29.09.2019

Rožnov nestačil na Torpedo Havířov

Úvod sezóny pro Sršně byl relativně příhodný na soupeře, přesto Sršni nedokázali v prvních třech kolech zvítězit. Zejména dvě těsné jednogólové porážky z domácího prostředí velmi mrzí, i když ta první byla až po prodloužení. Utkání proti Torpedu Havířov v rámci čtvrtého kola sérii porážek prodloužilo, kdy zejména Sršni nezvládli úvodní dvě třetiny a až ve třetí byli domácím gólově rovnoměrným soupeřem.

Škrobák s Barabášem hasí šanci domácích

28. 09. 2019, 16:00, MSH Havířov

10
Sestava Florbal Exelsior Havířov:
Kolář Michal(G), Jasiok Denis(G), Kraus Richard, Bezděčík Pavel, Holeš Jakub, Klimeš Adam, Šochman Erik, Křístek Dominik, Černý Matěj, Vilím Jakub, Žwak Jan, Drong Ondřej, Kozlík Tomáš, Matloch Daniel, Kloza Marián, Kutáček Martin, Chládek David, Hřivna Josef, Feber Adam, Tychtl Daniel

3
Jasný Jakub(G), Škrobák Jiří(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Slovák Daniel, Blažek Vladimír, Kostelecký Jakub, Burýšek Adam, Štůsek Jakub, Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Dvořák Oliver, Červený Petr, Smékal Ondřej

po částech: 3:0, 4:0, 3:3

branky (asistence) Florbal Exelsior Havířov:
8.Šochman(Klimeš), 8.Kraus(Feber), 12.Tychtl(Matloch), 26.Vilím(Matloch), 27.Kozlík(Vilím), 36.Holeš(Vilím), 39.Matloch(Vilím), 46.Kloza(Hřivna), 52.Tychtl(Černý), 54.Šochman(Černý)

41.Kostelecký(Štůsek), 55.Kostelecký(Štůsek), 57.Blažek(Červený)

rozhodčí: Sýkora Radim, Tkáč Miroslav
vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 153

Rožnov zajížděl bez svých největších opor do Havířova, kde změřil své síly s tamním Pegresem. Od úvodu chtěl být Rožnov aktivní v rozehrávce a agresivní na vlastní polovině při bránění. To se mu ze začátku dařilo výborně a byl to on kdo jako první vystřelil na bránu. Domácím byl důstojným soupeřem necelých 8 minut. Poté však propadl poprvé a soupeř ze střední vzdálenosti otevřel skóre pod víko rožnovského brankáře. Rožnov se i nadále snažil, nicméně úvodní gól jej rozhodil natolik, že během dalších 7 minut inkasovali ještě dvakrát a první třetinu prohráli 3:0.

Do druhé třetiny vstoupili sršni opět dobře nicméně nedokázali z úvodní části třetiny vytěžit víc než tyčku. Pak přišlo další polevení v pozornosti a soupeř během minuty a půl vstřelil 2 branky. Následně se hra přelévala ze strany na stranu nicméně bylo patrné, že domácí jsou více na míčku a hosté více v obraně. Ke konci třetiny přišla další černá minuta Rožnova a další 2 branky a hosté vedli po druhé periodě už 7:0.

Do poslední třetiny neměli hosté už co ztratit a na hřišti to bylo znát. Hned v úvodním střídání snížili na 7:1 a i potom měli další šance. Jejich aktivita však přišla zřejmě pozdě a přinášela s sebou i otevřená zadní vrátka pro domácí, kterým se podařilo v této poslední třetině skórovat 3x. Přestože Rožnov prohrál vysoko 10:3, především ve 3. třetině však jeho počínání napravilo nevýrazné výkony v prvních dvou třetinách.

Textový online z utkání
Video online z utkání

Agilní Smékal před brankou havířovských

Trenér domácího Torpeda, Hynek Plášek, byl s výsledkem utkání spokojený: „Věděli jsme, že Rožnov bude nepříjemný zejména v osobních soubojích a těm jsme se snažili vyhnout svou florbalovostí. Jsme opět rádi, že se do hry dostala celá střídačka. Musím pochválit všechny za pozitivní přístup ke včerejšímu i dnešnímu zápasu. Důležité body. Taktéž děkuji soupeři za férový zápas.

Rozruch na střídačce Sršňů s vetřelcem Torpeda

Člen realizačního týmu Sršňů, René Hegar, si malinko postěžoval, že Rožnov měl problémy se sestavou: „Přijeli jsme ve značně zredukované sestavě a rozdíl ve zkušenostech se ve výsledku nakonec projevil. Děkujeme za cenou zkušenost do dalších zápasů.

Žitník s Blažkem chtějí získat míček na havířovským hráčem

Další kolo Sršně čeká výjezd do Prahy, kde je vyzve domácí Start98, který v posledním kole obral o body Gullivers v jejich domovském stánku. Znovu se tak pro Rožnovany nebude jednat o jednoduchého soupeře.