25.09.2019

Béčko doma skvěle vstoupilo do sezony

Soutěžní los nabídl Rožnovu pro vstup do sezóny domácí prostředí, čehož také náležitě využil. V prvním zápase si poradil z Hlučínem, který postoupil z nižší soutěže až z pátého místa, druhý zápas pak těsně přehrál stálici regionální ligy Český Těšín. Suma sumárum – inspirace z paralelně probíhajícího tenisového Laver Cupu a výsledky 7:5 7:6.

Úvodní buly utkání

VS. 7:5
1. FBK Rožnov p/R B   FBC Hlučín (2:3, 4:2, 1:0)

Úvod utkání vyšel domácím Sršňům na výbornou, ve čtvrté minutě našel Plesník zpoza brány Barabáše a ten nedal gólmanovi šanci, o minutu později doklepl Kaslovo nahození Krhut a vypadalo to, že zápas bude jednoznačná záležitost. Zmýlená ale neplatí, Hlučín s bývalými extraligovými hráči v sestavě začal kousat, dva nedůrazy v obraně soupeř nekompromisně potrestal, u obou gólů byl tahoun týmu Daniš. Obrat Hlučín dokonal šťastným gólem a třetina tak skončila nepříznivě pro Rožnov 2:3, i když obraz hry hovořil jasně pro domácí.

Do druhé třetiny vlétli Rožnované značně nabuzení, v rozmezí 70 vteřin zabodli soupeři tři jedovatá žihadla a přebrali opět otěže zápasu. Nejdříve se trefil navrátilec Martyčák po pěkné kombinaci se Šichtařem, pak Čegan zametl svým čaganem míček do prázdné branky po exkluzivní přihrávce Krhuta a krásnou kombinaci na jeden dotek po ose Barabáš-Pavlica-Plesník zakončil poslední jmenovaný. Houževnatý soupeř ovšem dokázal vedení smazat a opět to byly dvě laciné branky po nedůrazu v rožnovské obraně. Půl minuty před koncem druhé části dostal Rožnov příležitost přesilové hry a stačilo dvacet vteřin, aby ji Žitník využil dorážkou Krhutovy střely odražené od tyče.

V posledním dějství stáhl Rožnov hru na dvě formace, posílil obranu a v kombinaci s dobře chytajícím Jasným už nedovolil soupeři skórovat. O poslední zápis do listiny střelců se postaral Plesník, když ze vzduchu trefil žabičku od Barabáše. Sršni si tak připsali první cenné body do tabulky, i když se s danou sestavou očekával o něco hladší průběh.

Přestávková porada pod dirigentskou taktovkou prezidenta, kapitána a trenéra Rožnova, Dalibora Plesníka

VS. 6:7
FBC VÁLEC Český Těšín   1. FBK Rožnov p/R B (2:2, 2:2, 2:3)

Zápasy s Těšínem bývají vždy bohaté na branky (v posledních čtyřech vzájemných kláních padlo 57 branek) a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Úvodní tlak hostů přečkal Rožnov jen díky kvalitním zákrokům Jasného a do vedení se tak kupodivu dostali Sršni z hole Šichtaře, který do prázdné brány neměl problém usměrnit pas od dvorního nahravače Krhuta. Druhou branku přidal Ondra "Diblata" Diblík, ten se po roční pauze postupně adaptuje na tempo a důraz nejvyšší regionální ligy. Rožnovský nešvar - ztráty na půlce - ale zapříčinil srovnání na 2:2, oba smrtící brejky nekompromisně Těšín potrestal, ostatně tímto jsou známí.

V druhé části soupeř plynule navázal na svůj výkon z konce předchozího dějství a dalšími dvěma brankami se tak dostal do dvoubrankového vedení. Rožnov ale nesložil zbraně, pokračoval ve své trpělivé hře a to přineslo kýžené ovoce. Po střele Pavlici se opět z obrany teleportoval před soupeřovu bránu Žitník a zkušeně míček bekhendem doklepl. Sršni mohli srovnat krok ve více než minutové přesilovce 5 na 3, ale tu bohužel promarnili. Šichtař si tak počkal, až budou síly srovnány a jeho klasickou otočkou do středu hřiště vyrovnal minutu před koncem třetiny na 4:4.

Do posledního dějství se tedy začínalo od nuly a vzhledem k tomu, že oba soupeři již měli v nohách 75 minut ostrého zápasu, rozhodnout mohl morál, fyzička a nebo srdíčko. První krok k úspěchu učinil Čegan, který v brankovišti využil svou robustní postavu (všechny ty hovězí steaky tedy nepřišly vniveč) a doklepl Krhutovu nebezpečnou střelu. Těšín sice dokázal odpovědět, ale po kombinaci Plesníka s Pavlicou to byl opět Rožnov, který měl blíže k plnému počtu bodů. V infarktovém závěru přišel fatální námaz rožnovského obránce, který si pohrál s nervovou soustavou nejednoho spoluhráče a bylo opět srovnáno. Taktický time-out Rožnova a přeskupení sestavy byl jediný způsob jak uhájit alespoň jeden bod, v lepším případě strhnout vedení na stranu Sršňů. Tento strategický krok se vyplatil, vítězný gól zařídil Kasl ml., svou čtvrtou asistenci si připsal Krhut. Závěr zápasu již Valaši kontrolovali a mohli se tak radovat z plného počtu bodů a děleného prvního místa v tabulce.

Souboje byly místy tvrdé – Čegy s Diblou si poradili s hráčem Těšína

První zápasy okomentoval Dalibor Plesník, kapitán „B“ týmu Rožnova: „S danou sestavou jsem osobně očekával mnohem hladší průběh zápasů, ale jak je vidět, soutěž je vyrovnaná, nebude lehkých soupeřů. Musíme spadnout zpátky na zem a začít na sobě pracovat. Někteří zatím v „B“ týmu hodně plápolají, ale z pohledu trenéra jsem moc rád, že se konečně vytvořilo konkurenční prostředí a nikdo nebude mít nominačku zadarmo. Je před námi velký kus práce, předvedený výkon připomínal místy šestou ligu. Na druhou stranu tam byly i pěkné momenty a já děkuji klukům za odedřené zápasy a srdíčko, které na palubovce nechali.