustu kvalitních utkání. Jsem rád, že jsme zápasy odmakali, ale občas běháme až moc, místo toho bychom mohli běhat chytřeji a lépe si vyhledávat vhodný prostor. Bereme bod, chtěli bychom aspoň tři a měli jsme i na šest. Kde je chyba? Na to ať si odpoví samotní hráči.