23.09.2019

Sršni z řad starších žáků vezou z Havířova bod za remízu

S velmi zapeklitou situací se před prvním ligovým výjezdem musel vyrovnat trenéra Daniel Slovák. Sešlo se mu velké množství omluvenek z řad starších žáků, a tak hned na úvodní zápasy se dostalo do nominace nemalé množství mladších žáků. Ti se však mezi staršími žáky soupeřů neztratili a nakonec i jejich zásluhou získali Sršni z dvojzápasu bod za remízu.

Adam Hegar si zápas ve starší kategorii náležitě užil

VS. 2:13
1. FBK Rožnov p/R   FbC KOVO KM Frýdek-Místek (1:2, 1:6, 0:5)

Hostujícímu Frýdku dokázali mladí Sršni vzdorovat pouze první třetinu, kterou soupeř vyhrál 1:2. O první branku v novém ročníku se postaralo duo mladších žáků Rozkošný s Blinkou. Zbytek zápasu Frýdek dominoval a zcela jej ovládl. Fyzicky i technicky přehrával Sršně a postupně navýšil skóre až na hrozivých 2:13.

Občas byly některé souboje „nerovnoměrné“… Tomáš Blinka by mohl vyprávět

VS. 4:4
1. FBK Eagles Orlová Florbalshop   1. FBK Rožnov p/R (2:2, 2:0, 0:2)

Nikdo nečekal to, co nabídl úvod utkání s Orlovou. Již po dvaceti šesti vteřinách svítilo na tabuli skóre 2:0 pro Rožnovany, v obou případech se prosadil Rebroš. Za minutu ovšem dokázal snížit velmi dobře hrající Lestyan a do konce třetiny vyrovnal Němec. Začínalo se od nuly, soupeř vyměnil brankáře a hra se zklidnila. Závěr druhé části patřil jasně Orlové, stačila minuta hry a odskočila na rozdíl dvou branek. V tento moment nastaly změny v rozestavení a na postech několika mála hráčů. Rožnov začal hrát aktivněji a postupně získával dominanci. Soupeř mohl odpovědět z protiútoků, které ale končily buď na dobře postavených obráncích, anebo na dobře chytajícím Risselovi. Dvě minuty před koncem rozvlnil síť soupeřovy branky opět Rebroš, který uzavřel hattrick a rázem to bylo pouze o branku. Následoval timeout, na hřiště šli nejzkušenější hráči s jasným úkolem, maximálním napadáním. Trvalo to pouze deset vteřin a Poruba premiérovou brankou ve starších žácích srovnal. Rožnovští se najednou nechtěli spokojit ani s bodem a po zbytek zápasu zavřeli soupeře na jeho polovině. Několik dobrých šancí ale Sršni neproměnili a zápas skončil remízou.

Rožnované před druhým utkáním

Do utkání premiérově zasáhl Tomáš Blinka, z řad mladších žáků Rožnova: „Byl to skvělý pocit hrát za starší žáky. Trenér poskládal skvělé sestavy. Někdy to vyjde, někdy prostě ne, ale byly to skvělé zápasy. Všichni jsme se snažili. Šlo vidět, že všichni doufáme, že vyhrajeme.

Sestava „starších“ žáků na turnaji

Utkání zhodnotil Daniel Slovák, trenér starších žáků Rožnova: „Nikdy jsem nezažil, že by mi přišlo jedenáct omluvenek. Tento fakt ovlivnil výrazně výjezd, ale i takové situace nastávají. Mladí hráči, které jsem oslovil se dostali do těžké situace, se kterou se postupně vypořádali. I přes hrozivý výsledek s Frýdkem věřím, že nám zápas něco dal, kluci se snažili ze sebe dostat vše, a proto můžu být spokojený. Druhý zápas jsem si užil, samozřejmě jsme pořád dělali spousty chyb, ale zlepšení bylo vidět na první pohled. Lépe jsme dostupovali hráče, dobře jsme kryli zem a hlavně jsme v závěru ukázali velkou sílu. Bod jsme si vydřeli a také jsme si ho zasloužili. Děkuji klukům za účast. Doufám, že si výjezd užili, trochu si rozšířili obzory a motivovali se. Spousta kluků ukázala potenciál, tak to je ale v každém týmu, je na nás, jak ho dokážeme využít.“