08.09.2019

V první lize v souboji obran Petrovice vyzrály na Sršně

Sršni vyrazili do Petrovic v bojovné náladě a se sebevědomím z minulého týdne, kdy ukořistili na velmi dobře obsazeném Vikings cupu bronzovou příčku. V utkání ovšem nezachytili úvod a ani v dalším průběhu zápasu nenalezli střeleckou mušku, když z šestadvaceti střel mířících na branku domácích dokázali proměnit jedinou. Velký nepřítel pro hostující hráče Rožnova byl zejména povrch na místní hale, se kterým se Sršni celé utkání nedokázali ztotožnit.

Nedávno zvolený mládežnický Sršeň sezóny Smékal přispěl jednou brankou

07. 09. 2019, 17:00, SH ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné

4
Sestava Z.F.K. AQM Petrovice:
Janík Martin(G), Blakala Petr(G), Gábzdyl Ondřej, Šimčík Václav, Horák Petr, Zbořil Adam, Jakubec Marcel, Mrkva Vojtěch, Klimek Richard, Homola Lukáš, Chvastek Dominik, Sládek Michal, Madecký Radim, Erbs Matěj, Kašpar Petr, Skácel Petr

1
Jasný Jakub(G), Škrobák Jiří(G), Prašivka Daniel, Kasl Miroslav, Chmelař Vladislav, Slovák Daniel, Hegar Patrik, Kostelecký Jakub, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Zdražil Jakub, Burýšek Adam, Dvořák Oliver, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

po částech: 2:1, 2:0, 0:0

branky (asistence) Z.F.K. AQM Petrovice:
3.Šimčík(Gábzdyl), 14.Šimčík(Zbořil), 35.Erbs(Skácel), 40.Skácel(Erbs)

17.Smékal(Barabáš)

rozhodčí: Černín Vladimír, Sladký Roman
vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 38

Zpočátku začali hosté z Rožnova s lehkým očekáváním, co přinese první liga a její kvalita. To jim snížilo koncentraci a díky tomu hned ve 3. minutě poprvé inkasovali. Střela na zadní tyč ze střední vzdálenosti hezky nad nohu brankáře a ještě k tomu přes pár hráčů. Hosté dokázali také najít okénko k zakončení, ale specifický povrch v Petrovicích jim v tomto snažení moc nepomáhal. Po krátké pasáži bez branek přišla jedinečná šance Valachů na srovnání. Nabídnutou přesilovou hru však nezahráli nejlépe a domácím se podařilo z ojedinělého úniku navýšit skóre na 2:0. Rožnovu se však do přestávky podařilo snížit mladým Smékalem. Třetina skončila 2:1 pro Petrovice.

V úvodu druhé části bylo několik střeleckých pokusů na obou stranách, avšak brankáři představovali nezdolnou překážku ve svých svatyních. Rožnov postupem času srovnával optickou převahu domácích, ale svou aktivitu přehnal a nabídl domácím přesilovou hru. Oslabení však Sršňům vždy šlo a i toto dokázali ustát bez inkasované branky. Nezměněný stav vydržel až do půli zápasu, kdy se opět prosadili domácí, a to střelou ze střední vzdálenosti a navýšili na 3:1. Do konce třetiny padla ještě jedna branka, a opět do sítě Rožnova. Domácí matador Skácel prokázal svou florbalovou vyzrálost a chytrost. Z nulového úhlu "napálil" brankáře v přesunu, který si tak míček nešťastně srazil do vlastní branky.

Třetí třetina se nesla v duchu zvýšené aktivity Rožnova, který svými třemi útoky značně vysiloval domácí hráče, ale ze své aktivity se ani jednou neradovali střelecky. I přes několik gólovek nedokázali překonat domácího brankáře, nutno podotknout, že tomu se zápas rozhodně vydařil, a nakonec prohráli 4:1.

Textový online z utkání
Video online z utkání

Ve svatyni Sršňů působil juniorský gólman Škrobák

Komentář Martina Vlčka, trenéra domácích Petrovic: „První zápas, první body, cíl splněn. I když jsme celý zápas měli optickou převahu, tak jsme se herně trápili, ale to přičítám začátku sezóny. Máme co zlepšovat a na čem pracovat. Děkuji soupeři, rozhodčím a divákům za zápas.

Komentář Miroslava Kasla, trenéra Sršňů: „Kluci zápas dobře odmakali, ale za poslední měsíc to pro nás byl nejkvalitnější zápas, který jsme sehráli, a tak nás začátek zápasu zaskočil. V průběhu zápasu jsme se soupeři postupně vyrovnali, ale selhali jsme jednoznačně v koncovce. Děkuji soupeři za zápas.

Předzápasový pokřik

V útoku Sršňů celý zápas odehrál Petr Červený, který byl ke svému celku nezvykle kritický: „Do prvního zápasu jsme jeli velice motivováni a dobře naladění na výhru. Dostali jsme však docela lekci, a když se na to dívám zpětně, tak jsem upřímně čekal horší výkon našeho týmu, jelikož jsme zatím za všechny tréninky neřešili žádný systém, taktiku, sestavy, nic takového.. Náš výkon se přesto v každé třetině zlepšoval a doufám, že příští týden se ještě zvedneme a urveme nějaké body.

Další utkání sehrají Sršni již za týden, a to v sobotu 14. září, kdy v domácím prostředí přivítají celek Znojma. Půjde o utkání dvou poražených z tohoto víkendu, neboť i Znojmo padlo, a to 2:8 v Ústí nad Labem.