22.09.2019

Rožnované doma v 1. lize nezklamali, body proti Brnu však neberou

Rožnovu prozatím vstup do první ligy nevychází podle představ. V úvodním kole prohrál hladce v Petrovicích, v následujících dvou domácích zápasech ale byl vždy protivníkům vyrovnaným soupeřem, bohužel v konečném účtování o jednu branku horším. Po prohře v prodloužení se Znojmem naposled o jedinou branku nestačil ani na Gullivery z Brna.

Josef Viktořík otevřel gólový účet utkání

21. 09. 2019, 19:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

3
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Pícha Patrik, Slovák Daniel, Hegar Patrik, Blažek Vladimír, Kittel Vladislav, Burýšek Adam, Barabáš Pavel, Zdražil Jakub, Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Dvořák Oliver, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

4
Sestava Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
Chrást Daniel(G), Krupa Matyáš(G), Šmíd Michal, Házy Michal, Dančák Břetislav, Bouška Adam, Bílek Ondřej, Nechvátal Arnošt, Černoch Václav, Zbořil Jan, Kvapil Jan, Ulman Martin, Vrtěl Lukáš, Videman Jan, Riger Rostislav, Novák David, Pollak Patrik, Foret Tomáš

po částech: 1:0, 0:2, 2:2

16.Viktořík(Hegar), 48.Viktořík(Barabáš), 55.Pícha(Smékal)

branky (asistence) Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
27.Bouška(Zbořil), 29.Kvapil(Pollak), 54.Zbořil(Bouška), 55.Šmíd(Házy)

rozhodčí: Sladký Roman, Černín Vladimír
vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 121

První třetina vyšla lépe pro domácí celek hrající na 3 kompletní pětice. Úvodní minuty byly sice z domácí strany velmi nervózní, ale veškeré šance hostujících hráčů se podařilo Sršňům eliminovat. Postupem času byli rožnovští útočníci více a více úspěšní v narušování brněnské rozehrávky a sami se snažili o časté zakončení. To se vyplatilo pět minut před koncem první sirény a Rožnov tak první třetinu vyhrál 1:0.

Pokud však byli domácí v první třetině aktivnějším celkem, ve druhé tuto roli naplno převzali hosté a domácí se spíše bránili než útočili. Stačily dvě minuty a Brno se dostalo do vedení. Sršňům trvalo ještě nějakou chvíli než se vzpamatovali a srovnali hru. Nicméně ve druhé třetině už k ničemu nedošlo a do šaten se šlo za stavu 1:2 pro Brno.

Domácí se od úvodního hvizdu posledního dějství snažili o srovnání stavu. To se jim nakonec podařilo po parádní akci a na zaskočené Gullivery zle dotírali. Hostující brankář se musel několikrát zaskvět a svůj tým podržet. Nakonec platilo nedáš-dostaneš a po několika šancích domácích si hosté vzali zpět vedení. To jim však vydrželo půl minuty a bylo opět srovnáno. Neuběhlo však ani dalších patnáct vteřin a padl poslední gól utkání. Diagonální nahození trefil hostující hráč u mantinelu zády do hřiště nezištně směr brána, a i když domácí brankář reflexivně střelu vytěsnil na tyč, při otáčení si odražený míč sám poslal do branky. Smolná branka rozhodla o osudu tohoto utkání. Rožnov prohrál 3:4.

Textový online z utkání
Video online z utkání

Letošní kapitán „A“ týmu mužů, Patrik Hegar, v přátelském rozhovoru s rozhodčím, Romanem Sladkým

Trenérovi Gulliverů, Vítězslavu Cardovi, chyběl v utkání více florbalovosti: „Rožnov se dnes rozhodl, že nás porazí silou, takže první dvě třetiny to byla jen řežba. Třetí třetinu se začalo hrát trochu normálně. Pro nás jsou z utkání důležité dva výstupy, a to že jsme nakonec zvítězili, a že se nikdo nezranil.

Letos poprvé se v sestavě „A“ týmu mužů objevil Stanislav Barabáš

Za Sršně se k utkání vyjádřil Patrik Hegar, kapitán domácího týmu Sršňů: „Nezvládnutá druhá třetina nás stála body z tohoto zápasu. Ve třetí třetině zlepšený výkon, ale stále máme co zlepšovat. Děkuji soupeři za zápas a divákům za podporu. #dyckyroznov

Novic v týmu Sršňů, Patrik Pícha, gólově zmírnil porážku Valachů

Premiérově se v dresu Sršňů přestavil i Vladimír Blažek, který v rožnovském týmu hostuje ze superligových Otrokovic: „Kluci v týmu jsou fajn, lidí na tribuně při utkání bylo dost. V zápase mi přišlo, že se hrozně jednoduše zbavujeme při rozehrávce míčku a nejsme schopni nějak postupně založit útok. Když to převedu na fotbal, tak jako bychom v určitých fázích „nakopávali balóny“. Taková hra mi úplně moc nevyhovuje, proto kdybychom tuto věc vynechali v dalších zápasech, tak nemám proti našemu výkonu žádnou výtku.

V dresu Sršňů letos nastupuje i Jakub Zdražil, který taktéž vypomáhá ze superligových Otrokovic: „Tak myslím si že jsme hráli vyrovnaný zápas, který jsme bohužel nedotáhli do vítězného konce. Pak škoda toho mého zranění. Mohli jsme je na konci utkání na tři lajny ještě uběhat.

Šéftrenér klubu mládeže, Daniel Slovák, při zápase „A“ týmu po hitu soupeře „vymetl“ podlahu

Nyní čeká Sršně série hned šesti venkovních utkání. Uvidíme, zda v nich budou úspěšnější, než v duelech v domácím prostředí. Na domácí palubovce se znovu představí až na začátku listopadu, když přesně 2. listopadu se představí proti také nováčkovi soutěže z Jaroměři.